ده فیلم منتخب از جنیفر لارنس به مناسبت تولد 28 سالگی او

جنیفر لارنس یکی از کم سن ترین بازیگرانی است که موفق به نامزدی و دریافت جایزه اسکار شده است

ده فیلم منتخب از جنیفر لارنس به مناسبت تولد 28 سالگی او

اختصاصی سلام سینما- جنیفر شریدر لارنس متولد 15 اوت 1990 در امریکا است. وی در سال 2015 و 2016 به یکی از بازیگران پردرآمد هالیوود تبدیل شد. وی تاکنون سه بار برای بازی در فیلم های "جوی"2015، "حقه بازی امریکایی" 2013 و " زمستان استخوان سوز" 2010، نامزد جایزه اسکار شده و در سال2012 برای بازی در فیلم "دفترچه امیدبخش" برنده جایزه اسکار شد. در ادامه به معرفی ده فیلم منتخب از وی می پردازیم.

1.  مردان ایکس: روزهای گذشته آینده "X-Men: Days of Future Past"

امتیاز: 8/10

اکشن ماجراجویی و علمی تخیلی مردان ایکس: روزهای گذشته آینده فیلمی ابر قهرمانی به کارگردانی برایان سینگر محصول سال 2014 است که ادامه نسخه های قبلی آن می باشد. در این فیلم هیو جکمنجیمز مک آووینیکولاس هولتمایکل فاسبندرهلی بریجنیفر لارنسپیتر دینکلیج, به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم توانست در سال 2015 نامزد جایزه بفتا و اسکار بهترین جلوه های بصری شود. در خلاصه آن آمده:مردان ایکس، ولوورین را به گذشته می فرستند تا از اتفاقی که منجر به نابودی انسان ها و جهش یافتگان در آینده می شود، جلوگیری کند.

جنیفر لارنس در فیلم مردان ایکس روزهای گذشته آینده

2. مردان ایکس: کلاس اول"X-Men: First Class"

امتیاز: 7.7/10

مردان ایکس کلاس اول پنجمین نسخه از سری فیلم های مردان ایکس است که در سال 2011 به کارگردانی متیو وان و با بازی جیمز مک آوویمایکل فاسبندرکوین بیکنجنیوری جونزرز بیرننیکولاس هولتجنیفر لارنس ساخته شد. جنیفر لارنس برای این نقش تماما از پروتز استفاده کرد که برایش بسیار ناراحت کننده بود. این مجموعه به اولین اختلافات بین «چارلز ژاویر» (جیمز مک‌آووی) و «اریک لنشر» (مایکل فسبندر) و ایجاد جهش یافته ها می پردازد. 

نمایی از فیلم مردان ایکس کلاس اول

3. دفترچه امیدبخش "Silver Linings Playbook"

امتیاز: 7.7/10

درام کمدی و عاشقانه دفترچه امیدبخش به کارگردانی دیوید او راسل محصول سال 2012 است که در آن بردلی کوپرجنیفر لارنسرابرت دنیروجکی ویور به ایفای نقش پرداخته اند. لارنس برای بازی در این فیلم برنده جایزه گلدن گلوب و اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد. علاوه بر این توانست در هفت بخش بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین تدوین نامزد جایزه اسکار شود. فیلم درباره بازگشت مردی از انستیتو روانی و آشنایی اش با دختری عجیب است. 

نمایی از فیلم دفترچه امیدبخش

4.هانگر گیمز 2: اشتعال " The Hunger Games: Catching Fire "

امتیاز: 7.5/10

اکشن ماجراجویی و رمزآلود هانگر گیمز 2: اشتعال به کارگردانی فرانسیس لارنس و با بازی جنیفر لارنسجاش هاچرسونلیام همسورث محصول سال 2013 است. این فیلم توانست در سال 2014 نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی شود. لارنس درباره تجربه بازی اش در این مجموعه گفته است: "وقتی در جنگل سه عنکبوت دیدم از ترس گریه می کردم". در خلاصه داستان می خوانیم:"رئیس جمهور اسنو از اینکه کتنیس در مسابقات " عطش مبارزه " پیروز شده عصبانی هست و اینبار قصد دارد با استفاده از قدرتی که در اختیار او قرار داده شده، مسابقه ای برگزار کند و بار دیگر کنتیس را وارد این مسابقات کند اما..."

جنیفر لارنس در فیلم هانگر گیمز اشتعال

5. حقه بازی امریکایی" American Hustle"

امتیاز: 7.3/10

درام جنایی حقه بازی امریکایی به کارگردانی دیوید اوراسل و با نقش آفرینی کریستین بلامی آدامزبردلی کوپرجرمی رنرجنیفر لارنسلوئیس سی کی محصول سال 2013 است که توانست امتیاز نقد 90 را به دست آورداین فیلم در سال 2014 برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن( امی ادامز ) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن( جنیفر لارنس ) شده و همچنین در ده بخش بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین بازیگر نقش اصلی زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین فیلمبرداری، بهترین طراحی لباس، بهترین طراحی صحنه، بهترین ادیت فیلم و  بهترین فیلمنامه اورجینال نامزد جایزه اسکار شد. حقه بازی امریکایی داستان دو کلاهبردار است که به مامور اف بی ای در ماموریتی کمک می کنند. 

