شگفتی های لیست نامزدهای اسکار ۲۰۱۸

روز سه شنبه نامزدهای نودمین اسکار اعلام شدند و این در حالی بود که برخی چهره ها و فیلم ها مانند جیمز فرانکو، استیون اسپیلبرگ، تام هنکس، زن شگفت انگیز و ... از حضور در این لیست جا ماندند. در این حین فیلم« شکل آب » توانست در ۱۳ بخش کاندید شود و بیشترین شانس دریافت جوایز اسکار را از آن خود کند. همچنین مریل استریپ با نامزدی در این بخش از اسکار تنها زنی است که تاکنون ۲۱ مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

شگفتی های لیست نامزدهای اسکار ۲۰۱۸

اختصاصی سلام سینما- روز سه شنبه نامزدهای نودمین اسکار اعلام شدند و این در حالی بود که برخی چهره ها و فیلم ها مانند جیمز فرانکو، استیون اسپیلبرگ، تام هنکس، زن شگفت انگیز و ... از حضور در این لیست جا ماندند.  در این حین فیلم« شکل آب » توانست در ۱۳ بخش کاندید شود و بیشترین شانس دریافت جوایز اسکار را از آن خود کند. همچنین مریل استریپ با نامزدی در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن اسکار، تنها زنی است که تاکنون ۲۱ مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

مراسم اسکار روز یکشنبه 4 مارس(14 اسفند ) برگزار خواهد شد. 


نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند


۱. جیمز فرانکو

درست زمانی که جیمز فرانکو به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «هنرمند فاجعه »موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب شد، به وسیله چند نفر به سوء رفتار جنسی متهم شد و همین باعث شد تا از جوایز انجمن بازیگران و نامزدی در اسکار باز بماند. فرانکو در سال ۲۰۱۱ برای بازی در فیلم « ۱۲۷ ساعت »نامزد جایزه اسکار شده بود. 

جیمز فرانکو در نمایی از فیلم سینمایی «هنرمند فاجعه »

۲. تام هنکس

تام هنکس در فیلم« پست »در نقش بین بردلی از کارمندان روزنامه واشنگتن پست یکی از بهترین بازی های خود را ارائه کرد و به نظر می رسید که نامزد جایزه اسکار ۲۰۱۸ خواهد بود اما دیده نشدن نام او در لیست نامزدها شگفتی بسیاری را برانگیخت. هنکس  تاکنون برای بازی در فیلم های« فارست گامپ »در سال ۱۹۹۵ و «فیلادلفیا »در سال ۱۹۹۴ موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. 

تام هنکس در نمایی از فیلم« پست‌»

۳.آرمی هامر

آرمی هامر نامزد جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۸ بود و به نظر می رسید که برای بازی در فیلم « مرا با نامت صدا کن »بعنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نامزد جایزه اسکار شود. اما لیست نامزدها نشان می دهد که هامر یکی دیگر از ناکامی های امسال است. 

آرمی همر در نمایی از فیلم« مرا با نامت صدا کن»

۴.جیک جیلنهال

جیک جیلنهال با بازی در نقش یک مرد معلول در فیلم « قوی تر» یکی از بهترین بازیگران نقش اول مرد امسال به شمار می رود. اما نامزدی دنزل واشنگتن به جای او منجر به تعجب بسیاری از اهالی سینما شد. او در سال ۲۰۰۵ برای بازی در فیلم « کوهستان بروکبک »نامزد جایزه اسکار شده بود.

جیک جیلنهال در نمایی از فیلم سینمایی« قوی تر‌»

۵.مریل استریپ

مریل استریپ برای بازی در فیلم « پست »به عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی زن نامزد جایزه اسکار شد. با این نامزدی استریپ تنها زنی است که تاکنون ۲۱ بار نامزد جوایز اسکار شده است. 

مریل استریپ در نمایی از فیلم «پست‌»

۶. مارتین مک دونا

فیلم «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری »در ۷ بخش نامزد جایزه اسکار شدمک دونا با کارگردانی و نویسندگی این فیلم برنده بهترین فیلمنامه از گلدن گلوب ۲۰۱۸ شد. اما نام وی در بین نامزدهای بهترین کارگردانی اسکار دیده نشد. این درحالی است که معمولا بهترین فیلم در بخش کارگردانی نیز نامزد می شود. با این حال این اتفاق برای فیلم« آرگو »بن افلک در سال ۲۰۱۳ نیز رخ داد. 

مارتین مک دونا و وودی هارلسون در فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

۷. استیون اسپیلبرگ

به نظر می رسید امسال فیلم« پست »بیشترین تعداد نامزدی اسکار را به خود اختصاص دهد اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه فقط توانست در دو بخش نامزد اسکار ۲۰۱۸ شود. همچنیناسپیلبرگ نتوانست عنوان نامزدی بهترین کارگردان را از آن خود کند. 

استیون اسپیلبرگ در نمایی از پشت صحنه فیلم« پست‌»

۸.گرتا گرویگ

گرتا گرویگ کارگردان و نویسنده فیلم« لیدی برد» پنجمین زنی است که طی نود سال اسکار توانست در لیست نامزدهای بهترین کارگردانی قرار بگیرد. این فیلم در دو بخش بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین کارگردانی نامزد جوایز اسکار شده است. گرویگ با فیلم «لیدی برد» عنوان نامزدی گلدن گلوب ۲۰۱۸ را نیز به خود اختصاص داده بود.

گرتا گرویگ و سیرشا رونان در پشت صحنه فیلم« لیدی برد‌»

۹. جوردن پیل

جوردن پیل کارگردان و نویسنده فیلم «برو بیرون» توانست نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه اورجینال شود. وی پنجمین سیاه پوستی است که توانسته در این لیست قرار بگیرد و تاکنون هیچ کارگردان سیاه پوستی برنده جایزه اسکار نشده است. 

جوردن پیل در پشت صحنه فیلم برو بیرون

۱۰. راشل موریسون

راشل موریسون که فیلمبرداری فیلم «گل آلود» را برعهده داشت اولین زنی است که در تاریخ اسکار نامزد جایزه بهترین فیلمبرداری می شود. 

راشل موریسون در پشت صحنه فیلم گل آلود

11.فیلم «زن شگفت انگیز‌»

فیلم «زن شگفت انگیز‌ »با بازی گل گدوت علی رغم پیشتازی در باکس آفیس اما در کمال تعجب نتوانست در هیچ یک از بخش های اسکار نامزد شود.  

گل گدوت در نمایی از فیلم« زن شگفت انگیز‌»

۱۲. فیلم « رشته خیال »

فیلم «رشته خیال » به کارگردانی و نویسندگی پل توماس اندرسون توانست در شش بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی نامزد دریافت جوایز اسکار ۲۰۱۸ شود. با این نامزدی وی پنج بار بعنوان نامزد اسکار معرفی شده است. 

نمایی از فیلم« رشته خیال »

۱۳. فیلم « در ناپدیدی »

 فیلم« در ناپدیدی » برنده جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن گلوب ۲۰۱۸ شد و با توجه به این که در جوایز کن پارسال« دایان کروگر»توانست برنده بهترین بازیگر زن شود پیش بینی می شد که فیلم خارجی« در ناپدیدی »بتواند در لیست نامزدهای اسکار امسال قرار بگیرد.

نمایی از فیلم« در ناپدیدی »

نظرهای منتشر شده

پربازدیدترین خبرهای روز