ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

15 فیلم الهام بخش درباره زنان خارق العاده به مناسب روز جهانی زن

۳ سال پیش
به مناسبت ۸ مارس روز جهانی زنان ۱۵ فیلم از زنان مستقل و قوی شامل فرانسیس ها، خیاط، من هنوز آلیس هستم، جاذبه و ... را معرفی می کنیم.

 ترجمه اختصاصی سلام سینما- شخصیت زنان قدرتمند همواره ما را جذب می کند. در واقع شرایط سخت زندگی است که آن ها را وادار می کند تا تصمیماتی بگیرند که در نهایت به فرد موفقی تبدیل می شوند که آنها تحسین می کنیم . در ادامه به فیلم هایی می پردازیم که داستانی از زنان قدرتمند و الهام بخش را روایت می کنند.

    ۱. «فرانسیس ها»(  ۲۰۱۲ -Frances Ha  )   

       امتیاز : ۷.۴/۱۰

گاهی اوقات کاری را انجام می دهیم که مجبور به آن هستیم. در زندگی نمی توان از مشکلات اجتناب کرد حتی اگر فردی بسیار خونسرد باشید. مسئله اصلی این است که هیچ وقت از رویاهایتان دست نکشید. این فیلم داستان فراز و نشیب های زندگی یک زن خیالباف نیویورکی است که قادر به گرفتن تصمیمات درست در زندگی است. او تبدیل به یک زن مستقل می شود و خودش کنترل زندگی اش را به دست می گیرد.

نمایی از فیلم سینمایی فرانسیس ها

 

۲.« انگلیش وینگلیش »( English Vinglish  -2012 )

امتیاز ۱۰/ ۷.۹

قهرمان این فیلم به دنبال نجات دنیا از شر شیاطین یا کشف دارویی برای درمان سرطان نیست. او زن قدرتمندی است که از پیشرفت کردن به عنوان یک انسان ابایی ندارد. داستان او ساده است. راه حل مشکلاتش پیش پا افتاده است- او تصمیم می گیرد به کلاس انگلیسی برود. قهرمان این فیلم زن سرسختی است و قادر است بر هر آنچه که اهمیت دارد متمرکز شود.

نمایی از فیلم سینمایی انگلیش وینگلیش

 

۳.« یک رابطه سلطنتی‌» ( A Royal Affair -۲۰۱۲‌ )

امتیاز ۷.۶/۱۰

شاهزاده ها معمولا در عشق خوش شانس نیستند. داشتن یک ازدواج شاد و خوب معمولا کاری غیرممکن است زیرا در اغلب موارد شاه معاشرت با سایرین را به همسرش ترجیح می دهد. از طرفی فرمانروایی برای آن ها چندان خوشایند نیست. بسیاری از شاهزاده ها تصمیم به صبوری می گیرند، سعی می کنند تا دوست پیدا کنند، و به سادگی خودشان را شاد کنند. متاسفانه همیشه زندگی به وفق مراد ما نیست اما باید تا آخر بجنگیم.

نمایی از فیلم یک رابطه سلطنتی

 

    ۴. « جاذبه » ( Gravity -2013 )

       امتیاز  ۷.۸/۱۰

 در فضا هستید و احساس تنهایی و خلا می کنید. چطور می تواند کسی در آنجا دیوانه نشود؟بخصوص اگر دور از هرنوع سفینه فضایی و امنیت باشید و هیچ چیزی به جز یک جهان بزرگ و کاملا خالی در اطرافتان نباشد؟ این فیلم داستانی فوق العاده از زنی شجاع، با اراده و با استقامت است که سر از موقعیتی شدیدا خطرناک در می آورد. فیلم جاذبه با بازی درخشان ساندرا بالوک در سراسر فیلم بیننده را میخکوب می کند. به عنوان یک تماشاگر جز همدردی و تصور خودمان به جای او نمی توانیم کار دیگری انجام دهیم. هر مردی نمی تواند بر موانعی که او با آن ها روبه رو است غلبه کند.  نمایی از فیلم سینمایی جاذبه

 

