پنج سکانس از مهناز افشار به بهانه سالروز تولدش

مهناز افشار را می‌توان یکی از محبوب‌ترین بازیگران زن حال حاضر سینمای ایران دانست که طرفداران زیادی دارد و در سال‌های گذشته هم فیلم‌هایش با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.

پنج سکانس از مهناز افشار به بهانه سالروز تولدش

اختصاصی سلام سینما- مهناز افشار  در ۲۱ خرداد ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد،‌دیپلم اش را در رشته تجربی گرفت و برای ادامه تحصیل به مدت چهار سال در مؤسسه‌ای غیرانتفاعی به تحصیل در رشته تدوین پرداخت.  او را می‌توان یکی از محبوب‌ترین بازیگران زن حال حاضر سینمای ایران دانست که طرفداران زیادی دارد و در سال‌های گذشته هم فیلم‌هایش با استقبال خوبی مواجه شده‌اند.

«نهنگ عنبر»

«نهنگ عنبر» را می‌توان یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های مهناز افشار دانست که با آن گریم متفاوت قرار است بازسازی فانتزی‌ای از مدهای اوایل دهه شصت باشد. مهناز افشار به خوبی در قالب دختران آن دوران قرار گرفته است و همین مسئله باعث شده تا «رویا» یکی از به یادماندنی‌ترین کاراکترهای سینمای کمدی این سال‌ها باشد.

«آتش بس»

در وصف محبوبیت بی حد و اندازه «آتش بس» در میان مخاطبان چه می‌توان گفت؟ فیلمی که در زمان اکرانش بسیار مورد توجه قرار گرفت و مردم را شیفته خود و زوج یوسف و سایه کرد. زوجی که همدیگر را دوست داشته اما مدام باهم مشغول کل کل و بحث کردن بودند. سایه هم یکی از مهم‌ترین و دلبرانه‌ترین نقش آفرینی‌های مهناز افشار است.

«پسر آدم، دختر حوا»

فیلمی که می‌توان آن‌را متاثر از محبوبیت «آتش بس» دانست با این وجود نکات جذاب منحصر به فرد خودش را هم دارد و زوج قهرمان آن یعنی مهناز افشار و حامد کمیلی بسیار خوب ظاهر شده‌اند. خصوصا افشار که با تجربه بیشترش و روحیه سرشارش، انرژی فیلم را دو چندان کرده است.

«سعادت آباد»

«سعادت آباد» یکی از بهترین فیلم‌های مازیار میری است که در زمان اکرانش هم با استقبال خوبی از سوی تماشاگران و منتقدان روبه‌رو شد و از اولین نقش‌آفرینی‌های مهناز افشار در قالبی جدید که مسیر بازیگری او را دو شقه کرد. فیلم‌های او پیش از «سعادت آباد» اکثرا فیلم‌هایی بدنه‌ای و گیشه‌ای بودند اما از اینجا به بعد انگار بازیگری برای مهناز افشار جدی‌تر می‌شود. در انتخاب‌هایش وسواس بیشتری به خرج می‌دهد و بیشتر در فیلم‌هایی جدی‌تر و جریان‌ساز‌تر بازی می‌کند تا کمدی‌هایی صرفا پرفروش. شخصیت او در «سعادت آباد» و در آن شب مهمانی با یک دروغ و پنهان‌کاری برزگ سروکله می‌زند و برایش سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن را به ارمغان می‌آورد.

«برف روی کاج‌ها»

این فیلم هم در ادامه مسیر «سعادت آباد» قرار می‌گیرد. اولین ساخته پیمان معادی که مهناز افشار در آن حضور پررنگ و ویژه‌ای دارد. او در «برف روی کاج‌ها»‌ نقش زنی را بازی می‌کند که در رخوت و روزمرگی در زندگی زناشوییش گیر کرده و در این میان می‌فهمد که شوهرش هم به او خیانت کرده است و حالا این اتفاق و تصمیم‌هایی که در پی آن گرفته می‌شود قرار است این روزمرگی را در هم بشکند.


پنج صحنه منتخب از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۹۶


 

نظرهای منتشر شده

۳ سال پیش

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

جدا از نظرات غلطو گاه و بی گاه و با ربط و بی ربطی که مدام تو فضای مجازی میده، بازیگر خوبیه
پاسخ
گزارش تخلف