ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی برندگان دومین آکادمی سینما سینما

۶ ماه پیش
برندگان دومین دوره آکادمی سینما سینما معرفی شدند.

به گزارش سلام سینما مراسم دومین دوره آکادمی سینما سینما، عصر روز شنبه نوزدهم مرداد ماه در هتل انقلاب برگزار شد.

برندگان دومین آکادمی سینما سینما:


بهترین فیلم:

آشغال های دوست داشتنی(به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)

بمب؛ یک عاشقانه(محسن رسول‌اف)

تنگه ابوقریب(سعید ملکان)

خوک(مانی حقیقی)

سرو زیر آب(سید حامد حسینی)

شعله‌ور(محمدرضا شفیعی)

عصبانی نیستم(رضا درمیشیان)

برنده: مغزهای کوچک زنگ زده(سعید سعدی)


بهترین کارگردان:

محسن امیریوسفی(آشغال‌های دوست داشتنی)

محمدعلی باشه آهنگر(سرو زیر آب)

بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)

مانی حقیقی (خوک)

رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)

برنده: هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)

پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)

حمید نعمت‌الله (شعله‌ور)


بهترین فیلمنامه‌نویس:

برنده: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)

مانی حقیقی (خوک)

رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)

حامد رجبی (درساژ)

هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)

پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)

حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست (شعله‌ور)


بهترین بازیگر زن:

سارا بهرامی (دارکوب)

برنده: زهرا داوودنژاد (شماره 17 سهیلا)

سحر دولتشاهی (عرق سرد)

باران کوثری (عرق سرد)

باران کوثری (عصبانی نیستم)

نگار مقدم (درساژ)

شبنم مقدمی (خجالت نکش)

مهتاب نصیرپور (آستیگمات)

شیرین یزدان بخش (آشغال‌های دوست داشتنی)


بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده)

امیر جدیدی (عرق سرد)

امیر جدیدی (هت تریک)

امین حیایی (شعله ور)

جواد عزتی (تنگه ابوقریب)

نوید محمدزاده (عصبانی نیستم)

برنده: نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

دیپلم افتخار: حسن معجونی (خوک)

علی مصفا (گرگ بازی)


بهترین فیلمساز اول:

دیپلم افتخار: پویا بادکوبه (درساژ)

برنده: محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)

پوریا کاکاوند (گلدن تایم)

عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)

کاظم ملایی (کوپال)


بهترین فیلم مستند:

اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)

اکسدوس (بهمن کیارستمی)

برنده: بهارستان خانه ملت (بابک بهداد)

پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)

خاتمه (مهدی و هادی زارعی)

خرامان (آرش اسحاقی)

فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)


بهترین فیلم کوتاه

بچه خور(محمد کارت)

تشریح (سیاوش شهابی)

تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)

دریای تلخ (فاطمه احمدی)

گسل (سهیل امیرشریفی)

برنده: ماچ سینمایی (کریم لک زاده)

مثل بچه آدم (ارین وزیر دفتری)


جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما: واروژ کریم مسیحی


چهره موثر سینمای ایران در سال ۱۳۹۷: نرگس آبیار

نظرهای منتشرشده