ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

شعار خاندان های سریال «بازی تاج و تخت/ Game of Thrones»

۴ ماه پیش
با شعار خاندان های «استارک»، «تارگرین»، «لنیستر» و دیگر خاندان های معروف سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) آشنا شوید.

اختصاصی سلام سینما-در دنیای فانتزی و ساخته ذهن «جرج آر آر مارتین» که آن را با عنوان «بازی تاج و تخت» می شناسیم؛ هر خاندان شعار و پرچم مخصوص به خودش را دارد که توصیف کننده اقلیم و ویژگی های بارز  هر خاندان است که آنها را از بقیه متمایز می کند.

در سریال «بازی تاج و تخت» همیشه صحبت از 7 اقلیم است؛ اقلیم هایی که هرکدام چند خاندان را در خود جای داده اند. در این مطلب، پرچم ها و شعارهای معروف ترین خاندان ها که نامشان در سریال ذکر شد را معرفی می کنیم.

1-خاندان استارک: زمستان در راه است

شعار خاندان های بازی تاج و تخت-خاندان استارک

نماد خاندان استارک گرگ وحشت است؛ گونه ای از گرگ های شمالی که نوع بالغ آنها تا اندازه یک اسب می تواند رشد کند. این خاندان در «وینترفل» ساکن هستند و شعار آنها که به دفعات در سریال می شنوید این است: زمستان در راه است.

در سریالی که پخش شد؛ فرزندان «ند استارک»، حتی «جان اسنو»، هر کدام یک گرگ دارند که از آنها محافظت می کنند.

افراد این خاندان، مهمترین و تاثیرگذارترین افراد داستان «بازی تاج و تخت» هستند. سریال از وینترفل و با این افراد شروع می شود و با آنها تمام می شود. فرزندان ند استارک به ترتیب: راب، سانسا، برندون، آریا و ریکون هستند.

 

2-خاندان تارگرین: آتش و خون

شعار خاندان های بازی تاج و تخت-خاندان تارگرین

نماد این خاندان، یک اژدهای 3 سر قرمز رنگ بر روی زمینه سیاه است. این اژدها در واقع نشانگر «اگون تارگرین» و خواهرانش است که بنیانگذاران دودمان تارگرین هستند. شعار آنها «آتش و خون» است که بی ربط به نماد آنها نیست.  

از مهمترین افراد این خاندان، «دنریس» است که با سه اژدهایش برای تصاحب تاج و تخت تلاش می کند.

 

3-خاندان لنیستر: صدای غرشم را بشنو

شعار خاندان لنیستر

نماد این خاندان، یک شیر طلایی روی زمینه قرمز است. در سریال هم چندین بار فرزندان تایوین لنیستر (جیمی، سرسی و تیریون) با عنوان شیر خطاب می شوند؛ البته با موی بلوند و ظاهری مغرور، بی شباهت به شیر نیستند.

لقب دیگری که درباره لنیسترها گفته می شود درباره وفای به عهد است. در سریال مردم درباره آنها می گویند که: «یک لنیستر همیشه بدهی اش را پرداخت می کند.»

از مهمترین افراد این خاندان «تایوین» پدر خانواده و مردی با نفوذ و سیاست مدار است؛ «سرسی»، ملکه هفت اقلیم که حتی از پدرش هم زرنگ تر است و برای بر سر قدرت ماندن هر کاری می کند؛ «جیمی»، برادر دوقلوی سرسی و عشق او که شوالیه و اوایل سریال فرمانده لشکر لنیسترها است؛ و «تیریون» ملقب به کوتوله که فردی دانا و باهوش است و به عنوان مشاور به چند فرمانروا در سریال کمک می کند.

 

4-خاندان باراتیون: خشم از آن ماست

شعار خاندان باراثیون

نماد آنها، طرح یک گوزن نر سیاه و تاج بر سر، روی زمینه طلایی است. رابرت، استنیس و رنلی 3 برادری هستند که بازمانده این خاندان هستند و در اوایل سریال در قسمت های مختلف وستروس حکومت می کنند. رابرت، پادشاه هفت اقلیم است و اوایل سریال کشته می شود؛ استنیس وفادار به خدای آتش می شود و در این راه فزرند، همسر و حتی جانش را از دست می دهد؛ و رنلی که همجنسگرا و ضعیف است و هیچ وقت به مقام بالایی نمی رسد.

شعار آنها، «خشم از آن ماست»، در مورد خلق و خوی 2برادر بزرگتر به خوبی صدق می کند.

 

5-خاندان تالی: خانواده، وظیفه، افتخار

شعار خاندان تالی

نماد آنها یک ماهی قزل آلای نقره ای در زمینه قرمز و آبی است که در حال پریدن است. این خاندان ساکن «ریورران» هستند و از معروفترین آنها می توان کتلین استارک همسر «ند» را نام برد. شعار این خاندان متعهد، «خانواده، وظیفه، افتخار» است.

 

6-خاندان تایرل: قوی شدن

شعار اندان تایرل

نماد این خاندان یک رز طلایی روی زمینه سبز چمنی است. «سِر لوراس» که از شوالیه های مشهور خاندان تایرل است لقب «شوالیه گل ها» را دارد. شعار این خاندان «قوی شدن» است. از دیگر افراد مهم و تاثیرگذار این خانواده می توان به «مارجری» اشاره کرد که قرار بود ملکه دربار بماند اما در نهایت طعمه آتش خشم سرسی شد؛ همچنین «اولنا» مادربزرگ مارجری که در کمال ناباوری نقشه قتل «جافری» را کشید و عملی کرد.

