نکات جالب درباره سریال لاست/ Lost

سریال لاست/ Lost و نکاتی جالب و خواندنی درباره آن/ از اعجایب هفتگانه سریال تا وارونگی در اولین و آخرین سکانس

نکات جالب درباره سریال لاست/ Lost

اختصاصی سلام سینما- درام ماجراجویی لاست/ Lost به کارگردانی استفن ویلیامز و جک بندر و با بازی متیو فاکس (در نقش جک)، اونجلین لی لی (در نقش کیت)، جاش هالووی (در نقش ساویر)، تری اوکویین (در نقش جان لاک)، ناوین اندروز (در نقش سعید جراح)، دومینیک موناگان (در نقش چارلی)، مایکل امرسون (در نقش بن لینوس)، دنیل دای کیم (در نقش جین سو ون)، جورج گارسیا (در نقش هوگو) و یونجین کیم (در نقش سان هاون)، محصول سال 2004 است که در 6 فصل تهیه شده و نمایش آن تا سال 2010 ادامه داشت.

این مجموعه تلویزیونی داستان بازماندگان سقوط هواپیمای سیدنی به لس‌آنجلس را روایت می کند که در جزیره مرموزی در اقیانوس آرام محبوس شده اند. 

لاست/Lost موفق به دریافت 109 جایزه شده است به طوریکه پس از چهار بار نامزدی در جوایز گلدن گلوب، در سال 2006 برنده جایزه گلدن گلوب بهترین سریال درام شد. در سال های 2006 و 2007 نامزد جایزه بفتا بود و از سال 2005 تا 2010 در لیست نامزدهای ساعت پربیننده امی قرار داشت. نام سریال لاست/Lost در لیست 250 فیلم برتر IMDb به چشم می خورد.

نکات جالب درباره سریال لاست/ بازیگرها

در ادامه به 40 نکته جالب از آن می پردازیم:

1. تتویی که روی شانه جک دیده می شود، «عقاب ها آسمان را می شکافند»، درواقع برای خود متیو فاکس است.

نکات جالب درباره سریال لاست/ متیو فاکس

2. قبل از آنکه بقیه شخصیت ها اعلام شوند، جرج گارسیا، متیو فاکس و دومینیک موناگان برای بازی در نقش ساویر نام نویسی کرده بودند.

3. قرار بود «ساویر» شخصیتی مرتبتر و پیرتر داشته باشد اما زمانی که تهیه کنندگان، جاش هالووی را پس از فراموش کردن یکی از دیالوگ هایش دیدند که در حال پرت کردن صندلی است، تصمیم گرفتند که ساویر شخصیتی جنوبی و پر جنب و جوش داشته باشد.

40 نکته جالب درباره سریال لاست/جاش هالووی

4. جاش هالووی سعی داشت تا در طی سریال لهجه جنوبی اش را مخفی کند اما سازندگان دلیل انتخاب او را همین لهجه اش عنوان کردند.

5. در ابتدا، نقش ساویر به «فارست ویتاکر» پیشنهاد شده بود.

 6. «جرمی دیویس» (بازیگر نقش دنیل فارادی)، درباره شخصیت خود تحقیق زیادی کرده بود به طوریکه برخی سوال هایی که در فلش بک های فصل 4 از دزموند پرسیده می شود را خودش نوشته است.

نکات جالب درباره سریال لاست/ جرمی دیویس

7. دومینیک موناگان (چارلی) در گروه موسیقی فعالیت دارد.

8. در صحنه هایی که چارلی هروئین می کشد درواقع شکر قهوه ای استفاده می کند.

9. چارلی قرار بود فردی میانسال تری باشد اما عوامل سریال آنقدر به او علاقه مند شدند که شخصیت اش را تغییر دادند.

10. اوانجیلین لی لی و دومینیک موناگان طی سال های 2004 تا 2009 ارتباط عاشقانه ای داشتند.

