ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی سریال‌های ویژه تلویزیون در ماه رمضان ۱۳۹۸

۲۴ روز پیش
ماه رمضان از جذاب‌ترین بازه‌های صدا و سیما و تلویزیون ملی است. امسال سه سریال ویژه از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود:«دلدار»، «از یادها رفته» و «برادر جان».

اختصاصی سلام سینما- چیزی تا ماه مبارک رمضان باقی نمانده است. این ماه یکی از بهترین و جذاب‌ترین بازه‌های صدا و سیما و تلویزیون ملی است. امسال در ماه رمضان سه سریال ویژه رمضانی از شبکه‌های مختلف پخش خواهد شد: «دلدار»، «از یادها رفته» و «برادر جان». در اینجا نگاهی اجمالی به این سریال‌ها انداخته‌ایم.

سریال «دلدار»

دلدار-معرفی سریال های رمضانیپخش از شبکه ۲

خلاصه داستان: دیریست که دلدار پیامی نفرستاد...داستان جوانی به نام آرش است که به رغم موفقیت علمی و تحصیلی اما به دلیل بیماری مادرش دانشگاه را رها می کند و بعد از چند ماه و بر اثر اتفاقی، عشق دوران دانشگاهش یعنی رونا را می‌بیند.

«دلدار» در قالب یک ملودرام عاشقانه و با مضمونی اجتماعی است. چون در دل نمایش یک داستان عشقی، به مسائل و چالش های امروز نسل جوان هم می پردازد. چالش هایی چون ازدواج، اشتغال، انحراف و ... که دغدغه های جوان امروز جامعه ماست و سریال شبکه دو نیز به آسیب شناسی آن ها توجه کرده است.

نوید محمودی و جمشید محمودی برادران افغانی الاصل مهاجر در ایران هستند که بیش از سی سال است که در ایران زندگی میکنند و در واقع در ایران متولد شده اند. شکستن همزمان بیست استخوان ، رفتن و چند متر مکعب عشق سه فیلم سینمایی به کارگردانی جمشید محمودی هستند و سریال سایه بان کار مشترکی از برادران محمودی است. این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای پخش خواهد شد. الناز حبیبی بعد از سه‌سال با این سریال به تلویزیون بازگشته است.

نویسنده سریال درباره طبقه اجتماعی که در این سریال در نظر گرفته شده هم گفت: شخصیت‌های سریال ما از طبقه متوسط هستند که بخش بزرگی از اجتماع هستند شما این آدم‌ها را روز و شب در کوچه و خیابان می‌بینید. خود ما این طبقه را دیده‌ایم و فهمیده‌ایم که مثلاً نداشتن شغل چقدر می‌تواند یک خانواده را از هم بپاشد و سعی می‌کنیم در این سریال همین اتفاقات را روی کاغذ بیاوریم و به تصویر بکشیم.

معرفی کامل سریال، تصاویر، آنونس و... در صفحه «دلدار»

 

سریال «از یادها رفته»

از یادها رفته-معرفی سریال های رمضانیپخش از شبکه ۱ سیما

خلاصه داستان: این سریال به زندگی دختری جوان در سال ۱۳۱۹ می‌پردازد که به‌دلیل نداشتن شناخت از وضعیت کشور و آداب و رسوم دچار بحران شدیدی می‌شود اما با کشف حقیقت سنت‌ها و رفتارها به آرامش و زندگی مشترک می‌رسد. بخش‌هایی از داستان این سریال که درباره خسرو  و مهربانو است نیز به کشف حجاب می‌پردازد.

این سریال یک ملودرام تاریخی است که در ۵۰ قسمت ساخته می‌شود. بهرام بهرامیان بعد از چند سال دوری از تلویزیون با این سریال ملودرام تاریخی به  تلویزیون بازگشته است. تصویربرداری سریال تاریخی از یادها رفته شهریورماه امسال در تهران، شهرک سینمایی و اصفهان به پایان رسید. «از یادها رفته» روایتی تاریخی متعلق به دهه ۲۰ محسوب می‌شود که حامد افضلی و رویا خسرونجد نویسندگی آن را بر عهده داشته‌اند و عباس نعمتی به عنوان سرپرست نویسندگان، این دو را در نگارش متن همراهی کرده است.

حامد افضلی با اشاره به پخش این سریال تاریخی در ایام ماه مبارک رمضان یادآور شد: این سریال یک تم مذهبی دارد و موضوع اصلی آن حجاب است. بنابراین بهترین زمان آن در همین ایام ماه رمضان است. پیش بینی می‌کنم مخاطب با این اثر ارتباط بر قرار کند. آمار این سال‌های تلویزیون نشان داده است، مخاطب داستان‌هایی با رنگ و بوی مذهبی را در ایام ماه مبارک رمضان می‌پسندد. این اثر حاصل زحمات چهار ساله یک گروه بزرگ سیصد نفره است. این سریال در ابتدا برای شبکه پنج ساخته شد اما قرار است فاز اول آن در ۲۵ قسمت در رمضان و از شبکه یک پخش شود.

معرفی کامل سریال، تصاویر، آنونس و... در صفحه «از یاد رفته‌ها»

 

سریال «برادر جان»

برادر جان- معرفی سریال های رمضانپخش از شبکه ۳ سیما

خلاصه داستان: برادری برابری جان فشانی سه برادر که زبان‌زد است و خدا و خلق از آن‌ها در آسایش، به ناگه دچار حادثه می‌شود که نامش حق‌الناس است... پسری بعد از، از دست دادن پدرش می خواهد بدهی های او را ادا کند. نویسنده فیلمنامه «برادر جان» سعید نعمت الله است که معمولا فیلمنامه هایی پر کشمکش و ملتهب را می نویسد.

این سریال، یک ملودرام خانوادگی و با مضمونی اجتماعی و مذهبی است. موضوع اصلی این سریال، «حق الناس» اعلام شده است. این سریال تازه‌ترین همکاری سعید نعمت‌الله و محمدرضا شفیعی بعد از سریال‌های «جراحت»، «شیدایی»، «رستگاران»، «عقیق»، «مادرانه»، «روح‌الله» و... به‌حساب می‌آید. سالار عقیلی موسیقی تیتراژ پایانی این سریال را با ترانه‌ای از حسین غیاثی می‌خواند، آهنگ‌سازی این سریلال را «فرید سعادتمند» برعهده دارد.

مرتضی میرباقری معاون سیما به همراه علی فروغی مدیر شبکه سه و آذرپندار سرپرست گروه فیلم و سریال شبکه سه از پشت صحنه سریال رمضانی «برادرجان» به کارگردانی محمدرضا آهنج بازدید کرد.

معرفی کامل سریال، تصاویر، آنونس و... در صفحه «برادرجان»

نظرهای منتشرشده