ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سریال The 100: معرفی سریال و زمان پخش فصل 6

یک سال پیش
سریال 100 نفر/ The 100 و هر آنچه لازم است راجع به این سریال بدانید.

اختصاصی سلام سینما- قسمت اول این درامِ علمی-تخیلیِ آمریکایی که حال و هوای آخرالزمانی دارد؛ 19 مارس 2014 از کانال CW  پخش شد و تا امروز 5 فصل از این سریال نمایش داده شده است. سریال تلویزیونی «100نفر» براساس رمانی با همین نام ساخته شده است و فصل پنجم آن هفته ی گذشته به پایان رسید. فصل ششم این سریال، قرار است سال آینده (از 10 اردیبهشت 1398) عرضه شود.

 

طرح کلی داستان: زمانی که پایگاه هسته ای آرماگدون تمدن انسانی روی زمین را از بین برد؛ تنها بازماندگان کسانی بودند که در ایستگاه های فضایی مدار زمین مستقر بودند. 3 نسل بعد، 4هزار بازمانده با کمبود منابع مواجه شدند. آنها که برای حفظ بقای آینده ی بشریت ناامیدانه به دنبال راه حل بودند تصمیم گرفتند 100 جوان زندانی را به زمین بفرستند تا قابل سکونت بودن آن را بررسی کنند. این تبعیدشدگان که همیشه در فضا زندگی کرده بودند و بقای بشریت در دستان آنها بود زمین را جالب اما ترسناک یافتند و به جستجوی ناشناخته ها رفتند.

 

تیزر سریال (The 100) 

 

امتیاز قسمت های فصل 6 سریال 100 نفر (امتیازها به روز رسانی می شوند)

قسمت اول: 8.9

قسمت دوم: 8.9

قسمت سوم: 8.8

قسمت چهارم: 9

قسمت پنجم: 9.1

قسمت ششم: 8.7

قسمت هفتم: 8.9

قسمت هشتم: 8.8

قسمت نهم: 8.9

قسمت دهم: 9

قسمت یازدهم: 8.9

قسمت دوازدهم: 9.2

قسمت سیزدهم: 8.6

 

خلاصه فصل های 1تا6:

**خطر لو رفتن داستان**

فصل1-97 سال از جنگ هسته ای که تمام کره زمین را از بین برد گذشته است. بیش از 2400 بازمانده به صورت متراکم در یک ایستگاه فضایی که «آرک» نام دارد زندگی می کنند. وقتی سیستم پشتیبان آرک رو به افول می رود، 100 زندانی جوان را به زمین می فرستند تا قابل سکونت بودن آن را بررسی کنند. آنها در می یابند که حیات در زمین به صورت محدود وجود دارد و افراد در گروه های مختلفی زندگی می کنند. موسسان که به صورت جمعی زندگی می کنند؛ ریپرها که گروه دیگری از موسسان هستند که آدمخوار شده اند و مردان کوهستان نشین که به دور از دیگران زندگی می کنند. آن 100 نفر به رهبری «بلامی» و «کلارک» باید تلاش کنند از این شرایط جان سالم در ببرند و با آرک تماس برقرار کنند.

فصل 1 سریال 100

فصل2-بیشتر بازماندگان یعنی 48 نفر از 100 نفر توسط مردان کوهستان اسیر شدند. به تدریج متوجه می شوید آنها از خون موسسانی که به اسارت گرفتند به عنوان داروی ضد تشعشعات هسته ای استفاده می کنند. آزمایش های آنها نشان می دهد خون گروه 100 در این زمینه مفیدتر واقع می شود و حتی مغز استخوان آنها برای حفاظت از پرتوها موثر است. در همین حال، ساکنان آرک در چند قسمت از زمین فرود آمدند و با موسسان متحد شدند تا برای نجات بشر تلاش کنند. نام پایگاه جدیدشان را نیز «ایستگاه آلفا» گذاشتند.

