فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند

آکادمی اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. تنها ۶ فیلم تا به حال توانستند نامزد بهترین فیلم اسکار شوند.

فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند

اختصاصی سلام سینما-اسکار معمولا فیلم های ترسناک را برای رتبه دادن در نظر نمی گیرد اما فیلم «برو بیرون» در ۴بخش اسکار نامزد شد. اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. برای مثال آکادمی اسکار، استیون اسپیلبرگ بزرگ را برای ساختن فیلم «آرواره ها» سرزنش کرد در حالی که اسپیلبرگ گمان می کرد همه جوایز را پارو می کند و به یک گروه فیلمبرداری سپرده بود تا از واکنشش هنگام اعلام نامزدها تصویربرداری کنند. در این میان فیلم «سکوت بره ها» با کسب ۵ اسکار پرافتخارترین فیلم ترسناک است. در این جا فهرست فیلم های ترسناکی که نامزد دریافت جایزه‌ی «بهترین فیلم» در اسکار شدند را معرفی می کنیم.

جن گیر (۱۹۷۴) The Exorcist

بهترین فیلم های ترسناک

این فیلم درباره‌ی دختری ۱۲ ساله است که توسط نیروهای شیطانی تسخیر شده و مادرش در تلاش است او را با کمک یک کشیش نجات دهد. این فیلم در ۱۰ قسمت در اسکار نامزد شد و تا چندی پیش (اکران فیلم It) از محبوب ترین فیلم های ترسناک بود.

آرواره ها (۱۹۷۶) Jaws

بهترین فیلم های ترسناک

این فیلم اسپیلبرگ درباره‌ی کوسه سفید آدمخواری است که به افرادی که در ساحل جزیره آمیتی هستند، حمله می کند. آرواره ها در ۴ بخش نامزد شد و ۳ جایزه برای بهترین موسیقی، تدوین و صداگذاری را کسب کرد اما نتوانست جایزه بهترین فیلم را به دست بیاورد.

سکوت بره ها (۱۹۹۱) The Silence of the Lambs

بهترین فیلم های ترسناک

این فیلم ترسناک-هیجانی به کارگردانی جاناتان دمی درباره‌ی مامور اف-بی-آی جوانی است که باید از قاتل زنجیره ای آدمخواری که در زندان است اطلاعات کسب کند تا سرنخی برای دستگیری قاتل دیگری که پوست قربانیانش را می کند، به دست بیاورد. سکوت بره ها تنها فیلمی است که تا به امروز توانسته جایزه بهترین فیلم در اسکار را به دست آورد. همچنین برنده‌ی اسکار بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، کارگردان و فیلمنامه شد.

حس ششم (۲۰۰۰) The Sixth Sense

بهترین فیلم های ترسناک

داستان پسر ۸ ساله ای (با بازی زیبای هالی جوئل ازمنت) که مرده ها را می بیند؛ پربیننده ترین فیلم سال ۱۹۹۹ و نامزد ۶ بخش در اسکار شد. «ازمنت» که در آن زمان ۱۱ ساله بود، نامزد بهترین نقش مکمل مرد شد و عنوان جوان ترین کاندید این بخش در اسکار را از آن خود کرد. حس ششم که در بخش های بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه نیز نامزد شده بود، هیچکدام از این جوایز را نتوانست کسب کند.

قوی سیاه (۲۰۱۱) Black Swan

بهترین فیلم های ترسناک

فیلم درباره رقصنده‌ی جوانی به نام نینا است که قرار است در جشن سالگرد افتتاح آموزشگاه حضور داشته باشد اما کارگردان هنری تئاتر «دریاچه قو» دختر جدیدی به نام لی‌لی را معرفی می کند. پس از آن نینا از جان و دل مایه می گذارد تا جایگاهش را پس بگیرد. این فیلم روانشناسانه از رقص باله را «دارن آرونوفسکی» کارگردانی می کند و در آن صحنه هایی از ناخن های خونین، استخوان های شکسته و زخم های کاری وجود دارد. این درام روانشناسانه برای «ناتالی پورتمن» جایزه بهترین بازیگر را به ارمغان آورد. شاید قوی سیاه در دسته فیلم های ترسناک جایی نداشته باشد اما عناصر یک فیلم ترسناک را دارد.

برو بیرون (۲۰۱۷) Get Out

بهترین فیلم های ترسناک

 

این فیلم ترسناک-مهیج درباره‌ی پسر عکاسی است که قرار است خانواده دوست دخترش را برای اولین بار ملاقات کند. فیلم از جایی ترسناک می شود که مادر دختر اصرار می کند که پسر را هیپنوتیزم کند تا بتواند سیگار را ترک کند. این فیلم میخکوب کننده در ۴ بخش بهترین فیلم، بازیگر مرد، کارگردان و فیلمنامه نامزد اسکار شد.

منبع: هالیوود ریپورتر


زهرا توللیزهرا توللی

تولید محتوا، مترجم، ویراستار

نظرهای منتشر شده

۳ سال پیش

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

هیچ فیلمی مثل جن گیر نیست. واقعا ترسناکه
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱ مرداد ۱۳۹۷

اتاق ۱۴۰۸ و یتیم خانه رو هم کاش اضافه میکردید
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین خبرهای روز