ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«اتاق تاریک» برنده‌ی بهترین فیلم جشنواره هانوی

۸ ماه پیش
فیلم «اتاق تاریک» به کارگردانی روح‌الله حجازی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از پنجمین جشنواره فیلم «هانوی» در کشور ویتنام شد.

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «اتاق تاریک» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی روح الله حجازی که در پنجمین جشنواره «هانوی» ویتنام به عنوان تنها فیلم ایرانی در بخش مسابقه حضور داشت در نهایت روح‌الله حجازی که خود میهمان جشنواره بود جایزه بهترین فیلم این رویداد سینمایی را دریافت کرد. 

بنا بر اعلام سینه ایران، «اتاق تاریک» علاوه بر بخش بهترین فیلم، در بخش بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد (ساره بیات) و بهترین بازیگر مرد (ساعد سهیلی) نیز نامزد کسب جایزه از این رویداد سینمایی بود.

 ساعد سهیلی در نمایی از فیلم سینمایی «اتاق تاریک»

«اتاق تاریک» پنجمین فیلم بلند سینمایی روح‌الله حجازی است که وی نویسندگی و تهیه‌کنندگی آن را نیز برعهده دارد. این اثر سینمایی داستان فرهاد و هاله است که فصل جدید زندگی خود را آغاز کرده‌اند و این سرآغاز تغییرات دیگری است که آنها را در مواجهه با مسائل جدیدی قرار می‌دهد.

حضور ایرانیان طی سال‌های برگزاری جشنواره قابل توجه بوده و امسال هم شهرام مکری، کارگردان سینمای ایران جزو داوران جشنواره «هانوی» بود. همچنین در سال ۲۰۱۲ ترانه علیدوستی در میان اعضای داوران این جشنواره حضور داشت.

امسال «کوهی اوگری» کارگردان معروف ژاپنی که در سال ١٩٩٠ جایزه بزرگ کن را دریافت کرد، رئیس هیات داوران بخش رقابتی جشنواره «هانوی» بود. 

عرضه و پخش بین‌المللی این فیلم بر عهده محمد اطبایی (فیلم‌های مستقل‌های ایرانی) است.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم هانوی از ۲۷ تا ۳۱ اکتبر (۵ تا ۹ آبان) در شهر «هانوی» ویتنام برگزار شد. 

نظرهای منتشرشده