ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سیاوش اسعدی: خون ریخته شده از «درخونگاه» غریب نمی ماند

۴ ماه پیش
سیاوش اسعدی کارگردان «درخونگاه» درباره وضعیت اکران فیلم گفت: نسخه ای که این روزها در انتظار اکران عمومی است ، تنها نسخه ایست ناقص از نسخه اصلی

به گزارش سلام سینما سیاوش اسعدی کارگردان فیلم «درخونگاه» درباره آخرین وضعیت اکران این فیلم گفت: فیلم درخونگاه همان نسخه ایست که در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد‌ و نسخه ای که این روزها در انتظار اکران عمومی است ، تنها نسخه ایست ناقص از نسخه اصلی که به مدد اصلاحات تحمیل شده به فیلم ( به شرط اکران ) اماده شده است.
ما بر خلاف میل باطنی و‌به ناچار به این اصلاحات سلیقه ای تن دادیم ، تن دادیم تا این فیلم اکران شود و‌سرمایه بخش خصوصی که با پول تمیز کار می کند باز گردد و در ادامه مسیر حرفه ای بتواند به حیات خودش ادامه دهد.
اسعدی که به تازگی پروانه نمایش فیلمش صادر شده، در ادامه گفت: برخلاف میل باطنی‌ام، نسخه‌ای ناقص از نسخه اصلی فیلم «درخونگاه» را در سینماها خواهیم دید. هر فیلمسازی کم و بیش با مقوله سانسور آشنا است، اما معیار مشخصی برای سانسور وجود دارد که متاسفانه در ایران این معیارها ثابت نیست و کاملا سلیقه ایست و این سلیقه ها در هر دوره‌ اشکال متفاوت دارد. اصلاحات براساس تعبیر صورت می گیرد نه ان چیزی که در فیلم دیده می شود. تعبیر چند نفر سرنوشت یک فیلم را تغییر می دهد و این دور از انصاف است.


در پروانه نمایش فیلم‌ من، درجه‌ بندی سنی ۱۲+ را قرار داده‌اند. بچه ۱۲ ساله به سینمای اجتماعی اشتیاقی ندارد و ضرورت تاکید بر حضور نداشتن بچه‌ها در سالن اکران این فیلم را متوجه نمی‌شوم اما مشکلی هم با این موضوع ندارم.
من دو فیلمنامه آماده دارم، و قصد دارم که یکی از ان دو را برای امسال جلوی دوربین ببرم . و این روزها درگیر جذب سرمایه هستم و تا حدی جلو رفته‌ام. متاسفانه اقتصاد ما ثبات ندارد، و در هر مرحله از تولید، با یک شوک از بابت هزینه‌ها رو به رو می‌شویم.

نظرهای منتشرشده