ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«سوءتفاهم»/ معرفی فیلم های سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر 36

یک سال پیش
معرفی فیلم «سوء تفاهم» به کارگردانی احمدرضا معتمدی و با بازی مریلا زارعی, کامبیز دیرباز, اکبر عبدی, پژمان جمشیدی و هانیه توسلی

سلام سینما- فیلم سینمایی «سوءتفاهم» هفتمین ساخته احمدرضا معتمدی در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. به گفته احمدرضا معتمدی نقطه کانونی این فیلم سینمایی، مفهوم «فرا واقعیت» است که جامعه شناسان، در تحلیل جامعه رسانه زده امروز استفاده می کنند. معتمدی تلاش کرده این مفهوم را در قالب یک داستان جنایی و با تعلیق های متعدد برای مخاطب به تصویر بکشد تا هم از جهت سینمایی و هم از لحاظ مفهومی فیلمی اثر گذار و مخاطب پسند شود.

خلاصه داستان فیلم:

 تعدادی از دانشجویان سینما دختر ثروتمندی را به امید بازیگر شدن گروگان می گیرند، اما به تدریج ماجرای گروگان گیری و ساخت فیلم پیچیده می شود تا جایی که دیگر تشخیص واقعیت و خیال ناممکن جلوه می کند.

عوامل فیلم:

نویسنده و کارگردان: احمدرضا معتمدی/ تهیه کننده: جلیل شعبانی/ مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر/ طراح صحنه: کیوان مقدم/ طراح چهره پردازی: مهرداد میرکیانی/ صدابردار: مهران ملکوتی/ طراح لباس: سارا سمیعی/ تدوین: نازنین مفخم/ صداگذاری و میکس: پرویز آبنار/ مدیر تولید: پیمان جعفری/ دستیار و برنامه ریز: حسین فلاح/ عکاس: نادر فوقانی/ دستیار تولید: سهراب دادگستر/ مدیر تدارکات: عطاا… مقدسی/ فیلمبردار پشت صحنه: محمود نجفی/ مشاور رسانه ای: علی سعد

بازیگران: مریلا زارعیکامبیز دیربازاکبر عبدیپژمان جمشیدیهانیه توسلیمهدی فخیم زاده

عکس های فیلم و پشت صحنه:

کامبیز دیرباز و هانیه توسلی در فیلم «سوء تفاهم»

فیلم «سوء تفاهم»

پژمان جمشیدی در فیلم «سوء تفاهم»

برای دیدن عکس های بیشتر به صفحه تصاویر فیلم سوءتفاهم مراجعه کنید.

حواشی فیلم «سوءتفاهم»:

سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر درباره فیلم «سوء تفاهم» گفت: "فیلم بدی نیست، بر اساس ذهنیت خودش یک موضوع را روایت می‌کند که معلوم نیست خواب است یا واقعیت."

فیلم «سوءتفاهم» تنها دو لوکیشن اصلی دارد. یک مرکز تجاری در جنوب بازار تهران و یک خانه قدیمی در خیابان طالقانی دو لوکیشن اصلی این فیلم است.

در ابتدا قرار بود بهرام رادان، لیلا حاتمی، صابر ابر، طناز طباطبایی و سحر دولتشاهی در این فیلم بازی کنند اما با گذشت چند روز بنا به دلایل مختلف انصراف دادند.

احمدرضا معتمدی درباره فیلمنامه فیلم «سوء تفاهم» گفت: "جرقه فیلمنامه سوء تفاهم از مطالعه کتاب «در جستجوی نشانه ها» ژان بودریار که هم یک عکاس است، هم جامعه شناس و هم فیلسوف در ذهن من زده شد."

احمدرضا معتمدی ساخت فیلم های سینمایی «آلزایمر»، «قاعده بازی»، «دیوانه ای از قفس پرید»، «زشت و زیبا» و «هبوط» را در کارنامه خود دارد.

پوستر فیلم:

پوستر فیلم

بخش هایی از فیلم «سوء تفاهم»:

آنونس فیلم:

نظرهای منتشرشده