نگاه منتقدان به فیلم نابودی

نگاهی به نظر منتقدان درباره‌ی فیلم نابودی/Annihilation با بازی ناتالی پورتمن و اسکار آیزاک.

نگاه منتقدان به فیلم نابودی

اختصاصی سلام سینما-«نابودی»، یک فیلم علمی-تخیلی فانتزی و برگرفته از رمانی با همین نام است. این فیلم ۲۳ فوریه ۲۰۱۸ اکران شد و به رقم فروش ۴۳ میلیون دلار رسید که بسیار کمتر از حد انتظار بود. با اینکه این فیلم فروش خوبی در گیشه نداشت، از منتقدان امتیاز نسبتا خوبی گرفت.

 

امتیاز مردمی

امتیاز منتقدان

سلام سینما

7.1

8.3

IMDb

6.9

-

Metacritic

7.2

7.9

Rotten tomatoes

-

7.7

 

 

 

 

 

 

چند نقد کوتاه از «نابودی» را مرور می کنیم:

اریک کوهن

ناتالی پورتمن در تریلر علمی تخیلی و شگفت انگیزی از کارگردان فیلم «اکس ماشینا» می درخشد. ترفند قوی گارلند، در یک لحظه تریلری جذاب از بقا در جنگل و در لحظه ای دیگر تخیلی گیج کننده، تایید می کند که او یکی از بهترین کارگردانان این ژانر است. «نابودی» با نشانه ی تفکرآمیزی خاتمه پیدا می کند که به نظر می رسد به جای دست یابی به نتایج قطعی، مخاطب را به ارائه تئوری دعوت می کند.

(متن کامل این نقد)

تاد مک کارتی

مطمئن باشید که نقطه اوج فیلم لحظاتی سرشار از خون، شجاعت، تنش و وسوسه‌ای برای روی برگرداندن از صحنه است. اما با این حال به‌اندازه کافی  غافلگیری در آن وجود دارد و روایتی که شاید به نوعی فرضیه ساخت دنباله را برای این فیلم تایید می‌کند.این فیلم در جنگل های بریتانیا فیلمبرداری شده ، جایی که نمی توان از آن شبیه تر به فلوریدای شمالی که در رمان نابودی به آن اشاره شده پیدا کرد. نابودی، همان قدر که  احساس خطر و تهدید را در مخاطب ایجاد می کند، به همان اندازه نیز بی تجربه و خام است که این یک ترکیب جذاب ایجاد می کند تا شما را به دنیایی دعوت کند که در آن از شدت هیجان به خود بلرزید. این فیلم را می توان از نظر سینمایی به گوشتی تشبیه کرد که بیرون آن به خوبی پخته اما از داخل هنوز خام است.

نقد فیلم نابودی

جیم ویودا

«نابودی» در طول فیلم به‌ اندازه‌ای که باید، درگیر کننده و نفس‌گیر نیست؛ این فیلمی جسورانه است که در آن صحنه های تعلیق به درستی اجرا نمی شوند اما چند بازی قوی هم از بازیگرانش ارائه می‌دهد .فیلم «الکس گارلند» شاید به اندازه ی کافی خوب از آب در نیامده اما می توان از آن به عنوان یک فیلم علمی تخیلی با نقش آفرینی های خوب نام برد. این فیلم با استفاده از صحنه های تعلیق با چاشنی مرگ و زندگی طوری با مخاطب برخورد می کند که انگار می خواهد تمرکز او را از قصه پرت کند تا شاید بتواند ضعف های داستان پردازی خود را پوشش دهد.

مت سینگر

این فیلم یک اثر وهم آور، خشن، به شدت وحشیانه و واقعا ترسناک است؛ نه اینکه فکر کنید ترسناکی این فیلم، از آن مدل‌هایی است که در بیشتر آثار ژانر ترسناک استفاده می‌شود، بلکه به نحوی که باعث می‌شود بیننده به ماهیت خلقت و ذات این موضوع فکر کند. با تماشای این فیلم، انگار یک حفره و گودال در دل شما باقی می‌ماند .گاهی اوقات فیلم هایی بلاک باستر (پرهزینه) را فیلم های "پاپکورنی" می نامیم اما برای «نابودی» باید دنبال واژه ای بگردیم که خلاف این را نشان دهد. «نابودی» در سکانس های کابوس وار خود که طول سال های اخیر کمتر نمونه ی آنها را روی پرده های سینما دیده اید، وادار می کند تا از شدت وحشت چشم های خود را ببندید اما در عین حال نیز توجه تمام و کمال شما را طلب میکند.

 

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

جشنواره-فیلم-فجر-40جشنواره-فیلم-فجر-40

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز