درخواست بازیگر «سرگذشت ندیمه» برای حذف سکانس تجاوز

«جوزف فاینز» که در سریال «سرگذشت ندیمه» در نقش «فرد واترفورد» بازی کرد و در مراسم امی نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد در یکی از قسمت ها خواستار حذف سکانس خشن تجاوز شد.

درخواست بازیگر «سرگذشت ندیمه» برای حذف سکانس تجاوز

 اختصاصی سلام سینما-سریال سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale) به بی رحمانه ترین و ظالمانه ترین سریال تلویزیونی معروف شده است و محتوای این سریال گاهی حتی برای بازیگران هم ناخوشایند است. «جوزف فاینز» که در نقش فرمانده واترفورد در این سریال ظاهر شد، در مصاحبه ای با «اینترتینمنت ویکلی» گفت که از بازی در سکانس تجاوز در فصل دوم امتناع کرده و درخواست داشته که این سکانس به کلی حذف شود. «فاینز» صحنه های زیادی از سواستفاده‌ی جنسی در این سریال را بازی کرده است اما این سکانس برایش بسیار آزار دهنده بود. او گفت: «از جنبه های بسیاری، شخصیت فرد، بسیار نفرت انگیز، کثیف و خبیث است اما در بعضی قسمت ها باید از او دفاع کنم.» او در ادامه افزود: «مثلا در قسمت ۹ از فصل دوم، واترفورد بعد از ملاقاتی تنش دار با لوک، بلافاصله به هتل می رود و به سرینا تجاوز می کند. این قضیه برای من پذیرفتنی نبود و باید خطر می کردم و از ایفای آن سر باز می زدم؛ چرا که احساس کردم که فرد واترفورد هرچه که باشد، انسان است.»

 فاینس اظهار داشت به نظرم واترفورد نباید در نتیجه درگیری با لوک به همسرش تجاوز می کرد و برای حذف این سکانس، او ایمیل های بسیاری به سازندگان و نویسندگان سریال فرستاد تا آنها را متقاعد کند که نیازی به صحنه خشن تجاوز در این قسمت نیست.

او افزود: «ایوان استراهافسکی در نقش سرینا بسیار زیبا ظاهر شده و مخالفتش با فرد و رژیم و فریب دادن فرد، خیلی خوب ترسیم شده بود و نیازی به یک سکانس جداگانه برای تنبیه او نبود.»

 وقتی مخالفت های فاینز بالاخره نتیجه داد و آن سکانس از سریال حذف شد او گفت: «تلاشم برای نشان دادن ذره ای انسانیت در یک شخصیت تیره و تار بود.»

فصل دوم سریال سرگذشت ندیمه اخیرا به اتمام رسیده و سال آینده فصل سوم آن عرضه خواهد شد. این سریال در فصل جوایز امسال در ۲۰ بخش از جمله بهترین سریال، نامزد شده است و نقش آفرینی فاینز برایش اولین نامزدی جایزه امی را به همراه داشته است.

منبع: indiewire


زهرا توللیزهرا توللی

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

اسکار-2023اسکار-2023

نظرهای منتشر شده

یک سال پیش

December 9, 2021

به نظر میرسه سازندگان سریال ندیمه بجای بی طرفی در پیشبرد سریال به جانبداری یک جانبه از شخصیت " جون آ بورن " پرداخته اند . شخصیتی بلهوس و دروغگو که که در جریان دادگاه هیج اشاره ای به روابط نامشروع اش با مرد متاهل ( نیک) نکرد و حتا نگفت خودش بارها داوطلبانه به حریم خصوصی فرمانده پاگذاشته. شاید رابطه "فرد" با اون اول از روی تجاوز بود ( که اگه خود و همسرش به این قانون تن نمی دادند ، یقینا" جسدشان از دیوار آویزان میشد ) ولی بعد به عشق و علاقه تبدیل شد . جون آزبورن هیچگاه نمی تواند قهرمان این سریال باشد ، شخصیت خودخواهی که بخاطر دخترش دوبار یک عده انسان را به کشتن داد . بار اول فقط بخاطر ملاقات با دخترش و بار دوم هم لو دادن همکاران بی‌گناهی که به اون اعتماد کردند و نمی دانستند به همین راحتی جون قهرمان اونا رو میفروشه . شخصیت جون در قسمت های فصل آخر سریال نفرت انگیز میشه و کمتر کسی می تواند برای او دل بسوزاند و همذات پنداری کند . به نظرم " فرد" علارغم اینکه در فصول اول خوب ظاهر نشد ، سزاوار این انتقام وحشیانه نبود . فراموش نکنیم چقدر با جون مهربان بود و می توانست بارها او را به پای دیوار بفرستد . سرینا هم بعد از قطع انگشتش ، به تدریج خودش را شناخت و چهره ای مهربان و منطقی در برخورد با جون آزبورن داشت . درست است او خطاهای خودش را دارد ولی نه در حدی که موجب کینه توزی جون آزبورن قرار بگیرد .‌... جالب است بعد از پایان فصل چهارم سریال به طرز عجیبی از شخصیت جون آزبورن تنفر پیدا کرده ام و این را از ضعف سریال میبینم که نتوانسته کارکتر منطقی از این شخصیت بسازد . جون آزبورن قهرمان نیست ، فقط یک فرصت طلب است و بس . سهم مارتاها و ندیمه های دیگر در مقاومت ها و فراری دادن بچه ها ، به هیچ وجه کمتر از اون نیست . گول نخورید .
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

July 29, 2018

هیچی نمیتونه این بشر رو از چشم بندازه هرچقدر هم نقشش منفور باشه. من یکی که طرفدار پر و پا قرصشم
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

July 29, 2018

خوب کاری کرد. چون واقعا جاش نبود اون سکانس.
پاسخ
گزارش تخلف