       ۵. «ابرهای سیلز ماریا»(‌Clouds of Sils Maria- ۲۰۱۴ )

        امتیاز ۱۰/ ۶.۷

ماریا اندرس( ژولیت بینوش ) بازیگری میانسال است که پیشنهادی برای بازی دارد اما او قبلا یعنی ۲۰ سال پیش چنین نقشی را ایفا کرده است. این نقش جدید منجر به ناامیدی ماریا می شود. او چطور می تواند از یک نقش به نقشی برود که همان را دقیقا ۲۰ سال پیش بازی کرده است و خود جدیدش را قبول کند؟ نمایی از فیلم ابرهای سیلز ماریا

 

     ۶. «من هنوز آلیس هستم»( Still Alice -2014 )

      امتیاز  ۱۰/ ۷.۵ 

یک پرفسور زبان شناسی یک روز از خواب بیدار می شودو متوجه می شود که کلمات را به یاد نمی آورد. او شروع به فراموشی نام اعضای خانواده و دوستانش می کند- که تمام این ها به دلیل پیشرفت سریع بیماری آلزایمر است. اما آلیس همچنان به خاطر دارد که او فرد شادی بوده است. این فیلم بسیار زیبا است و باید به تماشای آن بنشینید تا به خود یادآور شوید که هر دقیقه از زندگی ارزشمند است.

نمایی از فیلم سینمایی من هنوز آلیس هستم

 

    ۷. «ماما»( Ma ma - 2015 )

       امتیاز ۶.۴/۱۰

او را به یاد می آورید؟ بله، پنه لوپه کروز است. او  نقش معلمی با استعداد و مادری دوست داشتنی به نام مگدا را بازی می کند که برای غلبه بر یک بیماری جدی و بازگشت به زندگی شاد و سرزنده اش باید قوی باشد.

نمایی از فیلم سینمایی ماما

 

۸. «دختر گمشده»( Gone Girl-2015 )

امتیاز ۱۰/ ۸.۱

او دیوانه و در عین حال بسیار دوست داشتنی است. مرز بین خشونت و صبوری چیست؟ درست قبل از پنجمین سالگرد ازدواجش وی ناپدید می شود اما سرنخ ها و معماهایی را برای همسرش به جا می گذارد. این زن خلاق و باهوش غالبا با چنین اتفاقاتی همسرش را سورپرایز می کند. این دفعه چه چیزی در انتظار شوهرش است؟ نمایی از فیلم سینمایی دختر گمشده

 

      ۹. « روزگار آدلین »( The Age of Adaline -2015 )

       امتیاز ۱۰/ ۷.۲

عمرکردن بیشتر از کسی که دوستش دارید چه حسی دارد؟ اگر هیچ وقت پیر نشوید، مجبور باشید تا همیشه فاصله تان را با دیگران حفظ کنید و همیشه از جایی به جای دیگر بروید، و اینکه هیچ کس هیچ وقت رازتان را نداند چه احساسی دارد؟ اگر بزرگ شدن دخترتان را ببینید و شاهد مردن او قبل از خودتان باشید چه؟ فیلم روزگار آدلین زیبا، بسیار صادق و شدیدا رمانتیک است.

نمایی از فیلم سینمایی روزگار آدلین

 

۱۰. «زنی در طلا‌»( Woman in Gold -2015 )

امتیاز ۱۰/ ۷.۳

شخصیت اصلی این فیلم با بازی هلن میرن درد زیادی متحمل شده است. اما اکنون با برگرداندن گنج خانوادگی اش، نقاشی های گوستاو کلیمت، برای برقراری عدالت تلاش می کند. این فیلم داستان کشمکش یک زن با تمام یک ایالت است. « زنی در طلا» به ما درباره ارزش ها و گذشته ای که باید به خاطر آورده و احترام بگذاریم می گوید.

