ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سریال بازی تاج و تخت: معرفی فصل 8، تاریخ پخش، اخبار و حواشی

۳ ماه پیش
تاریخ پخش فصل جدید سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، اخبار و حواشی مربوط به فصل 8 و هر آنچه لازم است درباره فصل جدید این سریال بدانید.

امتیاز مردمی: 9.5 از 10

امتیاز منتقدان: 94 از 100

ژانر: اکشن، ماجراجویانه، درام

اختصاصی سلام سینما-سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) یکی از بهترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی است. قسمت اول این سریال، 17 آوریل 2011 از کانال hbo پخش شد و تا امروز 7 فصل (67 قسمت) از آن پخش شده است. فصل جدید این سریال، از نیمه دوم فروردین 98 آغاز می شود.

 

طرح کلی داستان

هفت خاندان از هفت اقلیم یعنی: شمال، جزایر آهن، ویل، وسترلندز، استورم‌لندز، ریچ و دورن برای نشستن بر تخت پادشاهی و اداره هفت اقیلم دست به هر کاری می زنند. در این میان توطئه، دسیسه و خیانتها صورت می گیرد و خون ها ریخته می شود تا مشخص شود بالاخره چه کسی بر تخت آهنین تکیه خواهد زد.

 

آنچه که قبل از دیدن فصل 8 بازی تاج و تخت باید بدانید

حالا که فصل آخر سریال «بازی تاج و تخت» با یک سال تاخیر پخش می شود و از وقایع آن حدود 9 سال می گذرد؛ بد نیست حافظه ای تازه کنید و بعد به استقبال فصل جدید بروید.

خلاصه ای از اتفاقات مهم فصل 7: دنریس و لشکرش به زادگاهش دراگون استون می رسند. آریا از خاندان فری که مادر و برادرش را در مراسم عروسی به قتل رساندند انتقام سختی می گیرد. در سیتادل، سمول تارلی با دزدکی مطالعه کردن کتابها متوجه می شود که تنها چیزی که وایت واکرها را می کشد دراگون گلس است و سریعا این موضوع را به گوش جان اسنو می رساند. در مقر پادشاهی، جیمی به سرسی یادآوری می کند که باید برای خود متحدانی داشته باشند و سرسی از یورون گریجوی کمک می گیرد؛ در واقع یورون در قبال ازدواج با سرسی حاضر است از آنها دفاع کند.

بازی تاج و تخت

آریا متوجه می شود که جان پادشاه شمال شده است. جان خانه را به قصد دراگون استون ترک می کند و سانسا را به جای خودش می گذارد و به او هشدار می دهد از لیتل فینگر دوری کند. سمول، جوراه مورمونت را قانع می کند که می توانش درمانش کند. یورون به برادرزاده هایش یعنی تئون و یارا حمله می کند اما تئون فرار می کند.

جان درباره لشکر مردگان با دنریس صحبت می کند و او را راضی می کند تا از کوه های دراگون استون برای کشتن وایت واکرها دراگون گلس استخراج کند. برن به وینترفل می رسد و به سانسا می گوید که کلاغ سه چشم است. سرسی، دختر الارا را جلوی چشمش می کشد و به این ترتیب انتقام قتل دخترش را می گیرد. جیمی به هایگاردن حمله می کند و بعد از تسخیر آنجا به اولنا پیشنهاد می کند تا خودش جام زهر بنوشد تا اینکه به دست جیمی کشته شود و اولنا بعد از نوشیدن زهر می گوید: به سرسی بگو من جافری را مسموم کردم.

بازی تاج و تخت

آریا هم به وینترفل می رود. لیتل فینگر سعی دارد فضای بین سانسا، آریا و برن را مسموم کند. جوراه که سلامتش را به دست آورده به دیدار دنریس می رود. تیریون پنهانی به دیدار جیمی می رود. سرسی به جیمی می گوید باردار است. سمول که می بیند در سیتادل کسی حرفش را قبول نمی کند چند کتاب از مجموعه ممنوعه می دزدد و با گیلی و پسرش آنجا را ترک می کند. جان با همراهانش به آن طرف دیوار می رود تا یک وایت واکر را به مقر پادشاهی ببرند و سرسی را قانع کنند با آنها متحد شود.

بازی تاج و تخت

زمانی که جان در محاصره وایت واکرها قرار می گیرد، دنریس با اژدهایش به کمک آنها می رود اما یک اژدهای دنریس توسط پادشاه شب کشته می شود و بنجن عموی جان برای نجات او خودش را قربانی می کند. بعد از این ماجراها، جان به دنریس می گوید که فرمانروایی او را قبول دارد و حاضر است به خدمت او در بیاید و آنها یک شب را با هم می گذرانند. جان، دنریس و تیریون برای اتحاد با سرسی به مقر پادشاهی می روند اما بی نتیجه می ماند. جیمی هم سرسی را ترک می کند. تئون با مردانش برای نجات یارا پیش می رود. در وینترل لیتل فینگر که گمان می کرد بین خواهران استارک را به هم ریخته توسط آریا کشته می شود.

