ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«سمفونی نهم» در ماراتن فنی رسیدن به جشنواره فیلم فجر

۲ سال پیش
فیلم سینمایی «سمفونی نهم»، آخرین ساخته محمدرضا هنرمند که در بخش رقابتی سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، آخرین مراحل فنی را برای رسیدن به جشنواره پشت سر می‌گذارد.

به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی؛ با پایان تدوین محمدرضا مویینی، که پیش از این برنده دو سیمرغ برای فیلم‌های «عروس» و «پارتی» بوده و سابقه همکاری با محمدرضا هنرمند را در «دزد عروسک‌ها» و «مرد عوضی» تجربه کرده است، هومن بهمنش مدیر فیلمبرداری این فیلم نیز مشغول مرحله اصلاح رنگ است.

پیش از بهمنش، فرید ناظر فصیحی، مرحله ویژوآل افکت (جلوه‌های بصری) فیلم را به اتمام رسانده است.

هومن بهمنش، پیش از این بارها در فستیوال‌ فجر و جشن حافظ، نامزد یا برنده جایزه بهترین فیلمبرداری بوده و آخرین جایزه او، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری برای فیلم «تابستان داغ» از جشنواره سی و پنجم فجر بوده است.

فرید ناظر‌فصیحی هم همچون بهمنش، افتخارات جشنواره‌ای زیادی دارد که دو سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه برای فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار در دوره سی و چهارم جشنواره و برای فیلم «چهارراه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی در دوره پیشین جشنواره از این جمله بوده است.

پیش از این مراحل، حسین ابوالصدق، که آخرین سیمرغ‌اش را برای فیلم «نگار» به کارگردانی رامبد جوان در سال ۱۳۹۵ شکار کرده، صداگذاری سمفونی نهم را به پایان رسانده بود.

به این ترتیب، آخرین نُت‌های فنی فیلم سمفونی نهم، در حال نواخته‌شدن هستند و اجرای اصلی در ایام جشنواره خواهد بود.

در فیلم آخر هنرمند، حمید فرخ نژاد,  ساره بیات,  مهرداد صدیقیان,  هدی زین العابدین,  محمدرضا فروتن  از نقش‌آفرینان اصلی هستند.

نظرهای منتشرشده