ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نگاه منتقدان به فیلم «ستاره ای متولد شد/A Star Is Born»

۲ سال پیش
نگاهی به نظر منتقدان درباره فیلم «ستاره ای متولد شد/ A Star Is Born» با بازی لیدی گاگا و بردلی کوپر.

اختصاصی سلام سینما-درام عاشقانه و موزیکال «ستاره ای متولد شد/ A Star Is Born» در 5 اوت 2018 اکران شد. این فیلم با بودجه ای در حدود 36 تا 40 میلیون دلار به رقم فروش 260 میلیون رسید که موفقیت خوبی در گیشه محسوب می شود. این فیلم از مردم و منتقدان، امتیاز بالایی گرفته است.

 

امتیاز مردمی

امتیاز منتقدان

سلام سینما

امتیاز دهید

8.3

IMDb

8.3

-

Metacritic

8.8

8.8

Rotten tomatoes

-

8.1

 

 

 

 

 

 

چند نقد کوتاه از فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد» را مرور می کنیم:

رابی کالین

این فیلم تنها خلاصه‌ی تمیزی از یک کار هنری نیست، بلکه چهارمین نسخه و سومین بازسازی از یک عاشقانه پر فراز و نشیب هالیوودی است. این فیلم موزیکال هم برای دوستداران و هم برای مخالفان چنین ژانری ساخته شده است. لیدی گاگا در نقشش یک خلوص و صداقتی دارد که این بازی کوپر را سخت‌تر کرده است. برای هر خواننده‌ای دنبال کردن جودی گارلند، در اولین نقش سینمایی باید دشوار باشد، اما گاگا فراتر از آن بازی کرده است. (متن کامل این نقد)

مایکل نوردین

بردلی کوپر در تولید این فیلم بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت. این در حالی بود که او در این پروژه دو کار را همزمان پشت دوربین انجام می‌داد و اولین تجربه کارگردانی خود را رقم زد. او یکی از پرشورترین اجراهای خود را در این فیلم به نمایش گذاشت. با این حال، می‌توان گفت که ستاره‌ی دیگر این فیلم، کسی است که با مغناطیس و جذابیت زیاد خود شما را به درون دنیای خود می‌کشد و حتی در زمان‌هایی که فیلم بعضی قدم‌ها را اشتباه برمی‌دارد، شما را در دنیای خودشان نگه می‌دارد. در این فیلم شما ستاره ی جدیدی را نمی بینید که متولد شده باشد چون در سال 1973 تولد این ستاره را قبلا به تماشا نشسته اید. اما این بار تنها چیزی که شما را میخکوب می کند درخشش بردلی کوپر و لیدی گاگا است.

نقد ستاره ای متولد شد

کوین لالی

موسیقی‌های این فیلم که توسط لیدی گاگا، بردلی کوپر، لوکاس نلسون، جیسون آلدین و مارک رانسون نوشته شده، تا حد زیادی فوق‌العاده هستند و در کنار هم می‌توانند یک آلبوم موسیقی متن بسیار زیبا را خلق کنند. از طرف دیگر، بازی و عملکرد لیدی گاگا هم به‌شدت زیبا و جذاب است. ترکیب این موارد با عاشقانه‌ی بسیار زیبایی که میان دو بازیگر اصلی داستان شکل می‌گیرد و همچنین لحظات غم انگیزی که به خاطر مشکلاتشان ایجاد می‌شود، این فیلم را تبدیل به یک اثر زیبا و دیدنی می‌کند. نقطه ی قوت فیلم ستاره ای متولد شد ، توانایی بالای کارگردانی و بازیگری بردلی کوپر بطور همزمان است. عوامل فیلم و مخصوصا نقش مقابل بردلی کوپر یعنی لیدی گاگا در فستیوال فیلم تورنتو اذعان داشتند که در برخی از سکانس ها متوجه نمی شدند که دارند توسط بردلی کوپر کارگردانی می شوند یا جک.

دیوید رونی

برای دوست داشتن بازسازی سرگرم کننده «بردلی کوپر» از «ستاره ای متولد شد» دلایل زیادی وجود دارد، مثل نمایش قانع کننده‌ی یک خواننده دائم الخمر در صحنه های هیجان انگیز کنسرت راک ، و اولین حضور تاثیرگذار «لیدی گاگا» در نقش اصلی یک فیلم به عنوان یک خواننده – ترانه سرا که شهرتش ، محبوبیت شخصیت کوپر را به سایه می راند. سرعت روایت اولین تجربه کارگردانی کوپر می توانست بهتر باشد و طولانی بودن فیلم باعث می شود انرژی و جذابیت صحنه های آغازین فیلم تا پایان حفظ نشود. این فیلم حکایتی ماندگار درباره عشق، شهرت کورکننده و تراژدی شکست است که با روشی متفاوت برای نسل جدید بازگو می شود. یک تریلر تاثیرگذار و وجود تعدادی قطعه موسیقی اوریجینال در فیلم، که خواننده ها در همان زمان فیلمبرداری ضبط کرده اند. (متن کامل این نقد)

نقد فیلم ستاره ای متولد شد

راجر مور

به لحاظ موسیقیایی بسیار غنی اما به لحاظ دراماتیک بسیار سطحی. جدیدترین نسخه¬ی «ستاره ای متولد شد» بسیار تاثیرگذار شروع می شود اما به ناگهان دچار افول می شود. بیشتر سروصدای فیلم بدلیل حضور «لیدی گاگا» در اولین تجربه ی سینمایی اش است. بیشتر همت و تلاش لیدی گاگا صرف تقلید از ستاره ی نسخه ی قبلی فیلم یعنی «باربارا استریزند» شده است که 40 دقیقه ی اول فیلم مشغول این کار است و در 90 دقیقه ی بعدی فیلم می توانیم بازیگری واقعی او را به تماشا بنشینیم. «بردلی کوپر» نیز نقش آفرینی موزیکال خود را به نحو احسن انجام می دهد اما در میان تمام نسخه های ساخته شده¬ی «ستاره ای متولد شد» ، نقش او به عنوان یک مرد دائم الخمر خودآزار آنچنان قانع کننده و رضایت بخش نیست.


 **به این فیلم امتیاز دهید**


تصاویر اکران فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد/A Star Is Born»

لیدی گاگا در اکران ستاره ای متولد شد در جشنواره فیلم ونیز

لیدی گاگا در اکران ستاره ای متولد شد در جشنواره فیلم ونیز

لیدی گاگا و بردلی کوپر در فوتوکال فیلم سینمایی ستاره ای متولد شد در جشنواره فیلم ونیز

لیدی گاگا و بردلی کوپر در فوتوکال فیلم سینمایی ستاره ای متولد شد در جشنواره فیلم ونیز

فوتوشات فیلم ستاره ای متولد شد در فستیوال فیلم تورنتو با حضور لیدی گاگا و بردلی کوپر

لیدی گاگا و بردلی کوپر

بردلی کوپر در اکران فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born) در هالیوود

 بردلی کوپر در اکران فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born) در هالیوود

لیدی گاگا در اکران فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born)

لیدی گاگا در اکران فیلم سینمایی «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born)

بردلی کوپر و لیدی گاگا در اکران «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born) در انگلیس

بردلی کوپر و لیدی گاگا در اکران «ستاره ای متولد شد»(A Star Is Born) در انگلیس

نظرهای منتشرشده