نکات جالب درباره سریال لاست/ لی لی و موناگان

11. شخصیت چارلی از بازی «بیل نای» در فیلم (Love Actually) و یکی از رمان های استیون کینگ الهام گرفته شده است.

12. کیت قرار بود زنی باشد میانسال که از شوهرش جدا شده است اما بعدها از این ویژگی برای رز استفاده شد.

13. اوانجلین لی لی (کیت) درواقع آخرین بازیگری بود که به این تیم اضافه شد، او شهروند کانادایی است و عوامل نگران بودند که نتواند ویزا بگیرد و سرصحنه حضور داشته باشد.

14. جک قرار بود پس از ورود به جزیره توسط هیولای جزیره کشته شود و کیت رهبری گروه را برعهده داشته باشد اما شرکت پخش رسانه ای امریکا عقیده داشت که قهرمان داستان نباید در همان ابتدا کشته شود. بنابراین این قسمت از فیلمنامه تغییر داده شد.

نکات جالب درباره سریال لاست/ جک و کیت  15. سنگ هایی که در غار آبشار به کار رفته از جنس پلاستیک بود تا صدای بازیگرها و عوامل نپیچد.

16. یونجین کیم در ابتدا برای بازی در نقش کیت نام نویسی کرده بود. اما به عقیده تهیه کننده ها او آن چیزی که در کیت به دنبالش بودند را نداشت.

17. به نظر یونجین کیم، شخصیت سان بسیار ثابت و مطیع بود اما یکی از نویسندگان سریال او را قانع کرد تا این نقش را برعهده بگیرد. 

18.دنیل دای کیم اولین بار بود که در مقابل دوربین باید به زبان کره ای صحبت می کرد چرا که تمام نقش هایش انگلیسی بودند، برخی از مخاطبان حتی لهجه کره ای او را مسخره کردند.

نکات جالب درباره سریال لاست/ یونجین و دنیل

19. در واقع هرکدام از مکان هایی که در سریال استفاده شده است، نشان دهنده یکی از عجایب هفتگانه دنیاست: 1. اهرام مصر (اهرام دیگران که در معبد قرار دارد) 2. باغ های معلق بابل (خانه های ایستگاه ارکیده) 3. غول رودس (بزرگترین مجسمه جزیره) 4.معبد آرتمیس (معبد دیگران) 5. آرامگاه هالیکارناسوس (آرامگاه ادام و ایو) 6. مجسمه زئوس در المپیا (مجسمه تاورت  ) 7. فانوس اسکندریه (فانوس جیکوب)

نکات جالب درباره سریال لاست/ عجایب هفتگانه جهان

20. طرفداران، نسخه ای از سریال با نام (Chronologically Lost) را به صورت آنلاین منتشر کردند که وقایع را به ترتیب زمان بندی نشان می دهد.

21. اولین قسمت سریال بیش از 18 میلیون بیننده داشت.

22. در نسخه اصلی، تیمی از دانشمندان روسو درباره زمان مطالعه می کنند، اما بعدها شبکه نمایش دهنده لاست/ Lost ترجیح داد تا برای جلوگیری از کاهش مخاطبان سریال، این سکانس ها را حذف کند.

23. جرج گارسیا برای بازی در این سریال که در جزیره هاوایی فیلمبرداری می شد، عروسی خواهرش را از دست داد. 

نکات جالب درباره سریال لاست/ جورج گارسیا

24. تری اوکویین (بازیگر نقش جان لاک) تنها بازیگری بود که برای این سریال ثبت نام نکرد و عوامل سریال، او را انتخاب کردند. او قبلا در فصل دوم سریال آلیاس/ Alias به نویسندگی جی.جی آبرامز (یکی از اعضای تیم نویسندگی لاست) بازی کرده بود.

25. دیمون لیندلوف و کارلتون کیوز، بازیگرها را در جریان داستان قرار نمی دادند، برای مثال تری اوکوئین نمی دانست چرا باید از ویلچر استفاده کند.

