ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«سرو زیر آب»/ معرفی فیلم های سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر 36

یک سال پیش
معرفی فیلم «سرو زیرآب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر و با بازی بابک حمیدیان, مسعود رایگان, رضا بهبودی, مینا ساداتی, همایون ارشادی, مهتاب نصیرپور, هومن برق نورد و شهرام حقیقت دوست

سلام سینما- فیلم سینمایی «سرو زیر آب» ششمین ساخته محمدعلی باشه آهنگر در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. قصه «سرو زیر آب» در مورد شهدای گمنام و اتفاقاتی است که در معراج شهدا و نورد لوله اهواز افتاده است. محمدعلی باشه آهنگر فیلم های «ملکه»، «بیداری رویاها»، «فرزند خاک» و ... را در کارنامه هنری به ثبت رسانده است.

خلاصه فیلم:

راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهیش و بازگشت آرامش سفربلندی را آغاز می کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می دهد...

عوامل فیلم:

کارگردان: محمدعلی باشه آهنگر/ تهیه کننده : سیدحامد حسینی/ نویسندگان : محمدعلی باشه آهنگرحامد باشه آهنگر /مدیر فیلم برداری : علیرضا زرین دست/ طراح صحنه و لباس : عباس بلوندی/ مجری طرح : حسن نجاریان/ صدابردار : عباس رستگار پور/ طراح گریم : محسن بابائی/ تدوین : حمید باشه آهنگر/ جلوه های ویژه میدانی : محسن روزبهانی/ جلوه های ویژه ی رایانه ای : اوژن سید اشرفی- ماکان خاکزاد/ عکاس : علی نیک رفتار/ دستیار کارگردان و برنامه ریز : حسین فلاح/ مدیر تولید : طاهر امانی/ مشاور رسانه ای : مریم نراقی

بازیگران: بابک حمیدیانمسعود رایگانرضا بهبودیمینا ساداتیهمایون ارشادیمهتاب نصیرپورهومن برق نوردشهرام حقیقت دوستفرخ نعمتیهادی قمیشیسیاوش چراغی پورحسن نجاریانحسین فلاحامیر دلفانیحسین باشه آهنگردنیا مدنیمالک سراج,ستاره اسکندری

عکس های فیلم و پشت صحنه:

فیلم سرو زیر آب

فیلم سرو زیر آب

فیلم سرو زیر آب

فیلم سرو زیر آب

فیلم سرو زیر آب

فیلم سرو زیر آب

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم سرو زیر آب مراجعه کنید.

حواشی فیلم «سرو زیر آب»:

سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر درباره فیلم «سرو زیر آب» گفت: " این فیلم هم یکی از فیلم‌های خوبی است که دینش را به دفاع مقدس خوب ادا کرده است."

عباس بلوندی( طراح صحنه و لباس ) درباره فیلم «سرو زیرآب» گفت: "فیلم یک اثر با پروداکشن بسیار سنگین بود. فکر می کنم، «سرو زیر آب» بهترین اثر سینمایی محمدعلی باشه آهنگر و یک اثر کاملا متفاوت و جدید در زمینه سینمای جنگ بشود."

ستاره اسکندری درباره فیلم «سرو زیر آب» و بازی در ژانر جنگی و دفاع مقدس گفت: ‌"این فیلم حکایت سربازانی از قوم و نژادهای گوناگون است اما نگاهی فرامرزی دارد. سینمای جنگ یک نقش خوب به من هنوز بدهکار است. من به شدت هرچه تمام تر به این ژانر علاقه مندم."

علیرضا زرین دست درباره فیلم «سرو زیر آب» گفت: " یکی از مهمترین عناصر کلیدی فیلم خطای چند آدم است بدون اینکه خودشان تعمدی داشته باشند. اما به هر حال اشکالی در کار پیش آمده و به جایی می رسد که چند مدعی پیدا می شود و اینها برای بهبود اوضاع دست به کارهایی می زنند که خواست فیلمنامه است. در یکی از سکانس ها بیش از 500 عدد چراغ استفاده کردیم و سیم کشی و برق کشی تصویر جالبی در پشت صحنه خلق کرده بود."

محمدعلی باشه آهنگر پروانه ساخت این فیلم را در سال ۹۱ دریافت کرد و از آن زمان تاکنون تولید آن به دلایل مختلف به تعویق افتاد.

ابتدا قرار بود مالک سراج و مجتبی پیرزاده در «سرو زیر آب» بازی کنند اما به جای این دو بازیگر به ترتیب سیاوش چراغی پور و امیر دلفانی به ایفای نقش پرداختند.

«سرو زیر آب» در تهران، میبد، روستای مزرعه کلانتر یزد، روستای سپید دشت، روستاهای  لرستان و دزفول، ورامین  فیلمبرداری شده است.

فیلم «سرو زیر آب»، دومین همکاری حسین علیزاده و محمدعلی باشه آهنگر بعد از فیلم «ملکه» است.

بخش هایی از فیلم:

نظرهای منتشرشده