ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مسعود ده‌نمکی: معراجی‌های ۲ را ساخته‌ام / امیدوارم روزی برسد که فیلمی برای نوروز نداشته باشم

۷ سال پیش
مسعود ده‌نمکی: معراجی‌های ۲ را ساخته‌ام. امیدوارم روزی برسد که من دیگر فیلمی برای نوروز نداشته باشم و آن وقت همه بفهمند نوروز هم می‌تواند چندان با اهمیت نباشد. انجمن سينماداران نامه داده بودند و درخواست داشتند که فيلم اسفندماه اکران شود

به گزارش سلام سینما، مسعود ده‌نمکی در مصاحبه‌ای که با بانی‌فیلم داشته است در قسمتی از صحبت‌هایش، از ساخته شدن معراجی‌های ۲ سخن گفته است. همچنین کارگردان فیلم معراجی‌ها درباره اکران‌های نوروزی‌اش گفت: امیدوارم روزی برسد که من دیگر فیلمی برای نوروز نداشته باشم و آن وقت همه بفهمند نوروز هم می‌تواند چندان با اهمیت نباشد. متن این قسمت از مصاحبه در ادامه آمده است:


چند سالي است که فيلم هايتان در نوروز به نمايش در مي آيد. در اين باره چه نظري داريد.

-سينمادارها هستند که بيشتر طالب اين موضوع هستند. انجمن سينماداران نامه داده بودند و درخواست داشتند که فيلم اسفندماه اکران شود که کارکنان سالن ها شب عيد دست خالي به خانه نروند. تهيه کنندگان هم فکر مي کردند اين يک ريسک است، اما من مطمئن بودم فيلم هر موقع اکران شود مورد استقبال واقع مي شود. اميدوارم روزي برسد که من ديگر فيلمي براي نوروز نداشته باشم و آن وقت همه متوجه شوند که نوروز هم مي تواند چندان با اهميت نباشد.

ممکن است «معراجي ها2» را هم بسازيد؟

-ساخته شده است. يعني جزئي از اين مجموعه هست و بسته به اينکه مسوولان چه تصميمي بگيرند، اتفاقاتي در آينده برايش رخ مي دهد.

يعني شما از آن سريال هم که داستاني کاملا متفاوت با قصه «معراجي ها» دارد يک فيلم سينمايي دوم در آورده ايد؟

-بله. همينطور است.

نيمه اول «معراجي ها» کمدي است و نيمه دومش جدي مي شود. چطور به اين پرداخت رسيديد؟

-من مي خواستم مردم به پاي صحنه هايي از دفاع مقدس بنشينند که تا به حال نديده بودند. مي گويند سينماي دفاع مقدس مخاطب ندارد و من مي خواستم خلاف اين گفته را ثابت کنم. البته اخيرا مردم ديگر براي تماشاي فيلم جنگي به سينما نمي رفتند و من مي خواستم کاري کنم که با «معراجي ها» اين روند بشکند. مردم پاي خشن ترين صحنه هاي دفاع مقدس هم مي نشينند. يعني خنده و گريه در کنار هم است. برانگيخته شدن دو حس متضاد مي تواند عامل جذابيت باشد. همچنين از طرف ديگر مي شد که مخاطب را پس بزند، اما همه مي دانند که جنس طنز «معراجي ها» فرق دارد با «اخراجي ها».

و قرار است مسير «معراجي ها» را ادامه دهيد؟

-من هيچ وقت يک مسير را ادامه نمي دهم. طرفدار تجربه هاي مختلف هستم.

نظرهای منتشرشده

مسعود
۷ سال پیش
من که اون سابقه درخشان (!) ایشون را از قبل می‌ شناسم هنوز توی خوابم که این بنده خدا چه جوری تندتند فیلم می سازند!! و اصلا چه جوری فیلم میسازند!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارش
۷ سال پیش
ایشالا روزی برسد که کلا فیلم نسازی بری برا همیشه آمین
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
hamid
۷ سال پیش
یعنی مراحل تصویب فیلم نامه و ... رو پیش از ساخت طی گرده؟ !!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نازنین
۷ سال پیش
الان که آقای ده‌نمکی «یک مسیر رو ادامه نمیدهند» شده این! اگر یک مسیر رو ادامه می‌دادند لابد همون فیلم اول اخراجی‌ها با اسم‌های مختلفی اکران می‌شد! دیگه چرا زحمت فیلم‌برداری دوباره؟!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسين
۷ سال پیش
تبارك الله.تو يه ماه دوتا معراجي ها ساخت...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیما
۷ سال پیش
اس .کل
خطر لو رفتن داستان
پاسخ