نکات جالب درباره سریال لاست/ تری اوکوئین

26. نام جان لاک و پدرش از فیلسوفان انگلیسی قرن 17 و 18 میلادی گرفته شده است، جان لاک فیلسوف عقیده داشت که انسان صفحات نوشته نشده ای است.

27. به گفته تهیه کنندگان، سریال لاست/Lost چیزی بین فیلم دور افتاده/ Cast Awayو سریال بازمانده/ Survivor محصول سال 2000 است.

28. در سرتاسر سریال بیش از 50 کودک نقش «آرون» را بازی کرده اند.

29. «زندگی کردن با چشمان بسته آسان تر است»، این چیزی است که موناگان برروی بازوی خود خالکوبی کرده است. 

نکات جالب درباره سریال لاست/ آرون-چارلی

30. دیمون لیندلوف و کارلتون کیوز گفته اند که سفر در زمان را از فیلم اسپانیایی (Timecrimes) محصول سال 2007 الهام گرفته اند.

31. در بخش های متفاوتی از سریال، به فیلم «پیشتازان فضا» اشاره می شود.

32. فصل اول شباهت هایی با رمان «سالار مگس ها» نوشته ویلیام گولدینگ دارد، در این رمان پس از تصادف هواپیما گروهی از بچه های مدرسه ای زنده می مانند که به دوگروه تقسیم می شوند؛ گروه اول در ساحل می مانند و گروه دوم به سمت مناطق کوهستانی راه می افتند. سردسته این گروه فردی به نام جک است، همچنین پسر چاقی شبیه به هارلی در سریال لاست/Lost وجود دارد.

33. در سریال از بخشی از هواپیما به عنوان آلت موسیقی استفاده شده است.

نکات جالب درباره سریال لاست/ سقوط هواپیما

34. در طی فصل سوم و با افت امتیازات، از عوامل خواسته شد تا زودتر سریال را تمام کنند.

35. قرار بود مایکل امرسون (بن لینوس) تنها در چند اپیزود از فصل دوم نقش آفرینی کند اما کارگردانان تحت تاثیر بازی خوب او قرار گرفته و او را در سایر قسمت های سریال نیز نگه داشتند.

نکات جالب درباره سریال لاست/ بن لینوس

36. اولین نمایش سریال لاست/Lost در بریتانیا با بیش از 6 میلیون بیننده، با استقبال چشمگیری مواجه شد.

37. بسیاری از شخصیت ها از افراد زنده ای در دنیای واقعی الهام گرفته شده اند؛ ریچارد آلپرت درواقع نام پزشک روانشناس دانشگاه هاروارد است و زندگی واقعی او را نشان می دهد.

38. زمانی که برای اولین بار شخصیت «ریچارد آلپرت» با بازی نستور کاربونل در سریال معرفی شد، طرفداران عقیده داشتند که او از خط چشم استفاده می کند اما پس از فصل 5 کربونل گفت که نه تنها از هیچ نوع وسایل آرایش چشمی استفاده نمی کند، بلکه گریمورها به چشمانش کانسیلر می زنند تا بلکه این سیاهی چشمانش کمتر شود، همچنین گفت که در کودکی به همین دلیل سایر بچه ها برایش قلدری می کردند. 

نکات جالب درباره سریال لاست/ نستور کربونل

39. در سال 2008 سریال لاست/Lost در لیست 50 سریال برتر مجله امپایر قرار گرفت.

40. آخرین سکانس سریال تصویری وارونه از از اولین سکانس شروع است؛ سکانس ابتدایی سریال با باز شدن چشم آغاز شد و سکانس انتهایی آن با بسته شدن چشم جک.

نکات جالب درباره سریال لاست/ سکانس انتهایی

منبع: IMDb


معرفی سریال دوستان


معرفی کامل سریال بازی تاج و تخت


معرفی کامل سریال واکینگ ها


معرفی کامل سریال وست ورد

نظرهای منتشر شده

یک سال پیش

۱۲ آبان ۱۳۹۹

نکات جالبی بود.ممنون.لطفا از این سبک خبرها بیشتر بذارید.
پاسخ
گزارش تخلف