ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

برندگان جایزه بفتا۲۰۱۸/ «فروشنده» اصغر فرهادی از دریافت جایزه بازماند

۳ سال پیش
هفتاد و یکمین مراسم جوایز بفتا دیشب در حالی برگزار شد که فیلم فروشنده اصغر فرهادی در لیست نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان بود اما از دریافت این جایزه باز ماند.

در رقابتی که بین فیلم های خارجی زبان در مراسم بفتا وجود داشت فیلم « کنیز » موفق به دریافت جایزه شده و « فروشنده » اصغر فرهادی از جوایز این دوره باز ماند. مراسم بفتا دیشب در حالی برگزار شد که یک بار دیگر شرکت کنندگان برای اعتراض به وضعیت تجاوزهای اخیر لباس های مشکی بر تن کرده بودند. 

- بهترین فیلم

«مرا به نام خودت صدا بزن»

«  تاریک‌ترین ساعت »

«دانکرک»

«شکل آب »

برنده: «سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری» 

 

-بهترین کارگردان

«بلید رانر 2049»- دنیس ویلنو

«مرا به نام خودت صدا بزن» - لوکا گوادانینو
«دانکرک» - کریستوفر نولان
برنده: «شکل آب» -گیرمو دل‌تورو  
« سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» -مارتین مک‌دونا

-بهترین فیلم بریتانیایی

«تاریک‌ترین ساعت»

«مرگ استالین» 

«کشور خود خدا»

»لیدی مکبث»

«پدینگتون ۲»

برنده: «سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری»  

-بهترین فیلم غیر از انگلیسی

«او» - پل ورهوفن

«اول پدرم را کشتند» - آنجلینا جولی

برنده :«کنیز» -پارک چان-ووک 

«بی‌عشق» - آندری زویاگینتسف

«فروشنده » -اصغر فرهادی

-بهترین مستند

«شهر ارواح» -متیو هاینمن

برنده: «من سیاه تو نیستم» - رائول پک  

«ایکاروس»- برایان فوگل

«یک دنباله ناراحت‌کننده» - بانی کوهن

«جِین» - برت مورگان

-بهترین انیمیشن

برنده: «کوکو»  
«وینسنت دوست داشتنی»
«زندگی من به عنوان یک کدو سبز»

-بهترین فیلمنامه اصلی

«برو بیرون» -جردن پیل
«من، تونیا هستم» - استیون راجرز
« لیدی برد»- گرتا گرویگ
«شکل آب» - گیرمو دل تورو
برنده: «سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری»-مارتین مک‌دونا

-بهترین فیلمنامه اقتباسی

برنده :«مرا به نام خودت صدا بزن» - جیمز آیووری  
«مرگ استالین»-آرماندو ایانوچی

«ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»- مت گرینهال
«بازی مالی» - ارون سورکین
«پدینگتون ۲» ن-سایمون فارنبی و پل کینگ

-بهترین بازیگر زن نقش اول

«آنت بنینگ» در «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
برنده: «فرانسیس مک دورمند» - « سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»  
«مارگو رابی»- «من، تونیا هستم»
«سالی هاوکینز»- «شکل آب»
«سیرشا رونان » - «لیدی برد»

-بهترین بازیگر مرد نقش اول

دنیل دی‌-لوئیس-رشته خیال 
دنیل کالویا- «برو بیرون»
برنده:  گری اولدمنتاریک‌ترین ساعت»  
 جیمی بل - «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
 تیموتی شَلِمِی- «مرا به نام خودت صدا بزن»

-بهترین بازیگر زن نقش مکمل

برنده: آلیسون جانی- «من، تونیا هستم» 
 کریستین اسکات توماستاریک‌ترین ساعت»
لوری میت کالف- « یدی برد»
لزلی منویل- «رشته خیال»
اکتاویا اسپنسرشکل آب»

-بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

«کریستوفر پلامر» -« تمام پول‌های دنیا»
«هیو گرنت» -«پدینگتون ۲»
برنده: «سم راکول» - «سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری» 
«ویلم دفو »- «پروژه فلوریدا»
«وودی هارلسون» - «سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری»

-بهترین موسیقی متن

بلید رانر 2049-  بنجامین والفیش و هانس زیمر 
تاریک‌ترین ساعت -«داریو ماریانلی»
دانکرک - «هانس زیمر»
رشته خیال - «جانی گرین‌وود»
برنده: شکل آب-  «الکساندر دسپلات» 

-بهترین فیلمبرداری

برنده :بلید رانر 2049 
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب

سه بیلبورد  خارج از از ابینگ، میزوری

-بهترین تدوین

برنده :بیبی راننده 
بلید رانر 2049
دانکرک
شکل آب

سه بیلبورد  خارج از ابینگ، میزوری

-بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر
تاریک‌ترین ساعت
من، تونیا هستم
برنده :رشته خیال 

شکل آب

-بهترین چهره‌پردازی

بلید رانر 2049
برنده: تاریک‌ترین ساعت 
من، تونیا هستم
ویکتوریا و عبدل

شگفت انگیز

-بهترین صدا
بیبی راننده
بلید رانر 2049
برنده: دانکرک 
شکل آب

جنگ ستارگان: آخرین جدای

-بهترین جلوه‌های بصری ویژه

برنده :بلید رانر 2049 
دانکرک
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای

جنگ سیاره میمون ها

-بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

جرات داشته باش

مامون

برنده: جدا از هم  

-بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

امیر

برنده: دیو کابوی  

غرق‌شدن

کار

ورن بویز

-نامزدهای جایزه ستاره نوظهور

برنده: دنیل کالویا
فلارنس پو
جاش اوکانر
تسا تامپسون

تیموتی شَلِمِی

نظرهای منتشرشده