ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید IMDb برای طرفداران ژانر تاریخی

۲ سال پیش
۱۰ سریال برتر تاریخی و پربازدید IMDb براساس تعداد رای و نمره شامل: رم، تاج، ددوود، وایکینگ ها، اسپارتاکوس، امپراتوری بورداک، پولدارک، آخرین پادشاهی، ویکتوریا و تودورها می باشند.

اختصاصی سلام سینما- ده سریال برتر تاریخی و پربازدید IMDb را براساس تعداد رای و نمره معرفی می کنیم. ژانرتاریخی به سینمایی گفته می‌شود که  یا موضوع تاریخی مبتنی بر حقیقت را روایت می‌کند و یا اینکه داستانی دارد با پیشینه‌ی تاریخی اما مبتنی بر تخیل و ذهنیات. براین اساس موضوع می‌تواند حول محور یک شخص حقیقی یا یک منطقه‌ی خاص و یا یک واقعه ثبت شده‌ی تاریخی شکل بگیرد.

1.« رم » ( Rome )

۸.۸/۱۰ : IMDb امتیاز

سریال "رم" محصول سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷  شبکه HBO بوده و در واقع داستان "رم باستان"، در دوران گذر از جمهوری به امپراتوری را روایت می‌کند، داستانی که از تهاجم "ژولیوس سزار" به فرانسه امروزی آغاز می‌شود و به مرگ مارکوس آنتونیوس و ظهور و شکل گیری اولین "امپراتور آگوستوس" ختم می‌گردد . این سریال با دنبال کردن زندگی دو شخصیت اصلی،  دو سرباز رومی، یعنی "لوسیوس ورنیوس" Vorenus و "تایتیس پولو" Pullo، که زندگی آنها با حوادث کلیدی داستان در هم تنیده است، به پیش رفته و شکل می‌گیرد. این مجموعه در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۶ موفق به دریافت جوایز امی ساعات پربیننده تلویزیون شد.

نمایی از سریال « رم »

نمایی از سریال تاریخی « رم »

 

2. « تاج »( The Crown )

۸.۷/۱۰ : IMDb امتیاز

«تاج» یک مجموعه تلویزیونی درام است که توسط پیتر مورگان ساخته و برای شبکه Netflix تهیه شده است. این سریال زندگی ملکه الیزابت دوم از زمان عروسی خود در سال ۱۹۴۷ تا به امروز را نمایش می‌دهد. فصل اول این مجموعه، حوادث و زندگی ملکه الیزابت دوم را تا سال ۱۹۵۵ با بازی «کلر فوی» به تصویر می‌کشد. فصل سوم در پاییز ۲۰۱۸ نمایش داده خواهد شد. «تاج» در سال ۲۰۱۷ موفق به دریافت جوایز گلدن گلوب بهترین بازیگر زن و بهترین سریال درام شد. 

  نمایی از سریال تاج

 سریال« تاج‌ »

 

3.« ددوود »( Deadwood )

۸.۷/۱۰ : IMDb امتیاز

ددوود سریال تلویزیونی وسترن و درام آمریکایی است که بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ از شبکه HBO نمایش داده می شد. سریال در اواخر دهه ۱۸۰۰ روایت می شود و در ارتباط با «ددوود» شهر کوچکی در جنوب ایالت داکوتای است. این شهر که در ابتدای تأسیس خود بدون هیچ قانونی اداره می‌شود و همه‌کاره آن شخصی است به نام «سورنجن» که صاحب هتل‌رستورانی در «ددوود» می‌باشد که قانون را از طریق خود اجرا می‌کند. این سریال موفق به دریافت جایزه گلدن گلوب ۲۰۰۵ برای بهترین بازیگر مرد و جوایز امی ساعات پربیننده تلویزیون در سال های ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ شد.

نمایی از سریال« ددوود‌ »

 سریال« ددوود‌ »

 

4. « وایکینگ ها‌ » ( Vikings )

۸.۶/۱۰ : IMDb امتیاز

وایکینگ ها یک مجموعهٔ تلویزیونی کانادایی-ایرلندی به سبک درام و  تاریخی است که توسط  «مایکل هرست‌» نوشته شده و از شبکهٔ هیستوری پخش می‌شود. داستان مجموعه دربارهٔ یکی از قهرمانان باستانی اسکاندیناوی در عصر وایکینگ‌ها است. یک وایکینگ کشاورز برای اولین بار پیشنهاد حمله به غرب و انگلستان را مطرح می‌کند و همراه برادر جنگجوی خود  و همسرش به آنجا سفر می‌کنند. نمایش فصل ششم این سریال به تازگی آغاز شده است. 

نمایی از سریال « وایکینگ ها‌ »

سریال « وایکینگ ها‌ »

 

5.« اسپارتاکوس »( Spartacus: War of the Damned )

۸.۶/۱۰ : IMDb امتیاز

اسپارتاکوس: جنگ نفرین شدگان نام مجموعهٔ تلویزیونی است که در ادامه اسپارتاکوس: خون و شن و اسپارتاکوس: خدایان میدان نبرد ساخته شده است. این سریال بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳  از گروه تلویزیونی استارز  نمایش داده می شد. مجموعه تلویزیونی اسپارتاکوس به شخصیت تاریخی اسپارتاکوس یک گلادیاتور تراکیانی که در سال‌های ۷۱ تا ۷۳ قبل از میلاد مسیح، رهبر شورش بزرگ بردگان در برابر امپراطوری رم بود می پردازد.

