آیا داستان سریال «بانوی عمارت» واقعی است؟

آیا داستان فخرالزمان و شازده ارسلان در سریال «بانوی عمارت» در تاریخ واقعی وجود دارد؟

آیا داستان سریال «بانوی عمارت» واقعی است؟

به گزارش سلام سینما سریال «بانوی عمارت» عاشقانه‌ای را در مقطعی از تاریخ قاجار روایت می کند، به همین دلیل، این سوال برای مردم پیش آمده که آیا شخصیت‌های داستان مانند شازده ارسلان، فخرالزمان، افسرالملوک و .. واقعی هستند یا خیر؟

احسان جوانمرد در پاسخ به این سوال گفت: "ظاهرا عده‌ای از مخاطبان سریال به قصد آشنایی بیشتر با شازده ارسلان میرزای قاجار به سراغ کتب تاریخی و اینترنت رفته‌اند. ضمن ابراز خوشحالی از علاقه این دوستان به تاریخ باید عرض کنم که قصه سریال بانوی عمارت و شخصیت‌هایش یکسره مبتنی بر خیال بنده است و ارسلان، فخری، افسر و اسد و بقیه همگی آدم‌های خیالی هستند که در بستر تاریخ واقعی زندگی می‌کنند.

در سالی که ناصرالدین شاه به دست میرزا رضای کرمانی کشته شد، شازده ارسلان و بقیه، درگیر این ماجرای واقعی شدند اما فقط سه شخصیت میرزا رضا کرمانی، کلنل کاساکوفسکی و ابوتراب نظم‌الدوله از دل تاریخ وارد قصه می‌شوند و حضور کوتاهی دارند.

سایر شخصیت‌ها و وقایع سریال همگی خیالی هستند و قصه حاصل برخورد خیال نویسنده با واقعیت تاریخ است. شاهزاده یا شازده لزوما لقب مستقیم شاه نبوده است. در زمان قاجار شازده‌های زیادی در دولت و دربار وجود داشتند که نسبت‌شان به محمدشاه و فتحعلی شاه می‌رسیده است. احترام و منزلت اجتماعی آنها همان‌طور که در مورد شازده ارسلان می‌بینید به اندازه پسران شاه نبوده است اما به هر حال شازده محسوب می‌شدند و به هم‌خونی با پادشاه افتخار می‌کردند. به همین واسطه لقب و منصب می‌گرفتند."

حسام منظور در سریال «بانوی عمارت»

احسان جوانمرد، نویسنده سریال«بانوی عمارت» در باره شخصیت شازده ارسلان توضیح داد: "شازده ارسلان شخصیت خیالی است که صدها معادل در سلسله قاجار داشته است. کسانی که پدربزرگ یا پدر پدربزرگ‌شان شاه بوده است. البته ارسلان یک شازده بداقبال است که دوست دارد با تلاش خودش به جایی برسد اما .... باقی قصه را خودتان ببینید."

مریم مومنپانته آ پناهی هاحسام منظورمینا وحید, غزل شاکری, علیرضا شجاع نوری, رامتین خداپناهی, نیکی نصیریان, اندیشه فولادوند, شبنم فرشادجو, سیروس میمنت,مهتاج نجومی, محمد فیلی, صالح میرزاآقایی و احسان امانی در این سریال بازی می‌کنند.

«بانوی عمارت» به كارگرداني عزيز الله حميد ن‍ژاد و تهيه كنندگي مجيد مولايي، ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه می‌رود.

جشنواره-فیلم-فجر-40جشنواره-فیلم-فجر-40

نظرهای منتشر شده

۷ ماه پیش

۱۹ تیر ۱۴۰۰

با سلام بنده میتوانم با شواهد زنده وعینی ثابت کنم این داستان اصلا خیالی نیست و برای اثباتش هر لحظه با شواهد موثق حاضر هستم (از هر نظر ازقبیل شخصیت ها و تمام جزئیات داستان) و اشخاصی که هم اکنون نزدیک 100 سال سن دارندو از خان ها و پیش خدمت های دوران گذشته بوده اند، به کل این ادعا را رد کرده و در کل تمامیت این داستان از یک ماجرای واقعی از توابع شهرستان خدابنده برداشت شده است
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

داستان واقعی و جذاب زیادی تو تاریخمون داریم...حالا چرا خیالی😑 من خیلی پیگیرش بودم ببینم تو کدوم برهه از تاریخ بوده... متاسفم...شما برید کارتون اسپایدرمن رو بسازید که اینقدر تخیلتون خوبه
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۷ دی ۱۳۹۸

واقعا که تاریخ رو نمیشه که خیالی کرد
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۳ دی ۱۳۹۸

نویسنده خیلی بیشرفه که همه رو سر کار گداشته تاریخ رو که نمیشه خیالی کرد
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۶ دی ۱۳۹۷

واقعامتاسفم برای نویسنده وحتی همه عوامل ازبازیگرالی پخش که تخیلی بودن ماجراروعنوان نکردیداین مسخره کردن مردمیه که به تاریخ وسریالهای تاریخی علاقمندن کلی کتابهارواینترنتوجستجوکردیم تاارتباطی ازاین داستان وربطش به تاریخ اون زمان پیداکنیم که مباداتاالان هرچی خونده بودیم چرندبوده امانگو این این خیال شمابود که مردموسرکارگذاشتیدمتلسفم
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۳ دی ۱۳۹۷

باسلام و عرض ادب خدمت جناب احسان جوانمرد نویسنده محترم سریال بانوی عمارت.جنابعالی بهتربود در شروع سریال اعلام میکردیدکه این داستان نتیجه خیالات زیبای شماست.چراکه خیلی ازمردم به عنوان سریال تاریخی واقعی پای این سریال مینشینند و وقتشان واحساس آنها(مردم)خیلی محترم تر از خیالات شماست.شماباید به احساسات وحتی وقت مردم احترام بگذارید.من خودم بخاطرتاریخی بودن سریال ونیزاینکه با تاریخ شهرستانم ملایر گره میخورد نگاه میکردم ومتاسفانه با خواندن این مطلب دیگر پای این سریال نمینشینم.با تشکر شب شماخوش
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین خبرهای روز