ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«کار کثیف»/ معرفی فیلم های سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر 36

۲ سال پیش
معرفی فیلم «کار کثیف» به کارگردانی خسرو معصومی و با بازی پدرام شریفی, الهام نامی, شاهرخ فروتنیان, لوون هفتوان, رضا فیاضی, خیام وقار کاشانی و مهران نائل

سلام سینما- فیلم سینمایی «کار کثیف» سیزدهمین ساخته خسرو معصومی در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. «کار کثیف» مضمونی اجتماعی دارد و به موضوع کار و مهاجرت می پردازد. خسرو معصومی فیلم های «تابو»، «خرس»، «باد در علفزار میپیچد»، «جایی در دوردست»، «پر پرواز» و ... را در کارنامه هنری خود دارد.

خلاصه فیلم:

فرهاد تصمیم میگیرد برای مهاجرت به ترکیه سفر کند اما به دلیل گرفتاری‌هایی که برایش رخ میدهد نه تنها مهاجرت، بلکه برای بازگشتش به ایران نیز در هاله‌ای از ابهام قرار میگیرد.

عوامل فیلم:

نویسنده، کارگردان و تهیه کننده: خسرو معصومی/ مجری طرح و سرمایه گذار: عباس نصیری/ مدیر فیلمبرداری: نادر معصومی/ تدوین: حسن حسندوست/ آهنگساز: پیمان یزدانیان/ طراحی و ترکیب صدا: بهروز شهامت/ طراح صحنه و لباس: هومن معصومی/ صدابردار همزمان: سیامک نیازی، مدیر تولید: علی همت/ دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: غزل معصومی/ دستیاران کارگردان: مانی معصومی، علی محمدی/ منشی صحنه: هدیه نصیری/ گروه فیلمبرداری: حمید محمدقلی، مهدی گلچین، کاوه حاج رمضانی، رامین فرزانه/ عکاس: مونا تهرانی/ جلوه های ویژه: مهدیار سزاوار/ فیلمبردار زیر آب: بهزاد ترکی زاده، حمید شمسی، داریوش تفرشی نیا/ هلی شات: شهروز کیایی/ گروه صحنه و لباس: رحیم حاجی تبار، اسماعیل خلیلی، نجمه نقدعلی/ دستیار صدا: میلاد شمسایی/ تدارکات: رضا یوسفی، مهدی جمشیدی، مهرداد شاه میرزایی/ سینه موبیل: میرعلی میرحسینی

بازیگران: پدرام شریفیالهام نامیشاهرخ فروتنیانلوون هفتوانرضا فیاضیخیام وقار کاشانیمهران نائلاکبر معززینیکان فهیم نیاکامران فیوضاتمسعود فروتنپیام احمدی نیاابراهیم عمادیمهرداد فلاحتگرحماسه دولتشاهیرضا یوسفیمهدی جمشیدیمهدی میراکبریعلی محمدیسیمون باغداساریانوحید حبیبیانعلی بهمنشامیر پاسبان,امیرحسین آصفیسام ولی پورهوشنگ رضاییرضا احمدپورسیامک نیازی

عکس های فیلم و پشت صحنه:

پدرام شریفی در «کار کثیف»

فیلم «کار کثیف»

الهام نامی در فیلم «کار کثیف»

مهران نائل در فیلم «کار کثیف»

شاهرخ فروتنیان در فیلم «کار کثیف»

فیلم «کار کثیف»

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم کارکثیف مراجعه کنید.

حواشی فیلم «کار کثیف»:

سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر درباره فیلم «کار کثیف» گفت: "به موضوعی اجتماعی دارد و برای تولیدش خیلی زحمت کشیده بودند و به نظرم کار خوبی بود که خیلی مورد توجه هیات قرار گرفت."

این فیلم یکی از سه گانه‌های خسرو معصومی است که تصمیم دارد در آینده دو فیلم دیگرش را بسازد. سوژه فیلم بعدی او درباره کولبران است.

65 درصد فیلم در ایران و 35 درصد در ترکیه فیلمبرداری شد.

بهروز شهامت( صداگذار )در گفتگو با مهر درباره صداگذاری این فیلم گفت:" «کار کثیف» دارای ۱۲۰۰ پلان و لوکیشن های متعدد بود و تبعا کارهای پر پلان و پر لوکیشن سختی های خود را دارند. صداگذاری این اثر زحمت زیادی داشت و من حدود چهار ماه برای صداگذاری «کار کثیف» زمان گذاشتم و صداگذاری دیگر آثار را نپذیرفتم."

خسرو معصومی درباره تفاوت «کار کثیف» با دیگر کارهایش گفت: "تنها تفاوتی که فیلم «کار کثیف» با دیگر فیلم‌های من دارد این است که لوکیشن اثرهای قبلی در روستا بود و «کار کثیف» فیلم شهری است."

پدرام شریفی بازیگر نقش فرهاد در فیلم «کار کثیف» گفت:"این فیلم اگرچه شهری است اما همان سختی‌های همیشگی فیلم های قبلی آقای معصومی را دارد. نقش من اگرچه سخت بود اما تجربه های جالبی برایم رقم زد. 80 درصد این سختی به خاطر موقعیت خود کاراکتر بود و بقیه هم به خاطر شرایط سخت و سرد فیلمبرداری در زمستان ترکیه و شمال کشور. فرهاد در جامعه امروزی ما زندگی می کند و همیشه کارگردان من را به ایفای درست آن سفارش می‌کرد تا مردم باورش کنند و این حساسیت کار من را بالا می‌برد."

شاهرخ فروتنیان درباره فیلم «کار کثیف» گفت: "من نقش یک پلیس را ایفا می کنم و این اولین همکاری من با خسرو معصومی است. این فیلمنامه نگاهی دارد به جامعه‌ای که مسایل ملتهب زیادی را تجربه می‌کند."

خسرو معصومی درباره شکل گیری فیلمنامه «کار کثیف» گفت: "حدود یک سال و نیم پیش روی فیلمنامه کار کردم و با افراد زیادی که ساقی بودند صحبت کردم و به حقایق عجیبی رسیدم مثلا اینکه افرادی سراغ این کار می‌روند که اتفاقا تحصیلکرده و برای خود ارزش قائلند اما شرایط به آنها اجازه زندگی بهتر نمی‌دهد. گاهی چیزهایی تعریف می‌کردند که نمی توانستم در فیلم بیانش کنم."

پیام احمدی نیا که نقش آرش در این فیلم را بازی میکند درباره »کار کثیف» گفت: "نقش من کاراکتری است که همه قصه از او شکل می گیرد. درکی که ابتدا از فیلمنامه داشتم چیز دیگری بود و می خواستم در بازی ام خیر و شر را به نمایش بگذارم اما آقای معصومی بازی من را کلا عوض کرد و خیلی خوشحالم که در این کار تجربه‌های تازه ای کسب کردم."

آذرماه 95 فیلمبرداری «کار کثیف» آغاز شد و تا اسفند95 به طول انجامید.

پوستر فیلم:

پوستر فیلم «کار کثیف»

 

نظرهای منتشرشده