ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

دبورا یانگ: نویدمحمدزاده و فاطمه معتمدآریا، بازیگران موردعلاقم هستند

۳ سال پیش
مصاحبه اختصاصی سلام سینما با دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر

اختصاصی سلام سینمادبورا یانگ، منتقد مطرح سینما که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، درباره حضورش در جشنواره‌های سینمایی ایران گفت: تقریبا سال 1990، 10 سال از انقلاب ایران گذشته بود که با انجمن فارابی همکاری میکردیم. آن‌ها حدود ۸ فیلم به من نشون دادند و اون زمان، سینمای ایران داشت شکل میگرفت و خودش را پیدا میکرد.

وی درباره نگاه سیاسی جشنواره‌های خارجی به فیلم‌های ایرانی توضیح داد: نگاه برخی از جشنواره‌های بین المللی به سینمای ایران، سیاسی است، مثلا فیلم‌هایی از آقای اصغر فرهادی به این دلیل جایزه گرفتند و در جشنواره‌ها حضور پیدا کردند ولی تنها بخش سیاسی تاثیرگذار نیست و بخش‌های دیگری هم هستند که وجود دارند. ما در فیلم‌های هالیوودی هم میبینیم که شکل منفی آمریکا را به نمایش میگذارند. اصغر فرهادی و عباس کیارستمی هم مانند بقیه، سینما را به شکل یک درام نمایش می‌دهند.

دبورا یانگ درباره سطح سینمای ایران نسبت به دیگر فیلم‌ها توضیح داد: هر فیلم  به تنهایی خودش میتونه مقایسه بشه و به تنهایی معنا داره ولی میتونم بگم که فیلم‌های ایرانی از لحاظ بازیگری در مقام بالایی قرار دارند. من میتونم با اعتماد به نفس کامل بگم که در بخش تولید و اجرا، ایران جزو بهترین‌هاست.

وی در ادامه توضیح داد: بازیگر مرد موردعلاقم نوید محمدزاده است که در فیلم‌های «عصبانی نیستم»، «بدون تاریخ بدون امضا» و «لانتوری» دیدمش. در این فیلم‌ها همیشه فرم و بازی خاص خودش رو داره، یک آدم عصبانی هست که بسیار عالیه و من تحسین میکنم. بازیگر زن مورد علاقم هم فاطمه معتمدآریا است که با دو فیلم «بنفشه آفرقایی» و «حکایت دریا» در این جشنواره حضور داشت که هردو فیلم فوق العاده بود.

دبورا یانگ در پاسخ به سوال خبرنگار سلام سینما درباره بهترین فیلم ایرانی از نظر وی گفت: من یک سری از فیلم‌های عباس کیارستمی را میتونم نام ببرم که نه تنها در ایران بلکه در کل جهان جزو بهترین‌ فیلم‌ها هستند.

دبورا یانگ به مخاطبان سلام سینما گفت: از مخاطبان سلام سینما میخوام که سینمای ایران را دنبال کنند و همچنین نقدهای من رو بخونن چون من به سینمای ایران خیلی علاقه دارم و دوست دارم دربارش بنویسم.

نظرهای منتشرشده