ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

فیلم های ایرانی حاضر در جوایز آسیا پاسیفیک 2019

۶ ماه پیش
«نت های مسی یک رویا»، «سرکوب»، «قصر شیرین»، «متری شیش و نیم» و «سرخ پوست» کاندید جایزه آسیاپاسیفیک 2019

به گزارش سلام سینما جوایز آسیا پاسیفیک اسکار سینمای آسیا و اقیانوسیه است و پس از مراسم اسکار  بیشترین تعداد بیننده را در بین مراسم سینمایی دارا است.

جایزه این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای در دنیا برخوردار است و بالاترین جایزه آسیایی به شمار می رود. سطح کیفی داوری‌ها بالا است و دو گروه هیئت انتخاب و داوری در مراحل مختلف و با دقت نظر بالا آثار کشورهای متعدد منطقه آسیا پاسیفیک را مورد بررسی قرار می‌دهند.

امسال 46 فیلم برای داوری انتخاب شده‌اند و مراسم اهدای جوایز 21 توامبر در شهر بریسبن استرالیا برگزار می‌شود و گرین نوگرو ریاست دوارن بخش‌های مستند و انیمیشن و فیلم های بلند کودک امسال را بر عهده دارد.

«نت های مسی یک رویا» کاندید جایزه آسیاپاسیفیک2019

مستند بلند  «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند به عنوان تنها نماینده ایرانی جشنواره فیلم لوکارنو، مورد توجه اعضای آکادمی جایزه آسیا پاسیفیک قرار گرفت و از طرف این آکادمی به عنوان نماینده سینمای مستند ایران دعوت و به عنوان  نامزد دریافت این جایزه معرفی شده است.

این کاندیداتوری دومین نامزدی رضا فرهمند برای جایزه آسیا پاسیفیک است.

پخش بین المللی این فیلم با «ArtHouse Cinematheque» در کانادا با مدیریت مرجان علیزاده  است.

 

«سرکوب» در بخش مسابقه آسیا پاسیفیک

فیلم، «سرکوب» به کارگردانی و نویسندگی رضا گوران از سوی مسئولان جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک (APSA) برای بخش مسابقه رویداد سینمایی انتخاب شد. این فیلم به تهیه کنندگی حبیب اسماعیلی و پخش بین المللی شرکت ایریماژ ، با توجه به اکران عمومی در ایران، حائز شرایط لازم برای حضور در این رویداد معتبر سینمایی شده است.

 

پیش از این، اخباری مبنی بر حضور فیلم های «قصر شیرین» و «متری شیش و نیم» و «سرخپوست» (از طریق معرفی خانه سینما) در بخش مسابقه جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک منتشر شده است.

نظرهای منتشرشده