نمایی از سریال« اسپارتاکوس »

سریال« اسپارتاکوس »

 

6.« امپراتوری بوردواک »( Boardwalk Empire )

۸.۶/۱۰ : IMDb امتیاز

امپراتوری بوردواک یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی مربوط به دورهٔ ممنوعیت الکل در این کشور است که بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴  از شبکه HBO پخش می‌شد. امپراتوری بوردواک به خاطر سبک بصری و توجه به وقایع تاریخی و همچنین به خاطر بازی فوق العاده استیو بوشمی در نقش اول سریال از سوی منتقدان به طور گسترده‌ای مورد تحسین قرار گرفت. این سریال برنده جایزه گلدن گلوب ۲۰۱۱ بعنوان بهترین سریال درام و بهترین بازیگر نقش اول مرد، جایزه امی ساعات پربیننده تلویزیون و  جایزه انجمن منتقدان فیلم ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شد. 

نمایی از سریال« امپراتوری بوردواک »

 سریال« امپراتوری بوردواک »

 

7.« پولدارک » ( Poldark )

۸.۴/۱۰ : IMDb امتیاز

پولدارک مجموعه تلویزیونی درام بریتانیایی-آمریکایی است که براساس رمان تاریخی پولدارک نوشته وینستون گراهام ساخته شده و از سال ۲۰۱۵ تا کنون در حال پخش است. این سریال روایتی از سال ۱۷۸۳ و راس پولدارک است که از جنگ استقلال آمریکا به خانه بازگشته است و باید زندگی جدیدی را آغاز کند. فصل چهارم این مجموعه تابستان ۲۰۱۸ پخش خواهد شد. 

آیدان ترنر در سریال« پولدارک »

نمایی از سریال« پولدارک »

 

8.« آخرین پادشاهی » ( The Last Kingdom )

۸.۳/۱۰ : IMDb امتیاز

آخرین پادشاهی یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی، اقتباس هشت بخشی از سری رمانهای تاریخی برنارد کورن ول به نام داستان‌های ساکسون است. فیلم در سال های ۸۰۰ و ۹۰۰ قبل از میلاد روایت می شود که انگلستان به هفت پادشاهی مستقل تقسیم می شود. فصل سوم این سریال احتمالا از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ پخش خواهد شد. 

نمایی از سریال« آخرین پادشاهی‌ »

سریال« آخرین پادشاهی‌»

 

9.« ویکتوریا »( Victoria )

۸.۲/۱۰ : IMDb امتیاز

 این سریال که از سال ۲۰۱۶  نمایش آن آغاز شده به زندگی ملکه ویکتوریا می پردازد که از سن هجده سالگی بر تخت می نشیند. این مجموعه تاکنون سه بار نامزد جایزه امی ساعات پربیننده تلویزیون شده  و فصل سوم آن به تازگی شروع به پخش کرده است.

نمایی از سریال« ویکتوریا » سریال ویکتوریا

 

10«. تودورها » ( The Tudors )

۸.۱/۱۰ : IMDb امتیاز

تودورها مجموعهٔ تلویزیونی بریتانیایی در قالب تاریخی و درام است که از شبکه بی بی سی و طی سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ پخش شد و به داستان زندگی هنری هشتم می پرداخت. تودورها در سال ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ موفق به دریافت جایزه امی ساعات پربیننده تلویزیون شد. 

نمایی از سریال تودورها

 نمایی از سریال« تودورها »

منبع: IMDb

نظرهای منتشرشده

احمد کمی
۱۳ روز پیش
سریال وایکینگ ها فوق العاده بود بقیه رو نگاه نکردم ولی وایکینگها رو نگا کردم فوق العاده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
edrisasadpour
۱۵ روز پیش
یکی برای من توضیح بده چرا گیم آو ترونز توی این لیست نیس؟؟!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
sami dj
۲۵ روز پیش
وایکینگ با اخرین پادشاهی عشقه بخدا. اخرین پادشاهی بعد وایکینگ تماشا کنین انگار ک ادمه وایکینگو داری تماشا میکنید.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عاطفه معین
یک ماه پیش
فقط وایکینگ... معرکه س خدایی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
hosein bagherzadeh
۳ ماه پیش
Hoseinسلام سریال تودورها رو از کدوم سایت و چطور دانلود کنم..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Avenger
۶ ماه پیش
سلام سریال پولدارک بسیار دیدنی هست آنقدر که فصل اول را در 2روز تمام کرد؛ 6 قسمت روزه اول و 2 قسمت آخر فصل اول را روزه دوم به پایان رساندم با این حال که وقت کافی نداشتم. توصیه می کنم حتما تماشا کنید این سریال را. فصل 5 هم در 10قسمت آخرین فصل این سریال امسال 2019 پخش خواهد شد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
user-5457
۸ ماه پیش
سریال وایکینگ‌ها فوق‌العادس
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فردین کوردستانی
یک سال پیش
وایکینگ فقط
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب عیوضی
۲ سال پیش
اسپارتاکوس خیلی خوب بود، چقدر حیف ک نقش اول سریال تو دنیای واقعی فوت کرد، بعدش ارتباط پیداکردن با سریال خیلی سخت شد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راضیه جعفری
۲ سال پیش
من ژانر تاریخی رو خیلی دوست دارم. سریال «تاج» و «ویکتوریا» رو دارم می بینم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