سریال 100

فصل3-ایستگاه آلفا که اکنون «آرکدیا» نامیده می شود با مدیریت جدیدی اداره می شود. «پایک» که قبلا معلم و مربی بوده است به عنوان معاون انتخاب شده و جنگی علیه موسسان به راه انداخته است. یک ربات هوش مصنوعی به نام « A.L.I.E.» که برای بهبود دادن به زندگی بشر طراحی شده است این حقیقت را افشا می کند که برای حل مشکل ازدیاد جمعیت، یک آخرالزمان هسته ای برای زمین در نظر گرفته شده. او اذهان عمومی را تحت کنترل خودش درمی آورد. در پایان فصل «کلارک» او را نابود می کند.

the 100

فصل4-در اثر دهه ها بی توجهی و عدم رسیدگی، صدها راکتور هسته ای در دنیا در حال نابودی هستند. در صورت فروپاشی آنها 96% از کره زمین غیرقابل سکونت می شود کلارک و بقیه در جستجوی راهی برای نجات از امواج رادیواکتیو هستند. وقتی اولین نسل نجات یافته ها مثل «بکا» که خالق A.L.I.E است و اولین فرمانده موسسان راهی برای متابولیزه کردن پرتوها پیدا می کنند، کلارک و بقیه سعی می کنند فرمول را تغییر دهند اما شکست می خورند. اما آنها یک پناهگاه زیرزمینی پیدا می کنند که می تواند 1200 نفر را به مدت 5سال در خود نگه دارد. هر کدام از  12کلن، 100 نفر را انتخاب می کنند تا در پناهگاه اقامت کند. بقیه افراد هم به آرک برمی گردند تا برای بقای افرادی که هنوز زنده اند تلاش کنند.

فصل 4 سریال 100

فصل5-از فروپاشی رآکتورهای هسته ای 6 سال گذشته است. یک زندانی با کشتی به تنها نقطه ی قابل سکونت زمین که کلارک و مدی هم در انجا هستند می رود. در همین حال، افرادی که در فضا و در پناهگاه زیرزمینی از پرتوها جان سالم به در بردند، به سلامت به زمین برمی گردند. اکنون یک درگیری میان زندانیان و یک کلن جدید به نام وانکرو آغاز شده است. قهرمانان داستان باید راهی برای جلوگیری از یک فاجعه دیگر پیدا کنند. در نهایت، بعد از ویرانی های به وجود آمده از درگیری ها، نسل بشربرای آغازی دوباره به یک سیاره دیگر فرستاده می شود.

فصل 5 سریال 100

فصل6-چند روز از پایان فصل 5 می گذرد و اخبار حاکی از آنند که فصل 6 و حتی شاید فصل 7 برای این سریال در نظر گرفته شده اند. تهیه کننده ی این سریال «جیسون روتنبرگ» در مصاحبه ای با CW گفت منتظر یک ماجراجویی جدید باشید.

 

تاریخ پخش فصل 6 سریال 100:

اولین قسمت فصل 6 این سریال از 10 اردیبهشت 98 (30آوریل) پخش شد و قرار است در 13 قسمت نمایش داده شود.

 

معرفی بازیگران سریال The 100:

the 100

الیزا تیلور در نقش کلارک گریفین/(72 قسمت)

پیج تورکو در نقش دکتر ابی گریفین (مادر کلارک)/(72قسمت)

باب مارلی در نقش بلامی بلیک/(72 قسمت)

ماری اوجروپولوس در نقش اکتیویا بلیک (خواهر بلامی بلیک)/(72 قسمت)

هنری ایان کوسیک در نقش مارکوس کین/(72 قسمت)

کریستوفر لارکین در نقش مانتی گرین/(71 قسمت)

لیندزی مورگان در نقش ریون ریز/(70 قسمت)

ریچارد هارمون در نقش جان مورفی/(62 قسمت)

آیزیا واشینگتن در نقش تولونیوس جاها/(60 قسمت)

 

جوایز:

سریال The 100 یا 100 نفر تا به حال 28 نامزدی و 4 برد جایزه در کارنامه خود دارد. بعضی از جوایز آن عبارت است از:

-نامزد جایزه امی ساعت پربیننده 2014

-نامزد جایزه ساترن برای بهترین سریال علمی-تخیلی 2015-2016-2017

-برنده جایزه ساترن بهترین سریال جوان محور 2015

-برنده جایزه بهترین سریال علمی-تخیلی جشنواره فیلم IGN 2015

-برنده جایزه بهترین سریال انتخاب مردمی جشنواره فیلم IGN 2015

-برنده جایزه بهترین سریال علمی-تخیلی جشنواره فیلم IGN 2014

 

برترین قسمت های سریال The 100 از نظر کاربران IMDb:

1-فصل 5، قسمت 13

امتیاز: 9.7

کلارک و دوستانش باید همه چیز را در آخرین مبارزه برای بقا به خطر بیاندازند و به آخرین دره ای روی زمین که حیات در آن است سر بزنند.

 

2-فصل 4، قسمت 13

امتیاز: 9.4

با فرا رسیدن پرایمفایا، قهرمانان باید برای تضمین بقای خود تصمیماتی بگیرند.