کشته شدن لیتل فینگر به دست آریا استارک

سمول تارلی به وینترفل می رسد و درباره پدر و مادر واقعی جان با برن صحبت می کند. حالا می دانند که نام واقعی جان، اگون تارگرین است و حق حاکمیت دارد چون ریگار تارگرین و لیانا استارک در خفا با هم ازدواج کرده بودند. در آخر پادشاه شب سوار بر اژدهای آبی در حال خراب کردن دیوار است و لشکرش در حال ورود به سمت دیگر دیوار هستند. حالا دیگر زمستان فرا رسیده!

 

تاریخ پخش فصل 8 

فصل جدید سریال بازی تاج و تخت از 14 آوریل (بامداد 26 فروردین) به صورت هفتگی پخش خواهد شد.

 

تیزر فصل جدید Game of Thrones

 

تعداد قسمت های فصل هشتم و مدت زمان پخش

بر خلاف دیگر فصل های «بازی تاج و تخت» که زمان پخش تقریبا برابر داشتند؛ مدت زمان هر قسمت از فصل هشت متفاوت است:

 قسمت اول: 54 دقیقه

 قسمت دوم: 58 دقیقه

 قسمت سوم: 60 دقیقه

 قسمت چهارم: 78 دقیقه

 قسمت پنجم و ششم: 80 دقیقه

 

معرفی بازیگران فصل هشتم بازی تاج وتخت

بازیگران فصل هشتم بازی تاج و تخت

امیلیا کلارک در نقش دنریس تارگرین

کیت هرینگتون در نقش جان اسنو

لینا هیدی در نقش سرسی لنیستر

نیکولای کاستر والدو در نقش جیمی لنیستر

پیتر دینکلیج در نقش تیریون لنیستر

میسی ویلیامز در نقش آریا استارک

سوفی ترنر در نقش سانسا استارک

ایزاک همپستد رایت در نقش برن استارک

یوهانس هاکور یوهانسون در نقش یورون گریجوی

آلفی آلن در نقش تئون گریجوی

ایان گلن در نقش جوراه مورمونت

 

 

اخبار و حواشی فصل 8 سریال بازی تاج و تخت

-تریلر فصل 8 بازی تاج و تخت در یوتیوب تنها در 6 روز، 43میلیون بازدید داشته است.

-حتی جورج آر.آر مارتین هم از پایان سریال خبر ندارد! جورج که خودش نویسنده مجموعه کتاب هایی است که بازی تاج و تخت بر اساس آنها ساخته شده و حتی فیلمنامه بعضی از قسمت ها نوشته اعلام کرد که از پایان سریال اطلاعی ندارد. با توجه به اینکه قرار است فصل آخر، برداشتی از آخرین سری این رمان باشد حتی نویسنده هم نمی داند ممکن است چطور تمام شود اما جورج آر.آر مارتین به طرفداران کتابش مژده داد که می توانند بعد از اتمام سریال رمان آن را بخوانند و از تفاوت های آن مطلع شوند.

-امیلیا کلارک در مصاحبه ای در حاشیه مراسم اسکار گفت فصل هشتم بازی تاج و تخت همه را متعجب می کند؛ نه فقط آخر سریال بلکه در طول سریال شگفت زده می شوید.

-مدتی پیش میسی ویلیامز در پستی در اینستاگرامش نوشت: خداحافظ بلفاست، خداحافظ آریا، خداحافظ بازی تاج و تخت، چقدر لذت بردم. ماجراها در راه است. او همچنین گفت که در فصل هشتم کشت و کشتار زیادی وجود دارد و ارجاعات زیادی به فصل اول دارد به طوری که مجبور شده تا فصل اول را از ابتدا تماشا کند.

آریا استارک در پشت صحنه

همچنین، در روز دروغ آوریل (April Fool's Day) میسی که در برنامه جیمی فالون حضور داشت در حال توضیح درباره فصل جدید بازی تاج و تخت تظاهر کرد که جمله ای ناخواسته از دهانش بیرون پریده است؛ جمله این بود که: «وقتی متوجه شدم آریا در قسمت دوم کشته می شود...» سپس او سراسیمه به سوی پشت صحنه رفت و درست زمانی که همه تصور می کردند نکته ای مهم از فصل هشتم را فهمیده اند او گفت که این دروغ اپریل بوده است.

لو رفتن قسمتی از فصل هشتم بازی تاج و تخت

-دی.بی. وایس از پدید آورندگان سریال بازی تاج و تخت در مصاحبه ای با اینترتینمنت ویکلی گفت: «ما می خواهیم که مردم سریال را دوست داشته باشند و این برایمان اولویت است. ما 11 سال را به این کار اختصاص دادیم و می دانیم صرف نظر از آنچه انجام دادیم حتی اگر بهترین ورژن ممکن را ساخته باشیم باز هم عده ای از آن متنفر خواهند بود.»

