ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مالک سینما قدس: از دفتر آقای سجادپور تماس گرفتند و گفتند می‌خواهیم از فیلم «فرزند چهارم» که فروش ضعیفی داشت حمایت کنیم

۷ سال پیش

سینما قدس تنها سینما از پنج سینمای سرگروه است که با سرمایه خصوصی اداره می شود. خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفتگویی با رضا نصیر نژاد یکی از مالکان سینما قدس داشت تا دلایل تعطیلی این سینما و بازگشایی دوباره آن را کنکاش کند، خلاصه‌ای از این صحبت‌ها در ادامه آمده است، که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست:

تعطیلی یک سینما دلایل زیادی دارد یک دلیل که ممکن است یک سینما تعطیل شود این که مثلا تهیه کننده ای پخش یک فیلم را به نهادی می دهد که نزدیک هشتاد تا سینما در تهران و شهرستان ها دارد و این را ترجیح می‌دهد به  گروه سینمای  قدس که 18 تا سالن سینما دارد.

هزینه ای که به صورت ماهیانه برای سینما قدس می شود به صورت میانگین نزدیک به 20 میلیون تومان است اضافه کرد: در این سینما فیلمهایی اکران شده که شبی دویست هزار تومان فروش داشته است که از این فروش نصف آن به سینمادار می رسد و که اگر در ماه نگاه کنیم تنها سه میلیون تومان برای یک چنین فیلمی خواهیم داشت تازه 14 درصد مالیات را هم حساب نکردم.

در زمان مدیریت سابق سینمایی از دفتر آقای سجادپور تماس می گرفتند که ما می خواهیم مثلا از فیلم «فرزند چهارم» حمایت کنیم و یک هفته ی دیگر برای فروش این فیلم اکران کنید تا از این فیلم حمایت شود که برای حمایت از این فیلم های یک ریال هم به سینما دار تعلق نمی‌گرفت.

برای فیلم «زندگی خصوصی» فروش خوبی داشتیم ولی این فیلم بعد از این که درگیر حاشیه شد. یک روز جمعه آمدند تبلیغ سر در سینما را کندند و بعد هم که حق تبلیغ فیلم را برداشتند. یا مثلا فروش فیلم پل چوبی اوایل اکران خوب بود تا اینکه  با پخش سی دی فیلم در بازار، فروش این فیلم هم کم شد و چنین چیزهایی که به فکر می کنیم ساده به نظر می رسند باعث شدند سینما قدس فلج شود.

 گاهی اوقات شما فیلمی را می بینید که پول خود را پیش از تولید از فلان سازمان و یا نهادی گرفته است  و یا فیلمساز هزینه ای که برای  فیلم شده را پیش از اکران فیلم  از سرمایه گزاری اسپانسرهای فیلم گرفته است این فیلم ساز دیگر دلش برای فروش فیلم نمی سوزد چون اگر آشغالترین فیلم هم ساخته باشد باز هم بخشی از پول خود را از فروش فیلم بدست می آورد تازه بعد از آن هم فیلم را به رسانه های دیگرمی فروشد. اینجا تنها سینمادار ها هستند که ضرر می کنند چون یک فیلم بی کیفیتی که در این فرآیند فیلم ساز پولش را درآورده است را باید شبی 200 هزار تومان بفروشد و پولی از این فیلم نصیبش نمی شود.

نصیری نژاد در ادامه با اشاره به فیلم «فرزند چهارم» گفت: فیلم «فرزند چهارم» با حمایت یک سازمانی با هزینه میلیاردی ساخته می شود ولی کل فروش این فیلم در تهران به صد میلیون نرسید حالا سینما دار چه گناهی کرده است که باید ضرر ببیند.

 

 

نظرهای منتشرشده