«من یوسفم، مادر» برنده جايزه نخل نقره‌اى جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک

فیلم سینمایی «من یوسفم، مادر» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فرطوسی، جايزه نخل نقره‌اى دوازدهمين دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک را از آن خود کرد.

«من یوسفم، مادر» برنده جايزه نخل نقره‌اى جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک

به گزارش سلام سینما فیلم سینمایی «من یوسفم، مادر» (أنا يوسف يا اُمي) Mother,I'm Joseph نخستین اثر سینمایی محمدرضا فرطوسی و با بازی عباس غزالی و زهرا الربیعی بازیگر سرشناس عراقی؛ در هشتمین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در دوازدهمين دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک Mexico در آمريكاى لاتين روی پرده رفت و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره، جايزه نخل نقره‌اى در روز اول خرداد ماه جاری (21 می 2018) در مراسم اختتامییه این جشنواره؛ به محمدرضا فرطوسی کارگردان این اثر سینمایی از ایران اهدا شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک که به یک رویداد مهم در صنعت فیلم و همچنین مرکزی برای ترویج، رشد و توسعه فرهنگ و هنر در کشور مکزیک تبدیل شده است و هر ساله استعدادهای سینمایی را کشف می‌کند؛ دوازدهمين دوره آن، با نمایش آثاری از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در بخش‌های مختلف رقابتی از جمله؛ فیلم‌های مستند، فیلم‌های کوتاه، فیلم‌های خارجی، فیلم‌های مکزیکی، مسابقه فیلمنامه کوتاه و بلند سینمایی، موسیقی فیلم‌، فیلم‌های تلویزیونی، فیلم‌های محیط زیست و ... در شهر مکزیکو در کشور مکزیک برگزار شد.
فیلم سینمایی «من یوسفم، مادر» در نخستین اکران جهانی خود در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم دهلی در کشور هندوستان روی پرده رفت و در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در بخش رقابتی دومین دوره جشنواره‌ فیلم‌های مستقل برزیل به نمایش درآمد و از طرف اعضای هیئت داوران این جشنواره، جایزه بهترین فیلم به این اثر سینمایی به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا فرطوسی از ایران اهدا شد.
اين فيلم همچنين در بخش «چشم انداز سینمای جهان» در بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سینه کوئست» Cinequest در سن خوزه ایالت کالیفرنیا در آمریکا از معتبرترین جشنواره‌های فیلم‌های مستقل دنیا، در جشنواره بين‌المللى فیلم «سيرا» در کشور بوليوى، در جشنواره بين‌المللى فيلم «سودان»، جشنواره بين‌المللى فیلم «فيلومس» در پاكستان و جشنواره بين‌المللى فيلم شيلي به نمايش درآمده است.

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز