ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

تحریم مراسم افطاری رییس جمهور توسط هنرمندان

۳ سال پیش
پرویز پرستویی، مهناز افشار، آناهیتا همتی، مازیار میری، برزو ارجمند، امیرحسین رستمی، فاطمه گودرزی و.. اعلام کردند که در مراسم افطاری رییس جمهور شرکت نمی کنند.

به گزارش سلام سینما سینماگرانی چون پرویز پرستویی،مهناز افشار، آناهیتا همتی، مازیار میری، برزو ارجمند، امیرحسین رستمی، فاطمه گودرزی، حمیدرضا آذرنگ، شهره سلطانی، شیلا خدادا، وحید جلیلوند، علی جلیلوند، احسان کرمی و ... اعلام کردند که در مراسم افطاری رییس جمهور شرکت نمی کنند. آن‌ها با پیوستن به کمپین #ما_به_افطاری_نخواهیم_رفت دعوت رئیس جمهور برای حضور در مراسم افطاری را رد کرده‌اند.

مهناز افشار

با تشکر از دعوت حضرتعالی از شما می‌خواهم به جای من آتنا دائمی (فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی) که به تازگی در زندان قرچک ورامین ۳۰ ساله شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد را دعوت کنید. او جنایتکار نیست فقط برای حقوق انسان‌ها در این سرزمین تلاش کرده.

 

آناهیتا همتی

سلام آقای رییس جمهور
من به افطاری شما نخواهم آمد....
.سفره ما مردم ایران روز به روز خالی تر میشود.
بیماری و فقر در استان های سیستان و بلوچستان روز به روز بیشتر میشود.
وضعیت زلزله زده ها، سالهای سال به همین منوال باقی مانده است (زلزله بم و حالا کرمانشاه) آب و هوایی که در بیشتر استان ها غبار آلوده است و هموطنان کوردمان روزی نیست که عذاب نکشند
کول برانی که با شلیک کشته میشوند. 
حتی اسب هایشان تیرباران میشوند وضعیت زنان در هر حوزه ای که فکرش رو بکنید، روز به روز اسفبار تر میشود.
وضعیت اسید پاشی و قوانین عقب افتاده ی دیگر درست نشده.
‌بیماریهایی که خانواده ها برای پول دارو به هر جایی التماس میکنن و حاضرن تن به فروختن اعضای بدن خود بدهند.
‌ هنرمندانی که ممنوع هستند، هنری که سانسور میشود، آدم هایی که حذف میشوند. 
سرپنجه آهنینی گلویمان را سالهاست که سخت میفشارد، در حال خفه شدنیم 
واقعا در چنین شرایطی که من و مردم با فقر دست و پنجه نرم‌ میکنیم در حالیکه کوچکترین اعتراضی سرکوب میشود برای خودم حضور در چنین مکانی را جایز نمیدانم.

 

پرویز پرستویی

ضمن هايى كه مستلزم صرف هزينه هاى زياد است (و تعدادشان هم كم نيست)شايد حداقل از نگاه بنده و تعدادى از همكارانم چندان ضرورى نباشد. نيك ميدانم كه هدف شما از اين مهمانى افطار شنيدن حرف ها و بيان مشكلات جامعه هنرى از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخير نشان داده كه شما حتى بيش از ما به اين مشكلات واقفيد و آنها را به بهانه هاى مختلف بيان ميداريد. اما ظاهرا ما بايد فقط دلخوش باشيم كه شما در كنار ما هستيد و اين مشكلات را ميدانيد و ميگوييد.چرا كه ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوايى هستيد كه مشكلات را حل كند و از اين نظر دقيقا مانند ماييد. درخواستهاى ما و ساير اقشار مردم اينروزها چندان تفاوتى با هم ندارد. همه در يك كشتى هستيم و چشم اميد به شجاعت و عمل گرايى ناخدا بسته ايم. باشد كه به صخره نا اميدى برنخوريم كه سخت ترين صخره ها است. در پايان اضافه میکنیم که شايد اگر شما رييس جمهور نبوديد اكنون همين امكان براى ابراز نظر نيز فيلتر شده بود و همين كوچك هم نتيجه راى به شماست.اينها را درك ميكنيم و ممنونيم اما شما هم ما را درك كنيد.
يا على

هنرمندانی چون پرویز پرستویی، مازیار میری،‌ امیرحسین رستمی، برزو ارجمند، وحید جلیلوند، علی جلیلوند، احسان کرمی و ... با انتشار یک متن مشترک در صفحه اینستاگرامشان از عدم شرکت خود در این مراسم خبر دادند.

 

شیلا خداداد

جناب آقای رییس جمهور باز چه کمکی از ما برمیاید؟باز هم احتیاج به حمایت بازیگران و نخبگان و ورزشکاران دارید؟برای کوچکتر شدن سفره مردم یا گرانتر شدن دلار یا بی اهمیتی به کودکان بد سرپرست یا کودک آزاری یا کمبود و گرانی دارو یا مواد مخدری که به راحتی در دسترس نوجوانان و جوانان قرار دارد؟من به عنوان عضو بسیار کوچک جامعه هنری از شما گله مندم و در این ضیافت شرکت نخواهم کرد چرا که صبح روز پنجشنبه میخواهم باز در چشمان هموطنانم نگاه کنم و شرمنده نباشم،تنعم از سفره پر برکت الهی!!!جمله عجیبیست

 

فاطمه گودرزی

جناب رئیس جمهور حمایت از شما جواب سنگینی داردکه باید به مردم عزیز کشورم داد بعداز تمام مشکلاتی که به مشکلات سال پیش اضافه شده چطور به میهمانی شما بیام ؟؟؟؟
وقتی امروز نان گرانتر شد ودیگر آن کودک کار حتی لقمه نانی نصیبش نمیشودچطور به میهمانی شما بیام؟؟؟؟؟؟
بیماری که قدرت خرید داروهایش را ندارد وبا مرگ دست وپنجه نرم میکند یا سرپرست خانواده برای سیر کردن فرزندانش عضوی از وجودش را میفروشد چطور به میهمانی شما بیام؟؟؟؟ وقتی حتی اجازه ندارم مرگ پیشکسوت سینمایمان را به مردم کشورم تسلیت بگم.........!!!!! بهتراست این افطاری بین ایتام پخش شود شاید که یک شب گرسنه سر بر بالش نگذارند.


انتقاد آزاده نامداری به تحریم افطار رئیس جمهور: اين رفتارها سطحی است


حمیدرضا آذرنگ

سلام

حمیدرضا آذرنگ
شرحِ دليلِ عدمِ حضورم در مراسمِ پر فيض و بركتِتان درتصاوير هست و اميد كه
حملِ بر بى ادبى نشده و موجباتِ تكدرِ خاطرِ شما را فراهم نياورده باشم رييسِ ((جُمهورِ)) عزيز

 

شهره سلطانی

امروز در شبکه های مجازی فیلمی دیدم که خبر از اتفاقی تلخ در یکی از مدارس غیر انتفاعی پسرانه کشور میداد . پسرانی که آینده ساز کشور من بودند توسط هم و به تشویق آموزگارشان مورد تجاوز یکدیگر قرار گرفته بودند . پشتم لرزید و به فکر اتفاقات تلخ و ناگوار روزهای قبل افتادم . به اینکه در روزها و هفته و ماه ها و چند سال اخیر چند کودک مورد تجاوز قرار گرفتند و کسی یا مسوولی جلوی این جنایات را نگرفت . ذوقی ندارم ، شوقی ندارم و به انتظار مینشینم تا بعد از بهبود وضعیت این نابسامانی ها در کنار خانواده های قربانیان و دیگر مردم کشورم در امنیت جشن بگیرم .

 

همچنین امیرمهدی ژوله از عدم دعوتش به این مراسم انتقاد کرد و نوشت:

امیرمهدی ژوله

آقا من خيلي دلم ميخواست مثل بسياري از هنرمندان عزيز ،اين مراسم افطار رئيس جمهور رو تحريم ميكردم ،ولي متاسفانه به هزار و يك دليل نميتونم.دليل اولش اينكه اصلا دعوت نشدم.
حالا يا رئيس جمهور ما رو هنرمند نميدونه يا روزه دار نميشناسه يا فكر ميكنه گلومون خار داره.
من كه دعوت ميشدم هم نميرفتم ولي واقعا رئيس جمهور خندوانه نميبينه؟ دو و دو و دو؟استندآپ ؟صابون برگردونه؟ژوژولي؟افطاري نميخوره به ما؟
بهتر.ما كه گشنه يه لقمه نون و پنير و زولبيا باميه و زرشك پلو با مرغ نهاد كه نبوديم ولي مگه ميشه كسي خوب،بد ،جلف رو نديده باشه؟گريمم سنگين بود ولي صدام كه تابلوعه.ديالوگ" نفهميديم ما رو شيشه بوديم يا شيشه رو ما" رو كه شنيدين حتما.قوطي خورد تو سرم.بيام؟
من واقعا تحريم ميكردم اين ريخت و پاش ها رو ولي ديگه منو بعد سريال گلشيفته- كه اتفاقا فردا قسمت جديدش مياد -دعوت نكنن افطار هنرمندان كي رو ميخوان دعوت كنن؟به خدا شده دوتا لب تزريقي از ته كادر يه فيلم "بادمجون نامرغوبي "رد شده،صاحبش رو ماه رمضون نشوندن پاي سفره رئيس جمهور.اونوقت من...صد سال نميرفتم.
عيب نداره حالا يه شب هم خونه حاضري ميخوريم ولي مردم! خواهشا ديگه ميخواين به هنرمندا فحش بدين ،منو قاطي نكنيد.ميخواين به هواداران دولت گلايه كنيد، انتقاد كنيد،هر چي كنيد،منو قاطي نكنيد،نميشه كه از معاند فحش بخوري،از برانداز فحش بخوري،از تحريمي فحش بخوري،از طرفداراي بقيه كانديداها فحش بخوري،ولي يه كاسه آش رشته رئيس جمهور هم نخورده باشي!!

نظرهای منتشرشده