پشیمانی بازیگران از بازی در یک سکانس

گاهی بازیگران برای سنگ تمام گذاشتن در یک سکانس، حاضرند هر کاری را انجام دهند. اما اگر آن کار نامناسب باشد و آن سکانس در تاریخ سینما ماندگار شود چیزی جز پشیمانی برای بازیگر باقی نمی گذارد.

پشیمانی بازیگران از بازی در یک سکانس

اختصاصی سلام سینما-بازیگری حرفه ای است که مستلزم علاقه، شجاعت و انعطاف در رویارویی با چالش های پیش رو است. معمولا این شجاعت به خرج دادن ها، بهای سنگینی برای بازیگر دارد چرا که ممکن است یک سکانس، تا سال ها در ذهن مردم بماند یا جزئی از تاریخ سینما شود. گاهی بازی در بعضی سکانس ها تبدیل به کابوس یک بازیگر می شود و ممکن است او تا پایان عمر از ایفای نقش در آن سکانس احساس پشیمانی کند. مثل سکانس های خشونت خانگی در سریال «دروغ های کوچک بزرگ» که «نیکول کیدمن» از بازی در آن ابراز پشیمانی کرده است. در این مطلب، چند مثال از این سکانس ها را خواهید دید. 

 

برت رینولدز

برت رینولدز  «بازماندگان» (Deliverance)

فیلم سینمایی «بازماندگان» یک درام کلاسیک درباره انسان در برابر طبیعت (یا دیگران) است. در صحنه ای، «برت رینولدز» سوار بر یک قایق در حال نزدیک شدن به آبشار است و قرار است از آن آبشار سقوط کند. کارگردان در نظر داشت از یک مانکن برای این سکانس استفاده کند اما «رینولدز» اصرار داشت خودش بازی کند. نتیجه آنکه، در اثر سقوط از آبشار، استخوان لگن او به طرز وحشتناکی شکست و بدتر آنکه در این صحنه اصلا مشخص نیست که یک انسان واقعی در حال افتادن است. به گفته خودش، سر و شانه اش به صخره ها می خورد و لباس هایش پاره شدند و دیگر چیزی متوجه نشد تا در بیمارستان به هوش آمد.

پشیمانی بازیگر


کیت وینسلت

کیت وینسلت «تایتانیک» (Titanic)

تایتانیک یکی از موفق ترین درام های عاشقانه است و پر از صحنه های به یاد ماندنی است. یکی از آنها، سکانسی است که رز(کیت وینسلت) از جک(لئوناردو دیکاپریو) می خواهد که از او نقاشی بکشد. این سکانس، یک صحنه احساسی از «رز» را نشان می دهد که برخلاف خواسته مادرش و با وجود اینکه نامزد دارد، عاشق مرد دیگری شده است. از عواقب این صحنه برای «وینسلت» این است که هنوز هم طرفداران پر و پا قرصش از او می خواهند روی عکس برهنه اش به آنها امضا بدهد و او از این کار بیزار است. او در مصاحبه ای گفت که هیچ وقت روی آن عکس ها امضا نکرده است.

پشیمانی از بازی در یک نقش


تیلور لانتر

تیلور لاتنر  «گرگ و میش» (Twilight)

«تیلور لاتنر» در مجموعه فیلم های «گرگ و میش» نقش یک گرگ نما به نام «جیکوب» را بازی کرده است. او در روند تبدیل شدن به گرگ، هر بار باید لباس هایش را بیرون می آورد و تعداد دفعات این کار به قدری زیاد شده بود که «لاتنر» را معذب کرده بود. او در مصاحبه ای گفت بود که اگر حق انتخاب داشتم هیچ وقت لباس هایم را بیرون نمی آوردم. او افزود که دوست دارد چیزی بیش از یک بدن زیبا باشد.

پشیمانی از بازی در یک نقش


جیم کری

جیم کری «کیک اَس» (Kick-Ass)

«کیک اَس2» یک فیلم اکشن-کمدی است که سال 2013 اکران شد. «جیم کری» دراین فیلم نقش «سرهنگ استارز اند استریپ» را بازی کرده است. او مدتی بعد از اتمام فیلمبرداری، از خشونت زیاد فیلم ابراز ناراحتی کرد. جیم کری که از فاجعه تیراندازی دبستان «سندی هوک» بسیار متاثر بود؛ ضمن عذرخواهی از همه عوامل فیلم گفت که از بازی در این فیلم شرمسار نیستم اما حوادث اخیر، تغییراتی در من ایجاد کرده است.

پشیمانی از بازی در یک نقش


بروس کمپبل

بروس کمپبل «مرده شرور2» (Evil Dead II)

فیلم «مرده شریر2» یک حمام خون به تمام معنا است و بازیگر نقش اول «بروس کمپبل» تمام مدت غرق در خون است. در یکی از سکانس های فیلم که خون زیادی روی او ریخته می شود، به گفته خودش تمام مدت احساس خفگی داشته است. ظاهرا کارگردان از 55 گالن خون مصنوعی برای آن سکانس استفاده کرده بود. «کمپل» اظهار داشت تا هفته ها از بینی اش لخته خون بیرون آورده است. همچنین، «کمپبل» در کتابی، خاطراتش از ایفای نقش در فیلم های ترسناک را نوشته است. در آن کتاب، او می گوید، از اینکه تمام مدت خون مصنوعی روی بدنم بود احساس بیچارگی می کردم ولی تقصیر خودم بود که نقش را پذیرفته بودم.

