ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

ویدیو صحبت‌های جنجالی سعید روستایی و همایون غنی زاده در اختتامیه جشنواره

۴ ماه پیش
ویدیوی صحبت‌های جنجالی سعید روستایی و صحبت‌های سانسور شده همایون غنی زاده در اختتامیه سی و هفتیمن جشنواره فیلم فجر

به گزارش سلام سینما مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بدون حاشیه همراه نبود. سعید روستایی و همایون غنی زاده از جمله کسانی بودند که صحبت‌ اعتراضی داشتند.

وقتی برای بار اول، نام همایون غنی‌زاده برای بهترین فیلم از نگاه نو خوانده شد، او یک مهاجر افغان را به جای خودش بر روی سن فرستاد (مشابه حرکت مارلون براندو در مراسم اسکار که یک سرخپوست را بر روی سن مراسم به جای او حضور یافت) و این مهاجر، با خواندن نامه‌ای از سوی این کارگردان از دریافت جایزه خودداری کرد. (ویدیوی صحبت‌های مهاجر افغان که به جای همایون غنی زاده روی سن آمد)

هنگامی که برای بار دوم، نام همایون غنی‌زاده برای بهترین فیلم هنر و تجربه خوانده شد، او بر روی سن آمد.

این صحبت‌های همایون غنی زاده در تلویزیون سانسور شد. او برای دریافت جایزه بهترین فیلم هنر و تجربه بر روی سن آمد و گفت: "خیلی خوشحالم که امشب در جمع شما هستم. آقای نصیریان عزیز گفتند که بعد از 40سال جایزه شان را گرفتند. به من در یک شب دو سیمرغ دادند. سیمرغ اول را نگرفتم چون جایزه اش را دوست نداشتم. معادلات جشنواره را هم پذیرفتم ولی سیمرغ نگاه نو را دوست نداشتم چون در پایان دیدم فیلم من موفق نشده نگاه نویی به جشنواره تزریق کند اما این جایزه را دوست دارم و می گیرم. "

 


واکنش انتقادی امیر پوریا به حرکت عجیب همایون غنی زاده


 

سعید روستایی که برای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به همراه دیگر عوامل فیلم «متری شیش و نیم» بر روی سن آمده بود، مختصر گفت: "پشت دستم را داغ می کنم که پلیس از جلوی دوربین نه، از پشتش رد بشه"

نظرهای منتشرشده