افشاگری کتایون از پشت‌ پرده سینمای قبل از انقلاب/ از شایعه رابطه بهروز وثوقی با خواهر شاه تا قهر با ملک مطیعی

کتایون امیر ابراهیمی: آن روزها می‌گفتند که بهروز وثوقی با خواهر شاه رابطه عاشقانه دارد، اما به نظر من این حرف‌ها تنها شایعاتی بود./ با ناصر ملک مطیعی قهر کردم...

افشاگری کتایون از پشت‌ پرده سینمای قبل از انقلاب/ از شایعه رابطه بهروز وثوقی با خواهر شاه تا قهر با ملک مطیعی

به گزارش سلام سینما کتایون امیر ابراهیمی در سال 1318 از پدری ایرانی و مادری روسی در سنندج متولد شد. او در کودکی به دلیل شغل پدرش، در شهرهای مختلفی زندگی کرد. او در سن 17 سالگی با یکی از فامیل‌هایشان ازدواج کرد و دختری به نام نیلوفر دارد. کتایون امیر ابراهیمی به دلیل چهره‌ی زیبایش و آشنایی که با بازیگران و هنرمندان داشت، درخواست‌های زیادی برای بازیگری داشت اما او علاقه داشت تا کار بازیگری خودش را با کارهای تبلیغاتی و کوچک شروع کند تا به فضای فیلمبرداری عادت کند.

کتایون امیر ابراهیمی در گفت‌وگویی بی‌پرده در برنامه اینترنتی «کافه تماشا» از حواشی حضور بازیگران زن در سینمای پیش از انقلاب، خاطراتش از ستارگان مرد و کارگردانان معروف آن سال‌های سینما گفت.

بخش‌هایی از گفت‌و‌گو کتایون امیر ابراهیمی:

کتایون امیرابراهیمی در خصوص حواشی اطراف بهروز وثوقی گفت: «آن روزها می‌گفتند که بهروز وثوقی با خواهر شاه رابطه عاشقانه دارد، اما به نظر من این حرف‌ها تنها شایعاتی بود برای افزایش شهرت او. بهروز وثوقی در آن روزهایی که برای دکتر کوشان بازی می‌کرد، چندان موفق نبود اما از زمانی که به سمت مولن‌روژی‌ها و آقای میثاقیه آمد، بازیگری‌اش اوج گرفت.

با ناصر ملک‌مطیعی قهر کردم
او در خصوص همکاری با ناصر ملک‌مطیعی در فیلم «یک پارچه آقا» گفت: «اولین روزی که سر صحنه فیلم به کارگردانی ناصر ملک‌مطیعی رفتم، ناصر به دلیل اینکه من مشغول صحبت کردن با تلفن بودم در حضور برخی عوامل با تندی با من سخن گفت و من هم از سر صحنه فیلمبرداری قهر کردم و به شهر اصفهان رفتم و ناصر ملک‌مطیعی و عوامل فیلم هرچقدر گشتند، نتوانستند مرا پیدا کنند، خلاصه پس از مدتی به صحنه فیلمبرداری برگشتم، اما پس از آن ناصر همیشه با خوش‌رویی با من برخورد می‌کرد.»

مقایسه با الیزابت تیلور
بازیگر فیلم «گردش روزگار» در خصوص شباهتش با الیزابت تیلور، بازیگر مشهور سینمای هالیوود گفت: «در آن سال‌ها خیلی‌ها به من می‌گفتند شبیه الیزابت تیلور هستی و حتی آقای اخوان به من می‌گفت تو از تیلور هم زیباتری و من در جواب می‌گفتم هندوانه شریف‌آبادی زیر بغل من نگذارید.»

علی حاتمی خیلی پاک و ساده بود
امیرابراهیمی درباره همکاری با علی حاتمی در فیلم «حسن کچل» اظهار داشت: «علی حاتمی خیلی ماه بود، خدا رحمتش کند، آن قدر پسر پاک و ساده‌ای بود که خدا می‌داند، اما حیف شد، یادم می‌آید اکران یک حسن کچل در آن سال‌ها ۹ میلیون فروش کرد، در این میان دستمزد من ۱۰ تومان بود و دستمزد صیاد ۱۲ تومان.»

عاشق‌پیشگی منوچهر وثوقی
بازیگر فیلم «درخت‌ها ایستاده می‌میرند» در خصوص منوچهر وثوقی و هم‌بازی شدن با او تاکید کرد: «من بازی منوچهر وثوق را چندان قبول نداشتم چون به نظر من بازیگری‌اش به تکامل نرسیده بود و از طرف دیگر او هم از آن افرادی بود که به محض هم‌بازی شدن با پارتنر خانم، عاشقش می‌شد.»

ماجرای دستگیری فریدون گله سر صحنه فیلمبرداری
بازیگر فیلم «شب فرشتگان» درباره حضور در فیلمی به کارگردانی فریدون گله بیان کرد: «خاطره جالب این فیلم روز اول فیلمبرداری بود که همسر فریدون گله مهریه‌اش را اجرا گذاشت و دو پاسبان در روز اول فیلمبرداری سر صحنه آمدند و آقای گله را با دستبند بردند.»

قهر با فروزان
کتایون درباره فروزان، بازیگر فیلم‌های فارسی تاکید کرد: «از فیلم «شمسی پهلوان» با فروزان قهر بودم چون پشت سر من صحبت‌هایی کرده بود که به گوش من رسید و من به آقای اخوان گفتم به این خانم بگویید به من نزدیک نشود، چون ممکن است با او درگیر شوم.»

اعتماد همسر عارف 
این بازیگر در خصوص هم‌بازی شدن با عارف در فیلم‌های «عشق آفرین» و «ازدواج ایرانی» گفت: «همسر عارف به عارف گفته بود تنها می‌توانی مقابل کتایون بازی کنی، چون سایر بازیگران زن سینما ممکن است تو را بلند کنند. اما کتایون این کاره نیست!»

دلخوری از رامبد جوان
بازیگر فیلم «ورود آقایان ممنوع» در خصوص دلخوری از رامبد جوان توضیح داد: «من برای اسمم احترام بسیاری قائل هستم، اما این مسئله در تیتراژ فیلم «ورود آقایان ممنوع» رامبد جوان لحاظ نشده بود از طرف دیگر نقش من در این فیلم خیلی کم بود و من چنین انتظاری نداشتم.»

منبع: خبر آنلاین

نظرهای منتشر شده