آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد

گاهی صحنه های آسیب دیدگی بازیگران در فیلم جدی است، فریاد آنها از درد است و خونی که از دست یا صورتشان جاری می شود واقعی است اما بیننده تصور می کند جزئی از فیلم است. این را می توان فرصت طلبی هنرمندانه کارگردان در نظر گرفت.

آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد

اختصاصی سلام سینما-در بعضی از صحنه های فیلم ها شاهد درد کشیدن وجراحت بازیگرهستیم یا با خود می گوییم: آخ! چقدر دردناک! اما جالب است بدانید در بعضی فیلم ها بازیگران به صورت جدی آسیب دیدند. این آسیب دیدگی گاهی باعث توقف موقت فیلمبرداری شده و گاهی کارگردان با زرنگی آن را جزئی از فیلم قلمداد کرده است. در اینجا فهرست 10 فیلم که کارگردان آنها از آسیب دیدگی بازیگر به بهترین نحو برای طبیعی جلو دادن فیلمشان استفاده کردند را معرفی می کنیم:

10-خفه کردن بریژیت/حرامزاده های لعنتی (Inglorious Bustards)

در صحنه ای از فیلم وقتی کلنل لاندا (کریستوف والتز) از هویت اصلی بریژیت و نقشه های او آگاه می شود به او حمله ور شده و او را با دست خفه می کند. به خاطر اهمیت این صحنه و اینکه «تارنتینو» می خواست این صحنه خیلی خوب و طبیعی از آب در بیاید، در نمای بسته خودش دست به کار شد. اما بریژیت (دایان کروگر) در این صحنه واقعا نمی توانست نفس بکشد و واقعا برای نجات جانش تقلا می کرد. این در حالی است که «تارنتینو» با خودش فکر می کرد که او چقدر خوب از عهده ی این نقش برآمده است.

9-پاره شدن آرنج پریس/بلید رانر(Blade Runner)

وقتی «پریس» که در میان زباله ها پناه گرفته، ناگهان «سباستین» را می بیند و از دست او فرار می کند. در فیلم می بیند که او لیز می خورد و دستش تا آرنج داخل پنجره ماشین می رود و شیشه می شکند. این در حالی است که او قرار بود فقط بدود و لیز خوردن و شکستن شیشه اتفاقی پیش آمد و باعث شد دست و آرنج او به شدت زخمی شود.

8-خورد شدن آینه/شبگرد(Nightcrawler)

بلوم (جیک جیلنهال) که سلامت روانی ندارد وقتی از اتفاقات پیش آمدهعصبانی می شود و می خواهد به رویش نیاورد به توالت دفتر او می رود و در حالی که خودش را در آینه نگاه می کند فریاد می کشد و عصبانیتش را بر سر آینه خالی می کند. اما قرار نبود آینه را بشکند. مدتی بعد او در برنامه «الن شو» حضور پیدا کرد و گفت آن تصادف برایش گران تمام شد. او در حالی که مچ دستش را نشان می داد گفت که دستش را 14 تا بخیه زدند.

7-آسیب ازشکستن آینه/اینک آخرالزمان(Apocalypse Now)

ستوان بنجامین ویلارد (مارتین شین) در حال مستی در هتل نشسته است. البته او در زمان فیلمبرداری هم مست بوده تا سکانس خوب از آب در بیاید و احتمالا به همین دلیل در آن صحنه که فقط قرار بود شاهد عصبانیت او باشیم ناگهان با مشت به آینه ضربه زد و آن را شکست. البته شاید فکر نمی کرد تا این حد دستش آسیب ببیند. شاهد هم در آن زمان اصلا توانایی فکر کردن نداشت. اما «کاپولا» کات نمی دهد و در انتهای این سکانس بنجامین را مست، لخت، گریان و غرق در خون خودش می بینید.