پشیمانی از بازی در یک نقش


دنزل واشینگتن

دنزل واشینگتن «اکولایزر» (Equalizer)

در فیلم «اکولایزر» محصول سال 1980 «دنزل واشینگتن» در نقش یک مامور سابق «سی آی اِی» به نام «رابرت مک کال» است که در یک ابزار فروشی کار می کند. داستان از این قرار است که «مک کال» به کمک زن جوانی می رود که اسیر مافیای روس شده است و بدمن های داستان را یکی پس از دیگری از میان بر می دارد. «دنزل واشینگتن» در مصاحبه ای گفت که تصویربرداری این درگیری ها 3 روز متوالی به مدت 13 ساعت بود و برای او ایفای نقش یک قهرمان که در باران کاملا خیس شده است و عوامل فیلم را می بیند که همگی با کت و بارانی آسوده نشسته اند، دشوار بوده است.

پشیمانی از بازی در یک نقش


کرت راسل

کرت راسل «8نفرت انگیز» (Hateful Eight)

فیلم «8نفرت انگیز» به کارگردانی «کوئنتین تارنیتو» پر از لحظه های خشم و خشونت است. بعضی عقیده دارند که فیلم ضد زن است، بعضی آن را پر از دیالوگ های تحقرآمیز و نژادپرستانه دیدند و بعضی نمی توانند با میزان خشونت آن کنار بیایند. در این فیلم، «جنیفر جیسون لی» در نقش زنی به نام «دیزی» است که وقتش را با نواختن گیتار و خواندن تصنیف های قدیمی سپری می کند. در سکانسی از فیلم، «کرت راسل» با عصبانیت گیتار را از دست او می گیرد و آن را می شکند. اما «راسل» نمی دانست که گیتاری که شکسته، یک گیتار آنتیک گران قیمت مربوط به دهه 60 میلادی است و ارزش آن حدود 40 هزار دلار است. «جنیفر جسیون لی» در مصاحبه با بیلبورد گفت که «راسل» وقتی قضیه را فهمید خیلی ناراحت شد و این سکانس برای این فیلم خیلی گران تمام شد.

پشیمانی از بازی در یک نقش


مارگو رابی

مارگو رابی «جوخه خود کشی» (Suicide Squad)

شخصیت «هارلی کویین» با بازی «مارگو رابی» بهترین قسمت این فیلم است. اما خودِ «مارگو» اوقات بدی را در روند فیلمبرداری پشت سر گذاشته است. به گفته خودش، لباس نامناسب و دستبند و بازوبندش برایش ایجاد مزاحمت کرده است. او در مصاحبه ای با واشینگتن پست در پاسخ به این سوال که از کدام سکانس ناراضی است بی وقفه گفت سکانسی که در آن «هارلی» به درون یک مخزن پر از مایعات سفید می پرد و تمام بدنش پوشیده از آن می شود. او افزود: «این کار، ناخوشایندترین کاری بود که در زندگی ام انجام دادم زیرا آن مایع چسبناک بود و در گوش و بینی ام فرو رفت و احساس خفگی می کردم. و وقتی چشم هایم را باز کردم یک لایه سفید روی کره چشمم را پوشانده بود و هیچ چیز نمی دیدم.»

پشیمانی مارگو رابی از بازی در یک نقش


جاش برولین

جاش برولین «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (Avengers: Infinity War)

ایفای نقش گردن کلفت ترین بدمن جهان لذت بخش است. کافی است از «جاش برولین» بپرسید تا بینید که چقدر از مغلوب کردن «هالک» در «جنگ بی نهایت» لذت برده است. البته او در تمام فیلم هم احساس خوبی نداشته است. مثلا هنگام کشتن «لوکی» که او را برای همیشه از بین برد. «جاش برولین» در مصاحبه ای گفت که «تام هیدلستون» مدت ها بود که نقشِ لوکی را بازی می کرد و دانستن اینکه او قرار است به طور کلی از فیلم حذف شود برایش ناراحت کننده بود. «تام» در آن لحظه از لحاظ عاطفی آسیب پذیر بود و خفه کردن او، کار ناراحت کننده ای بود.

پشیمانی از بازی در یک سکانس


زوئی ذویچ

زوئی دویچ «نقشه ریختن» (Set It Up)

ژانر کمدی-رمانتیک این روزها کمرنگ شده است. با آمدن فیلم ( Set It Up) از نتفلیکس، نظر منتقدان و بینندگان به 2 کارمند که در تلاش اند برای پیشرفت شغلی خود، مدیرانشان را به هم نزدیک کنند، جلب شد. کارمندهایی که در نهایت خودشان عاشق هم می شوند. در یکی از سکانس ها که «زوئی» و «گلن پاول» قرار است با هم پیتزا بخورند؛ «زوئی» در یک چشم به هم زدن 4 برش پیتزا را می خورد و در سکانس های بعد حالت تهوع می گیرد. او در مصاحبه ای گفت که فکر کردن به اینکه «گلن» چقدر آرام و بادقت غذا می خورد و من چقدر با عجله غذا را بلعیدم خجالت آور بود.

پشیمانی از بازی در یک سکانس

منبع: looper


زهرا توللی زهرا توللی

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز