ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

انصراف «شبی که ماه کامل شد» از اکران: دعوا سر حربه تبلیغاتی

یک سال پیش
تهیه‌کننده «شبی که ماه کامل شد» در بیانیه‌ای که عصر امروز ۳۰ تیرماه در اختیار رسانه‌ها قرار داده شد، از حق اکران این فیلم در سرگروه سینما استقلال انصراف کرد.

به گزارش سلام سینما ، محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» در بیانیه‌ای که عصر امروز ۳۰ تیرماه در اختیار رسانه‌ها قرار داده شد، از حق اکران این فیلم در سرگروه سینما استقلال انصراف کرد.

متن یادداشت این تهیه‌کننده سینما به شرح زیر است:

«بدین‌وسیله اعلام می‌دارم به‌دلیل مصاحبه‌های خلاف واقع مدیر پخش «خانه فیلم» که از به تاخیر افتادن اکران فیلمشان در سرگروه استقلال مطرح نموده‌اند، از حق فیلم خود جهت ادامه اکران در سرگروه سینما استقلال (با توجه به ماده ۱۵ در فصل چهارم آیین نامه اکران) صرف نظر می‌نمایم و همچون فیلم‌های دیگر (مانند فیلم متری شیش و نیم که نزدیک به پنج ماه در حال اکران است)، با سینماهای زیرمجموعه خود به اکران این فیلم ادامه می‌دهم و همچنین از مردم بابت استقبال بسیار عالی‌شان از فیلم «شبی که ماه کامل شد» تشکر نموده و امیدوارم همین استقبال خوب ادامه داشته باشد که سینما مدیون حمایت‌های مردم از اکران فیلم‌های روی پرده است.

البته امیدوارم که فیلم پخش‌کننده مذکور ناراضی، واقعاً آماده اکران باشد و از این هفته اکران کند و دلیل این اعتراضش حربه تبلیغاتی غیراخلاقی نباشد که در این صورت مصاحبه او بار حقوقی دارد و قطعاً از دفتر پخش‌کننده به مراجع قضایی مربوطه شکایت خواهم کرد.»

 انصراف تهیه‌کننده «شبی که ماه کامل شد» از ادامه اکران در سرگروه استقلال در حالی است که ظهر امروز شورای صنفی نمایش اعلام کرده بود؛ «سقف نمایش فیلم «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار خاتمه یافته ولی طبق ماده ۱۴ نظام نامه فصل چهار، فیلم‌های ارزشی، دفاع مقدسی و انقلابی می‌توانند در صورتی که کف فروش را پر کنند تا سقف ۱۰ هفته در سرگروه نمایش داشته باشند.»

اما امروز سعید خانی تهیه‌کننده سینما و پخش‌کننده «ایده اصلی»‌ که قاسمی در یادداشتش از او تحت عنوان پخش‌کننده ناراضی یاد کرده، چند روز قبل در مصاحبه‌ای از ضرر مالی برای تبلیغات فیلم به دلیل تعویق اکران گفته بود و این یادداشت در واقع جوابیه‌ای به صحبت‌های آقای خانی بود. 

امروز سعید خانی مجددا به این یادداشت واکنش نشان داد:

«به نظرم شبی که ماه کامل شد آن قدر فیلم خوبی هست و خوش بختانه آن قدر از آن استقبال شده که بتواند با استفاده از تمهیدهای قانونی و بدون نیاز به تهدید و تخریب به اکرانش ادامه دهد.

-بنده را تهدید به شکایت کرده اید. نمی دانم موضوع شکایت احتمالی تان چه خواهد بود ولی امیدوارم بدون هیجان زدگی، گفتگوی بنده را که در آن هیچ اشاره ای به نام فیلم و شخص شما نشده، یک بار دیگر بخوانید. گفتگوی بنده "حربه تبلیغاتی" نبود ولی این سخن شما که اگر مصاحبه پخش کننده ایده اصلی حربه تبلیغاتی باشد، "بار حقوقی خواهد داشت،" از هر نظر عجیب است!

-تعویق حداقل یک هفته ای اکران ایده اصلی از دوم به نهم مرداد ماه، از سوی پخش کننده فیلم شما به بنده اطلاع داده شد و من نیز پس از جلب موافقت تهیه کننده فیلم، برنامه ها و مواد تبلیغاتی مثل روزشمار را برای شروع اکران در نهم مرداد ماه تنظیم و آماده کردم. آن چه امروز باعث واکنش ما شد، طرح احتمال تعویق دوباره شروع اکران ایده اصلی در جلسه امروز (سی ام تیر ماه) شورای صنفی اکران در حضور بنده و تهیه کننده فیلم بود. تعویقی که می تواند کل برنامه های تبلیغاتی ما را آشفته کند.

-فیلم متری شیش و نیم طبق آیین نامه بعد از هفت هفته از سرگروه برداشته شد. طبق آیین نامه سه هفته در زیرگروه نمایش داده شد و الان بعد  از پایان ده هفته طبق قانون به اکران تک سانسش ادامه می دهد.»

نظرهای منتشرشده