ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اعلام نامزدهای سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان

یک سال پیش
نامزدهای نظرخواهی چهل سال سينماي كودك و نوجوان بعد از انقلاب كه توسط انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران انجام شده بود، معرفی شدند.

به گزارش سلام سینما اسامی نامزدهای بهترین های چهل سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب در بخش های بهترین فیلم کودک، بهترین فیلم نوجوان، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترين بازيگر كودك و بهترين بازيگر نوجوان در نظرخواهی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اعلام شد.
به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، جعفر گودرزی نایب رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نامزدهای 6 بخش نظرخواهی این انجمن را معرفی کرد. نامزدهای این نظرخواهی که در آن بیش از 200 فیلم به رای 120 منتقد و نویسنده سینما گذاشته شده است، به شرح زیر اعلام می شود:

بهترین فیلم کودک

1.  «باشو غريبه كوچك» به کارگردانی بهرام بیضایی
2.  «خانه دوست كجاست؟» به کارگردانی عباس کیارستمی
3.  «شهر موش ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و مرضیه برومند
4.  «گلنار» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی 
5.  «كلاه قرمزي و پسر خاله» به کارگردانی ایرج طهماسب 
بهترين فيلم نوجوان

1.  «شرم» به کارگردانی کیومرث پوراحمد
2.  «نياز» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد
3.  «باشو غريبه كوچك» به کارگردانی بهرام بیضایی
4.  «دونده» به کارگردانی امیر نادری
5.  «دختري با كفش هاي كتاني» به کارگردانی رسول صدرعاملی
6.  «من ترانه  ١٥ سال دارم» به کارگردانی رسول صدرعاملی
7.  «بچه هاي آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی 

بهترين فيلمنامه
1.  «خانه دوست كجاست؟» به نویسندگی عباس کیارستمی
2.  «نياز» به نویسندگی علی‌اکبر قاضی‌نظام، علی‌رضا داوودنژاد و علی واجدسمیعی 
3.  «باشو غريبه كوچك» به نویسندگی بهرام بیضایی
4.  «من ترانه  ١٥ سال دارم» به نویسندگی کامبوزیا پرتوی
5.  «بچه هاي آسمان» به نویسندگی مجید مجیدی
بهترين كارگردان

1.  بهرام بيضايي 
2.  كيومرث پوراحمد
3.  امير نادري 
4.  عباس كيارستمي
5.  ايرج طهماسب
6.  محمدعلي طالبي
بهترين بازيگر كودك
1.  غزل شاکری برای بازی در فیلم «گلنار»
2.  فرخ هاشميان برای بازی در فیلم «بچه هاي آسمان»
3.  آيدا محمد خاني برای بازی در فیلم «بادکنک سفید»
4.  بابك احمدپور برای بازی در فیلم «خانه دوست كجاست؟»
5.  عدنان عفراويان برای بازی در فیلم «باشو غريبه كوچك»
6.  محسن رمضاني برای بازی در فیلم «رنگ خدا»
7.  سمانه جلالي برای بازی در فیلم «چکمه»

بهترين بازيگر نوجوان
1.  مهدي باقر بيگي برای بازی در فیلم «قصه های مجید»
2.  عدنان عفراويان برای بازی در فیلم «باشو غريبه كوچك»
3.  ترانه علیدوستی برای بازی در فیلم «من ترانه  ١٥ سال دارم»
4.  عباس عاليزاده برای بازی در فیلم «به خاطر هانیه»
5.  پگاه آهنگرانی برای بازی در فیلم «دختري با كفش هاي كتاني»
6.  مجيد نيرومند برای بازی در فیلم «دونده»

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تا 14 شهریور ماه به دبیری علیرضا رضاداد در شهر اصفهان ادامه دارد.

نظرهای منتشرشده