ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

حامد جعفری: «انقراض» را به‌ جشنواره‌ فجر نمی‌دهیم

۷ ماه پیش
سازندگان انیمیشن سینمایی «انقراض» تصمیم گرفتند تا در جشنواره فیلم فجر امسال حضور نیابند.

به گزارش سلام سینما حامد جعفری، مدیرعامل گروه «هنرپویا» و تهیه‌کننده انیمیشن‌های سینمایی «شاهزاده روم» و «فیلشاه» درخصوص آخرین وضعیت تولید اثر جدید این کمپانی با نام «انقراض» به خبرنگار «صبح‌نو» گفت: کار نگارش متن و فیلمنامه «انقراض» و دریافت مجوز ساخت آن در سال پیش انجام شده است. هم‌اکنون فیلم در حال طی مراحل مختلف تولید بوده و در آستانه ورود به مرحله انیمیت آن می باشیم.
جعفری ادامه داد: کمپانی «هنرپویا» در تولید اثر سینمایی انیمیشن «انقراض» تغییر ویژه‌ای در عوامل اصلی و اثرگذار «انقراض» نسبت به «فیلشاه» نداشته و تهیه‌کنندگی آن برعهده بنده و کار نگارش فیلمنامه مانند آثار قبلی زیرنظر شورای محتوایی گروه «هنرپویا» با مدیریت آقای دکتر محمدجواد جنتی، رییس هیأت‌مدیره گروه «هنرپویا» انجام شده است. کارگردانی کار نیز مانند دو اثر قبلی برعهده آقای هادی محمدیان، مدیر هنری هنرپویاست. همچنین مدیریت تولید فیلم نیز برعهده آقای مهدی پاکدل و فرآیند تبلیغات و اطلاع‌رسانی پروژه نیز همچون «شاهزاده روم» و «فیلشاه» زیر نظر آقای هادی اسماعیلی، مدیر ارشد بازاریابی و فروش «هنرپویا» انجام خواهد شد.

امیدواریم‌به‌زودی‌اکران‌کنیم
وی درخصوص زمان آماده‌سازی این انیمیشن و رونمایی آن در سی‌و‌هفتمین جشنواره فیلم فجر گفت: هم‌اکنون نمی‌توانیم زمان مشخصی برای آماده‌سازی نهایی انیمیشن اعلام کنیم‌ اما هدف آن است که بتوانیم در زمان کوتاهی پس از آماده‌سازی آن را به اکران عمومی برسانیم. محوریت برنامه‌ها در «هنرپویا» با مخاطبان است و به‌خصوص پس از تجربه خوب اکران نوروزی انیمیشن سینمایی «فیلشاه» تمام تلاش خود را می کنیم تا در زمان خوبی بتوانیم هدیه‌ای تازه برای کودکان و خانواده‌ها داشته باشیم.
تهیه‌کننده انیمیشن «انقراض» افزود: اما درخصوص حضور در سی‌و‌هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، مهم‌تر از آنکه نسخه نهایی انیمیشن به تاریخ برگزاری جشنواره برسد یا خیر، جمع‌بندی و تصمیم هیأت‌مدیره «هنرپویا» آن است که در سی‌و‌هفتمین جشنواره فیلم فجر به دبیری آقای داروغه‌زاده شرکت نکنیم، لذا فرم ثبت‌نام این جشنواره را نیز پر نکرده‌ایم.

رفتارمدیران‌جشنواره‌غیرحرفه‌ای است
وی درباره علت این تصمیم توضیح داد: هرچند خیلی خوشحالیم که تلاش‌های گروه «هنرپویا» با همکاری خوب فعالان رسانه‌ای توانست موثر واقع شود و شاهد توجه بیشتر به حوزه انیمیشن در فراخوان جشنواره سی‌و‌هفتم باشیم اما نمی‌توانیم رفتار غیرحرفه‌ای و دور از اخلاق مسوولان جشنواره در قبال «فیلشاه» را فراموش کنیم و فکر می‌کنم برای حضور مجدد در جشنواره باید صبر کنیم تا زمانی که اطمینان پیدا کنیم مدیران جشنواره واقعاً مصمم به اصلاح روند تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های اشتباه گذشته خود هستند.
مدیرعامل گروه «هنرپویا» افزود: داوری نشدن و قربانی شدن «فیلشاه» در جشنواره فجر گذشته، با استقبال خوب مخاطبان در اکران نوروزی جبران شد و چه درباره انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» و چه «فیلشاه» استقبال مخاطبان بهترین جایزه برای ما در «هنرپویا» بوده است.

توانستیم‌مشارکت‌مالی‌کسب‌کنیم
جعفری در ادامه افزود: همچنین سهامداران پروژه‌های «شاهزاده روم» و «فیلشاه» از این شراکت منتفع شدند و به همین خاطر امروز شاهدیم که در پروژه سوم «هنرپویا» سرمایه‌گذار تازه‌ای به این عرصه ورود کرده که از جنبه‌های مختلف، یک سرمایه‌گذاری مهم استراتژیک برای هر دو طرف محسوب می شود.
این تهیه‌کننده در پاسخ به این سؤال که شریک تازه «هنرپویا» در انیمیشن «انقراض» کیست، گفت: به‌زودی در یک نشست رسانه‌ای با حضور فعالان این عرصه، جزئیات این مشارکت را اعلام خواهیم کرد، اما همین قدر بدانید که این سرمایه‌گذاری صرفاً یک سرمایه‌گذاری مالی همچون گذشته نیست و ابعاد مختلف شخصیت‌پردازی، تولید و عرضه صنایع فرهنگی را هم در برخواهد گرفت که امیدوارم ان‌شاءالله در‌نهایت نیز موفقیت‌آمیز باشد.

نظرهای منتشرشده