ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

واکنش تند داور جشنواره فجر به حواشی همایون غنی زاده

۸ ماه پیش
واکنش تند مهرزاد دانش، داور سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به حواشی همایون غنی‌زاده در اختتامیه: جوانکی خودشیفته که مسیر شهرت و اعتبار را با رفتارهای ضداجتماعی می‌پوید.

به گزارش سلام سینما همایون غنی‌زاده با اولین ساخته سینمایی‌اش به نام «مسخره باز» در این دوره از جشنواره حضور داشت. او در اقدامی عجیب در اختتامیه جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین فیلم نگاه نو را دریافت نکرد اما سیمرغ بلورین بهترین فیلم هنر و تجربه را دریافت کرد. همایون غنی زاده برای دریافت جایزه بهترین فیلم هنر و تجربه بر روی سن رفت اما سیمرغ را از دستان مهرزاد دانش، داور جشنواره فجر 37 دریافت نکرد و بعد از انجام صحبت‌هایش از مهرزاد دانش خواست تا جایزه‌اش را به او بدهند.


ویدیوی صحبت‌های سانسور شده همایون غنی زاده در اختتامیه سی و هفتیمن جشنواره فیلم فجر


مهرزاد دانش، داور سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نوشت: "شخصیت فیلم پالتو شتری، جوانکی خودشیفته است که مسیر شهرت و اعتبار را با رفتارهای ضداجتماعی می‌پوید و مثلا از گرفتن جایزه در مراسمی که در آن شرکت کرده خودداری می‌کند تا بعدا با مرور واکنش‌های منفی به این رفتار ارضا شود. نمی دانستم این فانتزی سینمایی، تنها چند روز بعد از تماشای این فیلم، به طور زنده مقابل چشمان من و صدها چشم دیگر شکل عینی به خود می‌گیرد!

به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر پیشنهاد می‌کنم قوانینی تدوین شود که بر اساس آن، افرادی که از گرفتن جوایزشان، بدون دلیل، امتناع می‌کنند، در دوره‌های بعد حق شرکت در این مناسبت را نداشته باشند. لوس‌بازی زننده جوانک تازه‌کاری با رفتارهای تهوع‌آور متظاهرانه‌اش در ادا درآوردن کژفهمانه از براندوی بزرگ و پذیرش/عدم پذیرش ادواری جایزه‌اش، از میزان شعور اجتماعی‌اش رونمایی‌ای جانانه به عمل آورد، نشان داد این جایگاه نیاز به مراقبت بیش‌تر دارد."

نظرهای منتشرشده