ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی کامل فیلم «طلا»، تصاویر و حواشی/ جشنواره فجر 37

۳ ماه پیش
معرفی فیلم‌های سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر/ «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی و با بازی طناز طباطبایی، نگار جواهریان، مهرداد صدیقیان و هومن سیدی

اختصاصی سلام سینماطلا» هفتمین ساخته پرویز شهبازی امسال در بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به رقابت می‌‌پردازد. تجربه حضور قبلی شهبازی با فیلم «مالاریا» چندان خوشایند نبود. بسیاری از تماشاگران با فیلم ارتباط برقرار نکردند و منتقدان هم عموما از فیلم بد گفتند. «مالاریا» بیشتر از آن‌که به  دنبال تعریف قصه باشد، به یک پرسه‌زنی چند روزه دو جوان که به تهران فرار کرده‌اند می‌پرداخت و با آن‌ها در این جشن آزادی‌شان که به جشن توافق برجام گره می‌خورد، همراه می‌شد.

پرویز شهبازی فیلمسازی است که اسلوب فیلمسازی خودش را دارد و تجربیاتش نشان داده که نه به سینمای تجاری و اصولش پایبند است و نه اصلا سینما برایش تعریفی تجاری دارد. فیلم‌های او داستان‌هایی تامل‌برانگیر و فلسفی را پی می‌گیرند و به عبارتی سینمای شهبازی بیش از آنکه برای سرگرم کردن باشد برای فکر کردن به احوالات زیست انسان منزوی در جامعه‌ای پسا صنعتی و پسامدرن است. شهبازی یکی از کالت‌ترین فیلم‌های بعد از انقلاب یعنی «نفس عمیق» را ساخته است. فیلمی که به تعبیر بسیاری از منتقدان ، آینه تمام قدی از شکل زیست جوانان سردرگم دهه شصتی در ایران در حال توسعه حوالی دهه هشتاد است.  

«طلا» که خردادماه در تهران فیلمیرداری شد یک روایت اجتماعی به روز درباره مسائل جوانان است.

 

خلاصه داستان‌های فیلم:

- راهی برای پول دارشدن، خسته از نگاه تحقیر آمیز دور و بری ها، احساس تباهی از کارکردن برای دیگران؛ این ها دلایلی است که سه نفر را به هم وصل کرده تا یک کار و کاسبی راه بیندازند.

- چند جوان قصد راه‌اندازی رستورانی را دارند در این میان پدر یکی از آن‌ها فوت کرده و مبلغ قابل توجهی پول نیز مفقود می‌شود.(منتشر شده در بولتن جشنواره فیلم فجر)

 

عوامل فیلم:

نویسنده و کارگردان: پرویز شهبازی، تهیه کننده: رامبد جوان، محمد شایسته، مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمان فر، طراح صحنه: امیرحسین قدسی، طراح گریم: عباس عباسی، طراح لباس: سارا سمیعی، صدابردار: منصور شهبازی،منشی صحنه: لادن رحمتی، عکاس: محمد بدرلو، دستیار اول کارگردان: حمید خضوعی، دستیاران: نیلوفر کوخانی، مجید آذرنگ، برنامه‌ریز: اشکان سپهر، دستیار برنامهریز: علیرضا شایسته، جلوههای ویژه کامپیوتری: جواد مطوری، مشاور رسانهای: آریان امیرخان، دستیار صحنه: رشید حسینی، دستیاران: بهنام قدیری، ابراهیم ناصری، محمدرضا بیدگل، دستیاران صدا: سیروان محمودی، جواد الماسی، مجریان گریم: هلیا رشقی، میثم قرگزلو، دستیاران لباس: ماهرخ سلیمانی پور، مهسا سلیمانی پور، دستیار اول فیلمبردار: آرش رمضانی، مجری نور: اکبر دهقان، استدی کم: عاطف امیری، دستیاران: مصطفی صادقی، مهدی براتی، رضا تناور، ایمان رمضانی، امیرعلی آذرهوش، امیرحسن کتب زاده، مسئول دوربین: مهرداد کاظمی، محمد کاظمی.

بازیگران: نگار جواهریان,  هومن سیدی,  طناز طباطبایی,  هدی زین العابدین,  مهرداد صدیقیان,  احترام برومند

 

عکس‌های فیلم و پشت صحنه:

طلا

 

طلا

طلا

طلا

طلا

طلا

طلا

طلا

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم «طلا» مراجعه کنید.

 

حواشی:

-معمولا پرویز شهبازی از نابازیگران یا بازیگرانی که معروف و ستاره نیستند استفاده می‌کند یا نهایتا فیلم‌هایش یک ستاره مطرح دارند، «طلا» اما یکی از پرستاره‌ترین فیلم‌های جشنواره فجر امسال است.

-همه این بازیگران برای نخستین بار با پرویز شهبازی همکاری می کنند.

-فیلمبرداری فیلم سینمایی «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی و تهیه کنندگی رامبد جوان و محمد شایسته که اواسط خردادماه در تهران آغاز شده بود بعد از ۶۰ جلسه به پایان رسید.

-شهبازی در  مورد فیلم گفت: هم اکنون فیلم «طلا» که مراحل فیلمبرداری و ویرایش آن به اتمام رسیده در مرحله صداگذاری قرار دارد. طلا در واقع یک شخصیت در این فیلم است و احتمالا با این نام آن را معرفی کنیم. به نظر می رسد که این فیلم تا ماه ژانویه آماده نمایش شود.

 

ویدیویی از پشت صحنه‌های فیلم:

 

نظرهای منتشرشده