ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نگاه منتقدان به فیلم «پسر حذف شده»

۲ ماه پیش
نگاهی به نقدهای کوتاه فیلم «پسر حذف شده»(Boy Erased) با بازی لوکاس هجز، نیکول کیدمن، جوئل ادگورتون و راسل کرو

اختصاصی سلام سینما-فیلم سینمایی «پسر حذف شده» (Boy Erased)، دومین اثر ساخته «جوئل ادگورتون» در 8 سپتامبر 2018 در جشنواره فیلم تورنتو اکران شد. این فیلم بر اساس رویدادهای واقعی است و برگرفته از کتابی با همین نام است. در خلاصه این فیلم آمده: پسر یک کشیش پروتستان، به اجبار در یک برنامه ضد همجنسگرایی شرکت داده می شود.

فیلم «پسر حذف شده» نامزد 2 جایزه گلدن گلوب شده است. این فیلم امتیاز نسبتا خوبی از مردم و منتقدان گرفته است.

 

امتیاز مردمی

امتیاز منتقدان

سلام سینما

7.2( امتیاز شما؟ )

6.9

IMDb

7

-

Metacritic

7.2

6.9

Rotten tomatoes

7.3

8.1

 

 

 

 

 

 

چند نقد کوتاه از فیلم سینمایی «پسر حذف شده» (Boy Erased) را مرور می کنیم:

استفن فاربر

لوکاس هجز , راسل کرو و نیکول کیدمن در دومین تجربه کارگردانی جوئل ادگورتون که حمله ای بیرحمانه به "تبدیل درمانی"است، نقش آفرینی می کنند. حرفه ادگورتون بعنوان فیلمساز با این دومین فیلمش وارد مرحله جدیدی شد.  «پسر حذف شده»(Boy Erased) نه بخاطر بحث های همجنس گرایانه بلکه به دلیل اینکه بسیار انسان گرایانه بوده و درام غم انگیز احساسی است که در ذهن باقی می ماند، سزاوار تمجید و ستایش است. (متن کامل این نقد)

نقد کوتاه پسر حذف شده

کریستوفر ماچل

در طی چند سال اخیر جوئل ادگارتون به آهستگی در حال بدست آوردن اسم و رسمی برای خود در عالم کارگردانی است و به سراغ موضوعات جذاب و تحریک کننده ای رفته که فیلم هدیه یکی از آن هاست. حالا تلاش آخر او یعنی فیلم پسر حذف شده به سراغ پرده برداری از اتفاقات هولناک در کمپ ترک تمایلات همجنس گرایی در آمریکاست. این موضوع واقعا قابل توجه است که امروز در سال 2018 میلادی هنوز هم در 36 ایالت از 50 ایالت آمریکا قانونی است که والدین فرزندان خود را برای ترک تمایلات همجنس گرایانه به کمپ ها فرستاده می شوند. قطعا تمایلات جنسی از هر نوع خود یک انتخاب نیست و با اجبار تغییر پیدا نمی کند و ادگارتون در تلاس است که در آخرین اثرش به عنوان کارگردان این موضوع را به جامعه انجیل پرست آمریکا بگوید.

نقد کوتاه پسر حذف شده

گریگوری ال وود

فیلم پسر حذف شده برای اولین بار در فستیوال فیلم تلورید روی صحنه رفت تا دومین فیلم بزرگ امسال باشد که موضوع آن گفتار درمانی است. داستان فیلم پسر حذف شده از رمانی به نام " پسر حذف شده : یک خاطره " نوشته ی گرد کانلی اقتباس شده است. اساس داستان فیلم پسر حذف شده درباره ی مرد جوانی است که در حال حل مشکل تمایلات جنسی خود با کمک والدین اش است. شخصیت های داستان در مرکز فیلم کار خود را به نحو احسن انجام می دهند ، اما ادگورتون نمی تواند سررشته ی روایت فیلم خود را به موضوع تجربه ی تغییر تمایلات جنسی نزدیک کند. خواسته ی فیلمساز از برش های زندگی جَرد با استفاده از فلش بک هایی که به گذشته و دوران مدرسه ی او می زند ، آن طور که می بایست موثر واقع نشده است.


نیکول کیدمن و نانسی ایمونز (زنی که در فیلم نیکول نقش او را بازی می کرد)

نیکول کیدمن و نانسی سیمونز/پسر حذف شده

نیکول کیدمن در فرش قرمز فیلم «پسر حذف شده»  در جشنواره فیلم تورنتو

فوتوشوت فیلم سینمایی پسر حذف شده در فستیوال فیلم تورنتو با حضور نیکول کیدمن

فوتوشات فیلم سینمایی پسر حذف شده در فستیوال فیلم تورنتو با حضور جوئل ادگورتون

فوتوشات فیلم سینمایی پسر حذف شده در فستیوال فیلم تورنتو با حضور جوئل ادگورتون

نیکول کیدمن برنده جایزه بین المللی آکادمی هنر استرالیا برای بازی در فیلم «پسر حذف شده»(Boy Erased)

نیکول کیدمن برنده جایزه بین المللی آکادمی هنر استرالیا برای بازی در فیلم «پسر حذف شده»(Boy Erased)

 

نظرهای منتشرشده

سامان سامانی
۲ ماه پیش
سلام سینمای گرامی من دو ماه قبل بر این فیلم نقدی ارایه کردم که در سلام سینما موجود است ،در اینجا نامی از نقد ارایه شده نیست ،ممنون میشوم دلیل را بدانم . سامان سامانی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