جنیفر لارنس در فیلم حقه بازی امریکایی

6. هانگر گیمز"The Hunger Games"

امتیاز: 7.2/10

فیلم ماجراجویی و علمی تخیلی هانگر گیمز به کارگردانی گری راس و با بازی جنیفر لارنسجاش هاچرسونلیام همسورث, محصول سال 2012 و اولین سری از مجموعه هانگر گیمز است که با نقدهای مثبت و فروش بسیار خوبی مواجه شد. هانگر گیمز جایزه بفتا بهترین فیلم را از آن خود کرد و نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین موسیقی شد. فیلم داستان نوجوانانی است که مجبورند تا برای زنده ماندن با یکدیگر بجنگند. 

نمایی از فیلم هانگر گیمز با بازی جنیفر لارنس

7. زمستان استخوان سوز" Winter's Bone"

امتیاز: 7.2/10

درام زمستان استخوان سوز به کارگردانی دبرا گرانیک و با بازی جنیفر لارنس، جان هوکس و گرت دیلاهانت محصول 2010 امریکا است. این فیلم توانست امتیاز نقد 90/100 را به دست آورد. زمستان استخوان سوز داستان دختر جوانی است که برای پیداکردن پدرش در کوهای اوزارک سختی های زیادی را متحمل می شود. جنیفر لارنس نامزد جایزه گلدن گلوب و اسکار شده و همچنین فیلم توانست در سه بخش بهترین فیلم سال، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامه اقتباسی نامزد جایزه اسکار شود. لارنس برای بازی در این فیلم خرد کردن چوب، پوست کندن سنجاب و مبارزه کردن یاد گرفت. خودش "ری" را بهترین نقشی می داند که تاکنون بازی کرده است.

نمایی از فیلم زمستان استخوان سوز

8. مردان ایکس: آپوکالیپس" X-Men: Apocalypse"

امتیاز: 7/10

اکشن علمی تخیلی و ماجراجویی مردان ایکس: آپوکالیپس به کارگردانی برایان سینگر و با بازی جیمز مک آوویمایکل فاسبندررز بیرننیکولاس هولتجنیفر لارنس، اسکار آیزاکسوفی ترنرهیو جکمن محصول سال 2016 است و نهمین قسمت از مجموعه فیلم های مردان ایکس می باشد. در خلاصه آن آمده:" هنگامی که آپوکالیپس از خواب خود بیدار شد، تصمیم گرفت به نسل بشر پایان دهد. چارلز اگزاویه و ریون دارکهولم رهبری یک تیم جوان از اکس‌من‌ها را به عهده می‌گیرند تا با آپوکالیپس روبرو شده و او را شکست دهند."

جنیفر لارنس در فیلم مردان ایکس آپوکالیپس

9. مسافران " Passengers"

امتیاز: 7/10

درام علمی تخیلی و عاشقانه مسافران به کارگردانی مورتن تیلدام محصول 2016 امریکا است که در آن کریس پرتجنیفر لارنسمایکل شینلارنس فیشبرننازنین بنیادی به ایفای نقش پرداخته اند. فیلم مسافران داستان عاشقانه بین دو فضانورد است که زودتر از موعد از خواب بیدار شده اند. این فیلم توانست نامزد اسکار بهترین موسیقی و بهترین طراحی صحنه شود. 

جنیفر لارنس در فیلم مسافران

10. مادر! Mother 

امتیاز: 6.7/10

درام ترسناک و رمزآلود مادر به کارگردانی دارن آرونوفسکی و با بازی جنیفر لارنسخاویر باردممیشل فایفردامنل گیلسوناد هریس محصول 2017 است. لارنس درباره بازی در این فیلم گفته است:"تنها لحظه ای که خودم را گم کردم در زمان بازی در فیلم مادر بود و نتوانستم قبول کنم که هیچ یک از اتفاقات واقعی نیست". در خلاصه داستان می خوانیم:"رابطه یک زن و شوهر آزمایش می‌شود، وقتی که مهمانان ناخوانده برای به هم ریختن زندگی آرام آنها وارد خانه‌شان می‌شوند."

فیلم سینمایی مادر با بازی جنیفر لارنس

منبع: IMDb

نظرهای منتشر شده

۳ سال پیش

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

سری مردان ایکس رو خیلی دوست دارم. فیلم «جوی» هم فیلم خوبی بود که مردم خیلی کم تماشا کردن. واقعا چجوری توی فیلم مادر بازی کرد!!!
پاسخ
گزارش تخلف