 

7-مارتل: تعظیم نمی کنیم، زانو نمی زنیم، شکست نمی خوریم

شعار خاندان مارتل

نماد آنها یک خورشید است که با نیزه های طلایی شکافته شده است. از افراد مهم خاندان مارتل می توان «اوبرین» را نام برد که طبق شعاری که با آن بزرگ شده عمل کرد و برای گرفتن انتقام مرگ خواهرش به مقر پادشاهی رفت و با «کوه/ Gregor 'The Mountain' Clegane» مبارزه کرد و در این راه جانش را از دست داد. شعار مارتل ها این است: «تعظیم نمی کنیم، زانو نمی زنیم، شکست نمی خوریم»

 

8-ارین: به بلندای افتخار

شعار خاندان ارین

نماد این خاندان، یک شاهین است که در حال پرواز به سوی ماه است. مقر حکومت آنها در ارتفاعات است و در سریال می توان دید که زندان های آنها در سیاهچال نیست و در دامنه کوه بنا شده است؛ به طوری که یک زندانی اگر بخواهد فرار کند باید خودکشی کند. به علاوه، در قسمت تالار اصلی یه دریچه برای اعدام وجود دارد که به آن «دریچه ماه/ moon gate» می گویند. از افراد مهم این خاندان می توان جان آرین و همسرش، خواهر کتلین استارک، را نام برد. شعار آنها که برگرفته از محل حکومتشان است؛ «به بلندای افتخار» است.

 

9-گریجوی: ما نمی کاریم

شعار خاندان گریجوی

نماد خاندان گریجوی، یک کراکن طلایی روی زمینه سیاه است؛ نمادی درخور فرهنگ این خاندان که همگی دریانورد و مبارز هستند. از افراد مهم و تاثیرگذار این خانواده می توان «تئون» را نام برد؛ شخصیتی که سیر تحول اخلاقیاتش در سریال اتفاقات مهمی را برای اطرافیان و البته خودش رقم زد. از دیگر افراد می توان خواهرش «یارا» را نام برد که از مبارزان بزرگ این خانواده محسوب می شود  و همچنین «یورون» عموی این 2 نفر که با جاه طلبی توانست بالاخره به مقر پادشاهی برود و به ملکه هفت قلمرو برسد.

 

10-فری: با هم می مانیم

شعار خاندان فری

نماد این خاندان، 2 برج خاکستری رنگ است که با یک پل به هم وصل می شوند. افراد این خاندان قرار است به خاندان تالی وفادار باشند.

یکی از اتفاقات مهمی که مسبب آن این خاندان بودند؛ «عروسی خونین» است. در آنجا قرار بود «راب» پسر بزرگ خانواده استارک و پادشاه شمال با دختر «والدر فری» ازدواج کند اما از این تصمیم سر باز زد و خاندان فری با لنیسترها و بولتون ها همدست شد و همه افراد حاضر در مراسم از جمله «کتلین استارک»، «راب استارک» و همسرش که باردار بود را کشتند.

 

11-بولتون: تیغ ما بران است

شعار خاندان بولتون

نماد این خاندان، مردی قرمز رنگ است که پوستش کنده شده و به صورت وارونه و ایکس شکل در زمینه ای سیاه آویزان شده است. بولتون ها با شعار «تیغ ما بران است» و با این پرچم می خواهد بی رحم بودن در برابر دشمن را نشان دهند.

از افراد مهم این خاندان، یکی «روس بولتون» است که دستی در قضیه «عروسی خونین» دارد و دیگری «رمزی» پسر حرامزاده او است که از اعمال دیوانه وارش سکانس های زیادی در سریال نشان داده می شود.

 

12-کاستارک: خورشیدِ زمستان

شعار خاندان کاستارک

نماد آنها تصویر خورشیدی سفید با تشعشعات آن در زمینه سیاه است و به آن خورشید زمستان می گویند. این خاندان که در بخش های شمال شرقی وینترفل ساکن اند؛ در واقع تبعه استارک ها و وفادار به آنها هستند.

در داستان سریال اما زمانی که خاندان استارک ضعیف شده و نیازمند کمک آنها است؛ سر ناسازگاری بر می دارند و درنتیجه 2 پسر کوچکتر خانواده آواره می شوند.

 

13-مورمونت: ما ایستادگی می کنیم

شعار خاندان مورمونت

 خاندان مورمونت از جزایر خرس، یکی دیگر از خانواده های وفادار به استارک هایِ وینترفل هستند. نماد مورمونت ها، یک خرس سیاه روی زمینه سبز است.

افراد این خاندان در سریال زیاد نبودند اما همگی شجاع و تا پای جان وفادار بودند. «سر جوراه» وفادار به دنریس تارگرین، «جور» فرمامده نگهبانان شب و مقید به محافظت از دیوار و «لیانا» وفادار به استارک ها بود.

 

نظرهای منتشرشده

novonimo محمدیان
۴ ماه پیش
متشکر از سایت و این نوشته خوبتون.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