جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او

40 نکته خواندنی از جان کریستوفر دپ دوم( جانی دپ )/ از ترک تحصیل، فروش تلفنی خودکار تا بازیگری و خرید جزیره ای در باهاما

جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او

اختصاصی سلام سینما- جان کریستوفر دپ دوم متولد 9 ژوئن 1963( 56 سال )، بازیگر، تهیه کننده و خواننده امریکایی است.

جانی دپ زمانی که در سن 20 سالگی با همسرش" ان الیسیون" ازدواج  و به لس آنجلس سفر کرد، در دیداری با "نیکلاس کیج" وارد حرفه بازیگری شد و به این ترتیب اولین بار در سال 1984 فیلم" کابوس در خیابان الم" به ایفای نقش پرداخت. در سال 1987 با بازی در سریال" خیابان جامپ شماره 21 "به شهرت دست پیدا کرد. بعد از بازی در فیلم "ادوارد دست قیچی" در سال 1990، به یک بازیگر منحصر به فرد و جدی تبدیل شد که با بازی در هر فیلم منتقدان و مخاطبان خود را شگفت زده می کرد و همین منجر به تحسین جانی دپ شد.

در سال 2003 با بازی در فیلم موفق" دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه" نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد. پس از آن در سالهای 2005 و 2008 برای بازی در فیلم های" در جستجوی نورلند"( Finding Neverland )و "سویینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت"(   Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street )نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی شد.

40 نکته خواندنی از جانی دپ/ دزدان دریایی کارائیب

جانی دپ در سال 2008 پس از هشت بار نامزدی در جوایز گلدن گلوب، سرانجام برای بازی در فیلم "سویینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت"(   Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street ) برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شد.

در ادامه به 40 نکته خواندنی از او می پردازیم.

1. " کابوس در خیابان الم" اولین فیلمی بود که جانی دپ بعنوان نقش اصلی در آن حضور داشت. او نقش یکی از قربانیان" فردی کروگر" را داشت. 

2. جانی دپ در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و به گروه های مختلف موسیقی از جمله 'The Kids'  پیوست .

3. درباره ترک مدرسه می گوید" دو هفته بعد به مدرسه برگشتم اما مدیر گفت جانی ما تو را نمی خواهیم و بهتر است موسیقی را دنبال کنی".

جانی دپ و 49 نکته خواندنی از او

4. جانی دپ چشمان مشکی و گونه های برجسته ای دارد.

5. به خاطر لباس های عجیب غریب و منحصر بفرد و تتوهای متعددش معروف است.

6. نامزد سابق جنیفر گری، ویونا رایدر، شریلین فن و کیت ماس بوده است.

7. در سال 1983 با" ان الیسون( لوری. ا. دپ )"ازدواج کرد و برای تامین زندگی شان خودکار می فروخت. این دو در سال 1985 از یکدیگر جدا شدند.

8. جانی دپ مدتی در گروه اوئیسیز بعنوان گیتاریست فعالیت داشت. اخیرا در گروهی به عنوان" پی" نیز فعالیت داشت.

40 نکته خواندنی از جانی دپ/ گیتاریست

9. جانی دپ در سال 2012 به همراه" داگلاس بریکلی" ویراستاری کتاب "وودی گاتری" به نام" خانه زمین" را انجام داد.

10. در سال 1994 به دلیل خراب کردن اتاق یک هتل در نیویورک دستگیر شد. اما جانی دپ ادعا کرد که کار یک آرمادیلو بوده است.

11. جانی دپ: اگر کسی به خانواده ام یا دوستانی که عاشقشان هستم آسیبی برساند او را می خورم، شاید با این کار تا 500 سال به زندان بیفتم اما او را می خورم.

12. قرار بود در سال 1993 بجای دکتر مالکوم در فیلم" پارک ژوراسیک" بازی کند.

13. جانی دپ به مدت 14 سال با بازیگر و تهیه کننده امریکایی" ونسا پارادی" رابطه عاشقانه ای داشت. 

40 نکته جذاب و خواندنی از جانی دپ/ ونسا پارادی

14. قرار بود جانی دپ در سال 1997 بجای جک داسون( لئوناردو دی کاپریو ) در" تایتانیک" بازی کند. اما قبول نکرد.

15. جانی دپ در سال 1989 به دلیل توهین به پلیسی که از سر و صدای مهمانی اش شکایت کرده بود، بازداشت شد.

16. از بدو تولد مبتلا به نزدیک بینی( از عیوب انکساری چشم )است و می گوید با عمل جراحی درمان نمی شود.

17. جانی دپ: اگر همزمان عاشق دو نفر شدید نفر دوم را انتخاب کنید چرا که اگر واقعا عاشق نفر اول بودید عاشق فرد دیگری نمی شدید.

18. از "ونسا پارادی" دو فرزند دارد: "لیلی-رز ملودی" که در سال 1999 و "جک کریستوفر دپ سوم" که در سال 2002 به دنیا آمدند.

جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او

19. در سال 2018 و در زمان فیلمبرداری" شهر دروغ ها"( City of Lies )با چند نفر دعوا کرد. بنابراین اظهارات دادگاه جانی دپ در لحظه فیلمبرداری الکل و دارو مصرف کرده بود.

20. جانی دپ اسم پسرش را روی بازویش خالکوبی کرده است.