نمایی از فیلم سینمایی زنی در طلا

 

     ۱۱. «مد مکس: جاده خشم‌»( Mad Max: Fury Road-2015 )

      امتیاز ۱۰/ ۸.۱

اگرچه این فیلم به اسم یک مرد، مکس، نامگذاری شده اما شخصیت اصلی فیلم یک زن است. این زن در دوران پس از آخرالزمانی زندگی می کند. او یکبار موفق به کسب موفقیت فردی شده است،‌ و درواقع آغازکننده یک انقلاب بوده است. شارلیز ترون حیرت انگیز به طور استادانه نقش زنی خشمگین را بازی می کند که به دنبال بهشت شخصی خودش می گردد،‌ و تلاش می کند که سایر زن ها را نیز از جامعه متعصب دور کند.

شارلیز ترون در نمایی از فیلم سینمایی مدمکس

 

۱۲. «حق رای زنان‌»( Suffragette -2015 )

امتیاز ۱۰ /۶.۹

فیلم «حق رای زنان‌»نشان دهنده یک افراطی نیست که به شیشه مغازه ها سنگ می زند. این ها زنان عادی، همسران، مادران و دخترانی دوست داشتنی هستند. دغدغه اصلی آن ها برابری جنسیتی است. آن ها با مشکلاتی مانند آزار و اذیت جنسی در سر کار، خشونت خانگی و نقض حقوق والدین مواجه هستند. حقوق آن ها بسیار کمتر از همکاران مردشان است. برای اولین بار تجربه آنها در قالب این فیلم فوق العاده به تصویر کشیده می شود.  

نمایی از فیلم سینمایی حق رای زنان

 

    ۱۳. «سیکاریو»( Sicario - 2015 )

     امتیاز ۱۰/ ۷.۶

یک زن پلیس بدون اینکه نگران خودش باشد دو فروشنده مواد را تعقیب می کند. او هیج تصوری از عواقب این کار ندارد اما اگر هم داشت باز هم به کارش ادامه می داد. او از خواسته هایش دست کشیده تا برای برقراری عدالت تلاش کند. به زودی انتخابی پیش رویش قرار می گیرد: رازهای سیاهی که می داند را افشا کند و کشته شود،‌ یا در شرایط دشواری که خودش را درگیر کرده زندگی کند.

نمایی از فیلم سینمایی سیکاریو

 

    ۱۴. «جوی» ( Joy -2015)

    امتیاز ۱۰/ ۶.۶

داستان این فیلم درباره جوی منگانو است،‌مادر مجردی از جزیره لانگ که وقتی از کارهای روتین نظافت خانه خسته می شود یک زمین شور اختراع می کند. در نتیجه او به یکی از موفق ترین کارآفرینان دنیا تبدیل می شود.

نمایی از فیلم سینمایی جوی

 

۱۵.« خیاط»( The Dressmaker -2015 )

امتیاز ۱۰/ ۷.۱

یک زن فریبنده به شهرش برمی گردد که در زمان کودکی به دلیل اتهام به قتل آنجا را ترک کرده بود. ساکنین شهر از ورود او استقبال نمی کنند اما کم کم به دلیل شوخ طبعی اش و  مهارتش در خیاطی به عنوان یک شهروند محلی پذیرفته می شود. فیلم داستانی محسورکننده دارد که با بازی کیت وینسلت این زن شکست ناپذیر به تصویر کشیده می شود.

نمایی از فیلم سینمایی خیاط

منبع: برایت ساید

نظرهای منتشرشده

harley queen
۳ ماه پیش
به نظرم اگه مالیفیسنت هم توی این لیست بود بهتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب مهتاب
۳ سال پیش
فیلم انگلیش وینگلیش سری دوی بازی کرده!روحش شاد. فیلم جاذبه جزعی از فیلم های موردعلاقمه، مخصوصا یکی از دیالوگاش که هنوز تو ذهنمه، تقریبا همچین چیزی بود: ساندرا به همکار مردش میگه وقتی بمیری چشمهای مشکیت به یادم میمونه، مرد میگه چشمای من آبی نه مشکی!". این دیالوگ اوج علاقه به کار و نگاه پاک به همدیگر و نشون میده
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راضیه جعفری
۳ سال پیش
لیست هیجان انگیزیه برای فیلم دیدن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