اینک آخرالزمان

6-آسیب شدید به سر/فاکس کچر(Foxcatcher)

مارک شولتز (چنینگ تاتوم) از جان و دل مایه می گذارد تا در مسابقات خوب ظاهر شود اما بعد از یک باخت به هم می ریزد. او زمانی که در اتاقش تنهاست و خودش را در آینه نگاه می کند از عصبانیت خودش را می زند و 3 ضربه ی محکم با سرش به آینه می زند. آینه می شکند و سر و پیشانی او به شدت آسیب می بیند اما سکانس را به پایان می رساند.

5-ضربه فنی/عروس شاهزاده(The Princess Bride)

وقتی شوالیه 6 انگشتی، پسر کشاورز جوان را با شاهزاده می گیرد با دسته ی شمشیرش به سر او ضربه می زند و او بیهوش می شود. ظاهرا برای خوب از آب در آمدن صحنه فیلم واقعا به سر او ضربه زدند و واقعا به قدری محکم بوده که او از حال می رود و در بیمارستان با سری زخمی به هوش می آید.

4-شکستن دنده ها/اولین خون(First Blood)

زمانی که نیروهای پلیس واشنگتن در کوهستان جان رامبو(سیلوستر استالون) را پیدا می کنند رامبو برای فرار از دست آنها از صخره ای که به آن آویزان است به روی شاخه ی درخت های می پرد تا فرودی امن به زمین داشته باشد. لازم به ذکر است که استالون برای صحنه های اکشن فیلم از بدل استفاده نمی کرد. او می پرد و صدای فریادی که از او به گوش می رسد جز بازی او نیست و به خاطر درد است. این صحنه از فیلم در نهایت خیره کننده از آب در می آید اما به قیمت شکستن دنده های سیلوستر تمام می شود.

3-پارگی تاندون/هفت(Se7en)

افسر مایلز (برد پیت) که در تعقیب قاتل است در صحنه ای از فیلم در حال دویدن از عرض خیابان روی یک اتومبیل سر می خورد و دستش آسیب می بیند. همچنین در جای دیگر هنگام پایین آمدن از نردبان دوباره دستش آسیب می بیند و به این ترتیب دست پانسمان شده ی «برد پیت» را به فیلمنامه اضافه می کنند. و در صحنه ی آخر فیلم او را با پانسمان می بینید.

هفت

2-دست خونین/جنگوی زنجیرگسسته (Django Unchained)

کلوین کندی (لئوناردو دی کاپریو) برده داری خشن و روانی است که برای «جنگو» شام تدارک دیده. او هنگامی که به متوجه می شود جنگو برای فراری دادن زنش که برده او است آمده عصبانی می شود و با مشت به میز ضربه می زند. «دی کاپریو» هنگام ضربه زدن، دستش به لیوان روی میز می خورد و در واقع با مشت آن را خرد می کند و دستش به شدت آسیب می بیند و خونریزی می کند. اما همچنان ادامه می دهد و سکانس را تمام می کند.

1-کلاه خود احمق/ارباب حلقه ها: دو برج(The Lord of the Rings: The Two Towers)

آراگورن (ویگو مورتنسن) در صحنه ای بعد از جنگ با ارک ها به دنبال دوستان هابیتش می گردد و در خرابه ها نشانی از آنها پیدا می کند و گمان می کند کشته شده اند. او باید خشم و غمش را نشان دهد. در حین فیلمبرداری پیتر جکسون 4 بار این صحنه را کات می کند چون به نظرش خوب از آب در نیامده. در برداشت پنجم، آراگورن کلاه خودی که جلوی پایش قرار دارد را مثل یک توپ شوت می کند و فریاد می زند. از نظر کارگردان برداشت عالی بوده اما در واقع فریاد ویگو مورتنسن از درد بوده است. او وقتی کلاه خود فلزی سنگین را شوت میکند انگشتان پایش می شکند.

 

منبع: موجو


زهرا توللیزهرا توللی

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

نظرهای منتشر شده

۴ سال پیش

۲۲ مرداد ۱۳۹۷

خفه شدن دایان کروگر عااالی بود. هرکس که این فیلم رو دیده، همین فکر رو کرده که چه خوب داره بازی می‌کنه. اتفاق ارباب حلقه ها: دو برج هم خیلی باحال و خنده دار بود.
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین خبرهای روز