ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«منو ببین» رضا مهرانفر در جشنواره فیلم آکسفورد آمریکا

۷ ماه پیش
انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهران‌فر به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم آکسفورد آمریکا راه یافت.

به گزارش سلام سینما انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهران‌فر به شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم آکسفورد آمریکا راه یافت.

جشنواره فیلم آکسفورد در سال 2003 آغاز به کار کرد و در سال 2008 به یک مجموعه مستقل غیرانتفاعی بدل شد. این جشنواره که با حمایت دانشگاه می­سی­سی­پی برگزار می‌شود، توجه ویژه‌ای به تاثیر ادبیات در آثار راه یافته به بخش مسابقه خود دارد.

انیمیشن «منو ببین» که ساخت آن یک سال به طول انجامیده است، در ادامه حضور بین المللی­اش در جشنواره هندیکپ فرانسه، به آمریکا می­رود. رضا مهرانفر، کارگردان این انیمیشن می گوید: «برای ساخت این انیمیشن دو دقیقه و سی‌ثانیه‌ای با روانشناسان و کارشناسان امور کودک مشورت های بسیاری داشتم و درباره اختلالات کودک که ممکن است تا بزرگسالی، فرد را درگیر خودش کند، مطالعه کردم. نقطه دید من در این فیلم نگاه کودک به دنیای بیرون است؛ زمانی که از اتفاقات و اشیای پیرامون خود دچار وحشت و اضطراب می شود.»

«منو ببین» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می­کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می­شود. جهان عادی در جریان است، اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است و همان طور که کارگردان این اثر گفته، این انیمیشن تلنگری به پدر و مادرهاست تا بگوییم که کودکان دنیا را به گونه­ای دیگر می­بینند و حتی می­فهمند، اما بزرگترها این دید را ندارند و به دنیای آنها توجه نمی­کنند.

عوامل انیمیشن «منو ببین» عبارتند از: کارگردان: رضا مهرانفر ،تهيه كننده: مريم صانعى، نويسنده: مونا شاهى و غلامعلى ميكاييلى ، سوپروايزر بخش انيميشن : اسفنديار حاجى اسدالهى ، مدير دوبلاژ : يگانه رمضانى ،صداگذار: ارش قاسمی، پخش بین­المللی: فیدان، مشاور رسانه­ای: سعیده الله­ دادی.

شانزدهمین دوره جشنواره فیلم آکسفورد از تاریخ 6 تا 10 فوریه در آمریکا برگزار خواهد شد.

نظرهای منتشرشده