ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«نفس» نماینده سینمای ایران در اسکار 2018

۲ سال پیش
فیلم «نفس» به عنوان نماینده سینمای ایران برای رقابت در رشته اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد.

به گزارش سلام سینما امیر اسفندیاری - سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی - اعلام کرد: «با انجام مباحثات نهایی و بررسی‌های کلی در خصوص چهار فیلم فهرست نهایی، این هیات با اکثریت آراء، فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار را برای نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کرد. اعضاء هیات امید دارند فیلم برگزیده بتواند با پشتیبانی کلیه مراکز تاثیرگذار فرهنگی کشور، نمودی دیگر از ظرفیت‌های سینمای نوین ایران را به طیفی گسترده‌تر از مخاطبین بین‌المللی بشناساند.»

گفتنی است در سال جاری، این هیات با میزبانی بنیاد سینمایی فارابی و در نتیجه تعامل مستقیم با سازمان سینمایی و خانه سینما، با عضویت سیروس الوند (کارگردان)، مجید انتظامی (آهنگساز)، محمد بزرگ نیا (کارگردان)، کمال تبریزی (کارگردان)، سید جمال ساداتیان (تهیه کننده)، رسول صدرعاملی (کارگردان)، جواد طوسی (منتقد)، رضا کیانیان (بازیگر) و امیر اسفندیاری (معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی) تشکیل شد.


  ده فیلم فهرست اولیه معرفی به اسکار


از ده فیلم فهرست اولیه، چهار فیلم «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله، «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «نفس» ساخته نرگس آبیار و «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی وارد فهرست کوتاه شده بودند  و درنهایت فیلم سینمایی «نفس» به عنوان نماینده سینمای ایران در اسکار 2018 انتخاب شد.

فیلم «نفس» با بازی ساره نورموسوی

خلاصه داستان فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار:

روایتی از زندگی چهار کودک با نام‌های بهار، نادر، کمال و مریم است که همراه پدرشان غفور و مادربزرگ در دهه50 خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان دنیایی است پر از رویاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

نظرهای منتشرشده

رضا قاسمی
۲ سال پیش
فیلم خوبیست / اگر مسائل سیاسی در انتخاب اسکار دخالت نداشت میتوانست نماینده خوبی باشد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Rose
۲ سال پیش
نفس فیلم نسبتا خوبیست ولی در حد و اندازه ی اسکار نیست و هیچ شانسی نخواهد داشت. فکر میکنم برادرم خسرو موضوع جهان شمولی دارد و می توانست انتخاب بهتری باشد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهاره
۲ سال پیش
فیلم نفس فوق العاده بود واقعا از دیدنش لذت بردم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سید ابراهیم پیشکار
۲ سال پیش
ای کاش در امریکا زندگی میکردم. کشوری که هم دولتش، هم هنرمندانش و هم مردمانش همچنان پای آرمان ها و استقلالشان ایستاده اند و تعارفی هم ندارند... فیلم ماجرای نیمروز باید هم حذف شود. تعجبی ندارد. خیلی وقت است از مسلمان بودن و ایرانی بودنمان خجالت میکشیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