لیلا حاتمی در میان ۲۵ بازیگر زن برتر قرن ۲۱

لیلا حاتمی در میان ۲۵ بازیگر زن برتر قرن ۲۱ از نگاه منتقدان ایندی وایر

لیلا حاتمی در میان ۲۵ بازیگر زن برتر قرن ۲۱

به گزارش سلام سینما منتقدان سایت سینمایی ایندی وایر، فهرست بهترین ایفای نقش بازیگر زن سینمای جهان در قرن 21 را منتشر کردند.

در این فهرست، بازی لیلا حاتمی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» نیز به چشم می‌خورد. ایندی وایر لیلا حاتمی را برای بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» سزاوار دریافت جایزه اسکار می‌داند و در این باره می‌نویسد: «داستانی ایرانی از جدال زن و شوهر در میانه فرایند جدایی و تاثیر آن روی کودکشان برای اصغر فرهادی اسکار به ارمغان آورد اما لیلا حاتمی نیز برای بازی در فیلم سزاوار دریافت اسکار بود. بازی او در نقش زنی مصمم که دنبال در دست گرفتن کنترل زندگی خویش است، استیصال را به نمایش می‌گذارد بدون اینکه در آن دچار زیاده‌روی شود. انعطاف‌پذیری او در کنار فیلمنامه پرظرافت فرهادی به این نقش بعدی شهودی اضافه می‌کند.»

فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان سال 2012 را از آن خود کرد. لیلا حاتمی، ساره بیات، پیمان معادی و شهاب حسینی از بازیگران فیلم بودند. گروه بازیگران «جدایی نادر از سیمین» خرس‌های نقره‌ای بهترین بازیگر جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

لیلا حاتمی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی

چهره‌ آشنای دیگر فهرست برای ایرانیان ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی فیلم «کپی برابر اصل» است. او نیز برای بازی در فیلم «کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی به این فهرست راه پیدا کرده است.

در این فهرست نام چهره‌های سرشناسی چون شارلیز ترون در «هیولا»، کیرستن دانست در «مالیخولیا»، ایزابل هوپر برای بازی در «او»، اوما تورمن برای بازی در «بیل را بکش»، وایولا دیویس  برای بازی در فیلم «حصارها»، نائومی واتس برای بازی در «جاده مالهالند»، امانوئل ریوا در «عشق»، بری لارسون در «12 موقتی»، اسکارلت جوهانسون در «زیر پوست» و ماریون کوتیار در «زندگی گلگون» به چشم می‌خورد.

«جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی با بازی لیلا حاتمی

منبع: خبر آنلاین

نظرهای منتشر شده

مهرافروز

۵ سال پیش

September 24, 2017

لیلاحاتمی واقعا بازیگره ایشالاهمیشه سلامت وموفق باشه
پاسخ
گزارش تخلف
سارا

۵ سال پیش

September 23, 2017

شهاب حسینی و پارساپیروزفر از یطح سینمای ایران بالاترند ولی پارسا بسیار کم کار و گزیده کاره ولی بازی لیلا حاتمی رو اصلا نمی پسندم هر چند خیلیها بازیش رو می پسندند اگه سوسن تسلیمی در ایران مانده بود بی شک بهترین بازیگر ایران بود با اون صلابت و جذابیت و قدرت بازی
پاسخ
گزارش تخلف

۵ سال پیش

September 23, 2017

لیلا حاتمی و شهاب حسینی واقعا از سطح سینما ایران بالاترند ماشالا به جفتشون
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین خبرهای روز