ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اسامی برندگان جوایز اسکار 2019

۲ سال پیش
اسامی برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار اعلام شدند.

به گزارش سلام سینما، برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار ساعت 4:30 صبح امروز 6 اسفند اعلام شدند.

فهرست برندگان اسکار 2019:

بهترین فیلم

برنده: کتاب سبز

پلنگ سیاه

بلکککلنزمن

حماسه کولی (راپسودی بوهمی)

سوگلی

رما

ستاره ای متولد شد

معاون


بهترین کارگردانی

برندگان اسکار 2019

برنده: آلفونسو کوارون (رما)

یورگوس لانتی موس (سوگلی)

اسپایک لی (بلکککلنزمن)

آدام مک کی (معاون)

پاوو پاولیکوفسکی (جنگ سرد)


بهترین بازیگر نقش اول مرد

برندگان اسکار 2019

برنده: رامی مالک (حماسه کولی)

کریستین بیل (معاون)

بردلی کوپر (ستاره ای متولد شد)

ویلم دفو (در دروازه ابدیت)

ویگو مورتنسن (کتاب سبز)


بهترین بازیگر نقش اول زن

برندگان اسکار 2019

برنده: الیویا کلمن (سوگلی)

یالیتزا آپریسیو (رما)

گلن کلوز (همسر)

لیدی گاگا (ستاره ای متولد شد)

ملیسا مک کارتی (می توانی مرا ببخشی؟)


بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برندگان اسکار 2019

برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

آدام درایور (بلکککلنزمن)

سم الیوت (ستاره ای متولد شد)

ریچارد ای گرانت (می توانی مرا ببخشی؟)

سم راکول (معاون)


بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: رجینا کینگ (اگر خیابان بیل به حرف بیاید)

امی آدامز (معاون)

مارینا دتاویرا (رما)

اما استون (سوگلی)

ریچل وایس (سوگلی)


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (اورجینال)

برنده: پیتر فارلی، نیک واللونگا و برایان هایس کوری (کتاب سبز)

دبورا دیویس و تونی مک نامارا (سوگلی)

پل شریدر (اولین اصلاح شده)

آلفونسو کوارون (رما)

آدام مک کی (معاون)


بهترین فیلمنامه اقتباسی

برندگان اسکار 2019

برنده: اسپایک لی، دیوید رابینویتز، چارلی واچل و کوین ویلموت (بلکککلنزمن)

بردلی کوپر، ویل فترز و اریک راث (ستاره ای متولد شد)

جوئل کوئن و ایتن کوئن (تصنیف باستر اسکراگز)

بری جنکینز (اگر خیابان بیل به حرف بیاید)

نیکول هولفسنر و جف ویتی (می توانی مرا ببخشی؟)


بهترین فیلم خارجی (بین المللی)

برنده: رما (مکزیک)

کفرناحوم (لبنان)

جنگ سرد (لهستان)

رویت را برنگردان (آلمان)

دزدان مغازه (ژاپن)


بهترین انیمیشن

برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

شگفت انگیزان2

جزیره سگ ها

میرای

رالف اینترنت را خراب می کند


بهترین انیمیشن کوتاه

برنده: Bao

Animal Behaviour
Late Afternoon
One Small Step
Weekends


بهترین موسیقی فیلم

برنده: پلنگ سیاه

بلکککلنزمن

اگر خیابان بیل به حرف بیاید

جزیره سگ ها

بازگشت مری پاپینز


بهترین ترانه

برنده: ستاره ای متولد شد "Shallow"

پلنگ سیاه "All the Stars"

RBG  "I'll Fight"

بازگشت مری پاپینز "The Place Where Lost Things Go"

تصنیف باستر اسکراگز "When a Cowboy Trades His Spurs for Wings"


بهترین تدوین صدا

برنده: حماسه کولی (راپسودی بوهمی)

پلنگ سیاه

اولین مرد

یک مکان ساکت

رما


بهترین صداگذاری

برنده: حماسه کولی (راپسودی بوهمی)

پلنگ سیاه

اولین مرد

رما

ستاره ای متولد شد


بهترین طراحی صحنه

برنده: پلنگ سیاه

سوگلی

اولین مرد

بازگشت مری پاپینز

رما


بهترین فیلمبرداری

برنده: رما

سوگلی

رویت را برنگردان

ستاره ای متولد شد

جنگ سرد


بهترین گریم و آرایش مو

برنده: معاون

مرز

مری ملکه اسکاتلند


بهترین طراحی لباس

برنده: پلنگ سیاه

تصنیف باستر اسکراگز

سوگلی

بازگشت مری پاپینز

مری ملکه اسکاتلند


بهترین تدوین

برنده: حماسه کولی (راپسودی بوهمی)

بلکککلنزمن

سوگلی

کتاب سبز

معاون


بهترین جلوه های ویژه

برنده: اولین مرد

انتقام جویان: جنگ ابدیت

کریستوفر رابین

بازیکن شماره یک آماده

سولو: داستانی از جنگ ستارگان


بهترین مستند

برنده: Free Solo
Hale County This Morning, This Evening
Minding the Gap
Of Fathers and Sons
RBG


بهترین مستند کوتاه

برنده: Period. End of Sentence

Black Sheep
End Game
Lifeboat
A Night at the Garden


بهترین فیلم کوتاه

برنده: Skin

Detainment
Fauve
Marguerite
Mother

 

نظرهای منتشرشده