21. در باهاما یک جزیره خریده و اسم دخترش را روی آن گذاشته است. اسم یکی از دریاچه ها را "هیث لجر "( بازیگر نقش جوکر )نام گذاری کرده است.

22. از دوستان صمیمی" مارلون براندو" و "تام بیکر" است، براندو، جانی دپ را بهترین بازیگر نسل خودش می داند.

23. جانی دپ در سال 2009 درآمد حاصل از فیلم" دکتر پارسانوس: مردی که به شیطان رو دست زد"( the Imaginarium of Doctor Parnassus )را به دختر "هیث لجر " بخشید. بعد از او "جود لا" و "کالین فارل" نیز چنین کاری انجام دادند.

24. مادرش" بتی سو( ولز )"پیشخدمت، و پدرش" جان کریستوفر دپ"، مهندس شهرسازی بود. تتویی به اسم مادرش دارد. 

جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او/مادر

25.  جانی دپ کودکی عجیبی داشت، خیلی زود مصرف سیگار و مواد مخدر را شروع کرد، می گوید" خودش را در اتاق حبس کرده و گاهی خودآزاری می کرد".

26. تا 15 سالگی به بیش از 20 خانه نقل مکان کرده بودند. پس از آن والدین اش از یکدیگر جدا شدند. می گوید" وقتی صدای دعواهایشان را می شنیدیم با برادر و دو خواهرم درباره این صحبت می کردیم که چه کسی پیش کدام والد زندگی کند". پس از جدایی، با مادر و ناپدری اش زندگی می کرد. 

27. قرار بود به جای برد پیت در فیلم "خانم و آقای اسمیت"( 2005 )بازی کند.

28. در سال 2015 با بازیگر امریکایی" امبر هرد" ازدواج کرد. در سال 2017 امبر هرد پس از تقاضای طلاق، تصاویری از خشونت جانی دپ را منتشر کرد اما این خشونت هیچگاه ثابت نشد. همسران سابق جانی دپ و دخترش از او دفاع کردند. به تازگی جانی دپ بابت تهمتی که به وی زده شد از امبر هرد شکایت کرده است. 

40 نکته خواندنی از جانی دپ/امبر هرد

29. جانی دپ: اوایل حرفه ام فیلم های مزخرفی بازی کردم، اما فکر نمی کردم که قرار است بازیگر شوم، به پول احتیاج داشتم و باور نمی کردم که از راهی به جز جرم و جنایت به چنین پولی دست پیدا می کنم.

30. سرگرمی مورد علاقه اش تماشا کردن کارتون با کودکان است.

31. اعتقاد دارد که "تیم بورتون" کارگردان فیلم" ادوارد دست قیچی" او را از بازنده بودن نجات داده است.

32. می خواست برای بازی در فیلم دزدان دریایی دندان هایش را طلا کند اما تهیه کننده موافقت نمیکرد، سرانجام تعدادی از دندان هایش را طلا کرد.

33. جانی دپ در سال 2017 در فستیوال لندن گفت:" آخرین باری که بازیگری رئیس جمهور را ترور کرد کی بود؟ گمان کنم باز هم زمانش فرا رسیده." پس از واکنش سخنگوی کاخ سفید و اظهار تاسفش، جانی دپ مطلبی منتشر کرد و در آن عذرخواهی کرد. 

34. در سال 2018 عکسی از او در کنار یکی از هوادارانش منتشر شد که بسیاری را نگران کرد. اما به نظر می رسد که جانی دپ سالم است و شاید به دلیل بازی در یکی از فیلم هایش چنین تغییر شکلی پیدا کرده است. 

جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او/ هوادار

35. جانی دپ: از اینکه در پشت شخصیت های داستان پنهان شوم لذت می برم.

36. گری اولدمن و دنیل دی لوئیس را تحسین می کند و می گوید: این بازیگران هر بار نقش های جدیدی را امتحان می کنند و در آن موفق هم ظاهر می شوند.

37. بعد از نامزدی با "ویونا ریدر"، روی دستش تتو کرد" ویونا برای همیشه". بعد از جدایی با عمل جراحی چند حروف آن را برداشت و تتو تبدیل شد به" میخواری برای همیشه".

38. جانی دپ یکی از متنوع ترین بازیگران هالیوودی است که تاکنون نقش های بسیار متفاوتی را ایفا کرده است، در این باره می گوید: فکر می کنم که بازیگر باید به مخاطبینش تصاویر متفاوتی را نشان دهد تا حوصله شان سر نرود.

39. جانی دپ: از طرفداران نامه هایی به دستم می رسید که در آن نوشته بود درصورتیکه که جواب ندهم خودکشی خواهند کرد، اوایل گمان می کردم واقعیت ندارد، اما بعد تصمیم گرفتم که جواب بدهم اما نمی توانستم کسی را نصیحت کنم.

40. جانی دپ در سال 2003 و 2009 جذاب ترین مرد مجله "پیپل" شد.

جانی دپ و 40 نکته خواندنی از او/ مرد جذاب پیپل


40 نکته خواندنی از امبر هرد


10 فیلم سینمایی محبوب از جانی دپ

نظرهای منتشر شده

یک سال پیش

۱۱ مهر ۱۳۹۹

سلام جانی دپ عزیز است.عزیز
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۲۰ مرداد ۱۳۹۹

بهترین بازیگر تاریخ سینما...
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین خبرهای روز