 

3-فصل 2، قسمت 16

امتیاز: 9.3

لکسا به کلارک خیانت کرده و در سوی دیگر جاها و مورفی به سمت شهر نور می روند.

 

منابع: wikipedia، IMDb، digitalspy

 


معرفی کامل فصل 5 سریال پولدارک(Poldark)


معرفی کامل سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid's Tale)


سریال تابو(Taboo) و زمان پخش فصل 2


سریال وایکینگ ها/Vikings


سریال وست ورلد


سریال بازی تاج و تخت


زهرا توللیزهرا توللی

نظرهای منتشرشده

Mostafa Hashem
۳ ماه پیش
اولش خیلی خوب بود ولی در ادامه متوجه میشیم که این فیلم دارای تبعیض جنسیتی شدیده. همیشه فرمانده و افراد خوب و مهم زنا هستن اونجاهایی هم که مردا در رأس امور هستند همشون نقش منفی و باعث ناامیدی بشر هستن.حداقل کاش زن و مرد بطور مساوی و هم رده بودن اولش عاشق فیلم بودم ولی از فصل سوم ازش متنفر شدم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حامد حسین زاده
۸ ماه پیش
سلام حامد حسین زاده هستم من تا الان از فصل اول تا فصل 6 قسمت 5 همه رو نگاه کردم چرا نمیتوانم بقیه فصل 6 رو به بینم طبق چیزی که شما در سایت گفتید این فصل 13 قسمت داره ایا من اشتباه میرم در سایتی که نداره یا هنوز نیامده ....کدام ممنون میشم راهنمایی کنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Seyed Ali
۸ ماه پیش
س.ببخشید تاریخ دقیق این فصلش مشخص نشد؟؟؟ماه می هم اومد این پخش نشد.پس کی این فصل لعنتی پخش میشه!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Ali Hadi
۹ ماه پیش
Alihadi1366 اگر سریال ۱۰۰ براتون جذابه سریال لاست هم تا حدودی بهش شبیه همچنین داستان تا حدودی از فیلم میان ستاره ای که بهترین فیلم دنیاست از نظره من کپی برداری داشته مخصوصا صحنه فیلم مانتوی در آخرین قسمت فصل ۵ ولی هنوز بازی تاج و تخت با فاصله اولین سریال دنیاست و بعدش سریال افسارگسیخته پیشنهادات از سریالهایی که دیدید به ما هم بگید ممنون
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Mahdi .
۹ ماه پیش
بهترین فیلم تاریخ دنیا از نظر من. خیلی عالیه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مریم نایت
یک سال پیش
این سریال رو باجان ودل تماشا میکنم.تاحدودی روزندگی واقعیمم تاثیرگزاشته ترس هایی ک داشتم.بی نیره جدل وکشمکش درونی ادما..اقا همینو بگم ک فوق العاده س
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Mahdi Bagheri
یک سال پیش
عالیترین سریال موجود در دنیاست . دم سازندش گرم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Arian TG
یک سال پیش
این سریال یکی از بینظیر ترین سریال هایی هست که به عمرم دیدم . سریالی فوق العاده جذاب . واقعا برای دیدن فصل های بعدی این سریال لحظه شماری میکنم . ممنون از نویسنده ، کارگردان ، بازیگران و سایر دست اندر کاران این سریال بی نظیر . همچنین ممنون از گروه دوبلور های عزیز که این سریال زیبا را برای فارسی زبانان جهان به زبان فارسی برگردوندن .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ali ghodrati
یک سال پیش
Alighodrati خاطرات خوش و بیاد ماندی همراه با تماشای این سریال داشتم .مجموعه ای از اتفاقات تلخ و شیرین ک جوان ها در رخ دادن ان ها نقش دارند ...سریال the 100 بسیار زیبا تصمیمات خوب و بد و تلاش برای بقا را ب نمایش میگذارد ..کاش روزی برسد ک این تضاد و فاصله دور سریال های ساخت کشور ما با سریال های این چنین کمتر شو د ممنون از کارگردان و تهیه کننده عزیز بابت ساخت و پخش این سریال زیبا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Vahid Beldur
یک سال پیش
سلام من تا فصل ۵ این فیلم رو دیدم خیلی فیلم هیجانی هست از نظر من بهترین فیلمه. از فیلمای کماندار و فلش هم خوشم میاد ولی اینا در مقابل the100چیزی نیستن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نصیری
یک سال پیش
توی عکس اول، آدم از آسمون داره میباره! چه جالب... به نظر سریال خوبی هست.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