ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اعلام اسامی مستندهای جشنواره سی و هفتم فیلم فجر

۲ سال پیش
فیلم‌های بخش مستند سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

به گزارش سلام سینما به نقل از روابط عمومی  سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، هیات انتخاب بخش مستند متشکل از مرتضی رزاق کریمی، سلیم غفوری و آرش لاهوتی پس از بازبینی 45 فیلم مستند بلند متقاضی حضور در بخش مستند، 5 فیلم زیر را به ترتیب حروف الفبا برای حضور در جشنواره فیلم فجر برگزیدند:

1- بهارستان خانه ملت

تهیه کننده و کارگردان: بابک بهداد

روایتی از رویدادهای تاریخی ـ سیاسی میدان بهارستان تهران را به تصویر کشیده است.

 

2- تمام چیزهایی که جایشان خالی است

تهیه کننده و کارگردان: زینب تبریزی

 

این فیلم روایتگر زندگی دو زن به نام‌های مهناز و جمیله است که هردو به سرطان پستان مبتلا بوده‌اند؛ یکی با وجود مبارزه‌ای طولانی از دنیا می‌رود و دیگری بعد از بهبودی کامل، به فعالیت‌های خیریه و آگاهی‌بخشی به بیماران مبتلا مشغول می‌شود. روایت این فیلم از زبان «مهناز» زن درگذشته، بیان می‌شود که در طول فیلم با «جمیله» شخصیت بهبودیافته آشنا می‌شود.

 

3- خانه ای برای تو

تهیه کننده: مهدی شاه محمدی

کارگردان: مهدی بخشی مقدم

داستان این مستند به داوود جوان 30 ساله‌ای گیلانی مرتبط می‌شود که، کمتر از یک سال از ازدواجش می‌گذرد و او در شغلش نیز دچار ورشکستگی می‌شود و در این میان متوجه می‌شود که به سرطان پیشرفته‌ای دچار شده است. او در این شرایط برای زندگی‌اش تصمیمات جدیدی می‌گیرد…

 

 4- دلبند

تهیه کننده: الهه نوبخت

کارگردان: یاسر طالبی

این مستند قصه‌ زندگی دشوار اما دلخواه یک مادر هشتاد ساله و تنها به نام فیروزه است؛ پیرزنی که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد. او همراه با گله گاوهایش به تنهایی در دامنه کوه زندگی می‌کند و علی‌رغم اصرار فرزندان و دوستان خود حاضر نیست محل زندگی‌اش را ترک کند.

 

5- نت های مسی یک رویا

تهیه کننده: مرتضی شعبانی

کارگردان: رضا فرهمند

این مستند به موضوع کودکانی که در یرموک سوریه، بزرگترین محل زندگی فلسطینیان می‌پردازد و در پی جنگ سوریه به‌طور کامل خانه‌هایشان از بین رفته است.

نظرهای منتشرشده