-آیا شخصیت تورموند واقعا کشته شد؟ به لطف تریلر جدید فصل هشتم می توان گفته نه، تورموند زنده است. البته «کریستوفر هیویو»-بازیگر نقش تورموند-در مصاحبه ای با رادیو تایمز درباره امکان زنده ماندنش در فصل هفتم گفت: «گمان نمی کنم آنها بدون اینکه مرگ تورموند را نشان دهند او را حذف کنند.»

حواشی فصل 8 بازی تاج و تخت

«هیویو» درباره اینکه در این سریال تعداد زیادی از شخصیت ها به طور ناگهانی کشته شدند؛ با شیطنت گفت: «هر بار که فیلمنامه به دستمان می رسید به خودمان می گفتیم خب قرار است در این صفحه بمیرم؟ ظاهرا نه؛ این صفحه چطور؟ نه، آخرش چطور؟ اما در فصل هشتم همه چیز فرق می کند...» 

-«لینا هیدی» بازیگر نقش سرسی درباره پایان فصل 8 سریال بازی تاج و تخت گفت: «فکر نمی کردم تا حد احساساتی شوم. روز آخر بعد از اتمام فیلمبرداری، وقتی سوار ماشین شدم زدم زیر گریه»

این بازیگر در مصاحبه دیگر گفت که تنها چیزی که دلش برای آن تنگ نمی شود کلاه گیسش است. او افزود: «خوشحالم که دیگر قرار نیست آن کلاه گیس را بپوشم»

-در آخرین پوسترهای منتشر شده از فصل هشتم، تمام شخصیت های اصلی قدرتمند را روی تخت آهنین می توان دید؛ سوال این است که کدام یک بر تخت تکیه خواهد زد؟

بازیگران فصل 8 بازی تاج و تخت

 

بهترین و محبوب ترین قسمت های سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از نظر کاربران imdb

1-نبرد حرامزاده ها (Battle of the Bastards): فصل 6، قسمت 9

امتیاز: 9.9 از 10   

 جان و سانسا در وینترفل با رمزی بولتون مواجه می شوند. دنریس بر دشمنانش می تازد. تئون و یارا یه میرین می رسند.

سکانس به یاد ماندنی این قسمت: زمانی که جان اسنو تا پای جان در جنگ مقاومت می کند.

2-هاردهوم (Hardhome): فصل 5، قسمت 8

امتیاز: 9.9 از 10   

تیریون به دنریس مشاوره می دهد. سانسا، تئون را وادار می کند رازش را بگوید. سرسی همچنان سرسخت است. آریا اولین قربانیش را می بیند. جان و تورموند با وحشی ها دیدار می کنند.

سکانس به یاد ماندنی این قسمت: لحظه دیدار و مبارزه جان اسنو با وایت واکرها.

3-باران کستمیر یا عروسی خونین (The Rains of Castamere): فصل 3، قسمت 9

امتیاز: 9.9 از 10   

راب و کیتلین به عروسی می رسند. جان وفادارانش را امتحان می کند. دنریس برنامه حمله به یانکای را دارد.

سکانس به یاد ماندنی این قسمت: کشته شدن راب، کیتلین و دیگران در عروسی به دست وفاداران لنیسترها.

 

تصاویر منتشر شده از فصل 8 Game of Thrones

فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت

تصاویر فصل هشتم بازی تاج و تخت

تصاویر فصل 8 بازی تاج و تخت

فصل 8 بازی تاج و تخت

فصل 8 بازی تاج و تخت

فصل 8 بازی تاج و تخت

فصل هشتم بازی تاج و تخت

فصل هشتم بازی تاج و تخت

فصل هشتم بازی تاج  وتخت

فصل هشتم بازی تاج و تخت

فصل 8

فصل هشتم بازی تاج و تخت

فصل هشتم بازی تاج و تخت

فصل هشتم بازی تاج و تخت

 

پوستر رسمی فصل هشتم 

پوستر فصل 8 سریال بازی تاج و تخت

 

جوایز

به طور کلی این سریال تا کنون 506 بار نامزد جوایز مختلف شده است و از این میان 308 جایزه به دست آورده است. از جوایز مهم آن 47 جایزه امی (اسکار سریال ها)، 1 جایزه گلدن گلوب و 1 جایزه بفتا هستند.

تنها 11 روز تا پخش اولین قسمت از سریال بازی تاج و تخت باقی مانده است!


امیلیا کلارک


کیت هرینگتون


سوفی ترنر


پیتر دینکلیج


زهرا توللی

نظرهای منتشرشده

الی نصیری
۳ ماه پیش
چند روز بیشتر نمونده تا اینکه هفته‌ای زجر بکشیم :))) ویدیوهایی که گذاشتید از برترین قسمت‌ها خیلی خوب بود. واقعا بهترینه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهدی سعیدی
۳ ماه پیش
ofeeeyyyyyyyy :))
خطر لو رفتن داستان
پاسخ