ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

دیدگاه معاون سیما درباره‌ «شهرزاد» و «عاشقانه»: در مقابل ده ها سریال تلویزیونی چیزی محسوب نمی‌شوند

یک سال پیش
دیدگاه معاون سیما درباره‌ «شهرزاد2» و «عاشقانه»: در مقابل ده ها سریال تلویزیونی چیزی محسوب نمی‌شوند

معاون سیما درباره دو سریال‌ «شهرزاد» و «عاشقانه» که این روزها مخاطبان را در شبکه نمایش خانگی با خود همراه کرده‌ است و رقابت با سریال‌های تلویزیونی، اظهار کرد: این دو سریال در قبال ده‌ها سریال دیگر تلویزیون، چیزی محسوب نمی‌شوند. نمی‌خواهم رد کنم و بگویم این سریال‌ها بازخورد نداشته‌اند اما این را می‌گویم که آن سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند.

مرتضی میرباقری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در ادامه مطلب بالا اظهار کرد: این دو سریال در قبال ده‌ها سریال دیگر چیزی محسوب نمی‌شوند. شما اینگونه باید حساب کنید که هنرمندان ایران در حال حاضر کجا بیشتر فعال هستند. هنرمندان کجا فعالیت می‌کنند. مشخص است که اکثر هنرمندان برای تلویزیون کار می‌کنند.

وی در ادامه با مطرح کردن این نکته که برای ساخت یک سریال شبکه نمایش خانگی، شاید ده‌ها برابر هزینه یک سریال تلویزیونی صرف شود، گفت:‌ شما حساب کنید یک سریال در تلویزیون ۵۰ درصد بیننده دارد؛ یعنی حدود ۳۰ الی ۴۰ میلیون مخاطب را با خود همراه می‌کند. به ما بگویند سریال‌های شبکه نمایش خانگی چند میلیون مخاطب داشته‌اند؛ شاید بتوان گفت حداکثر دو - سه میلیون مخاطب.

ترانه علیدوستی در قسمت سوم سریال نمایش خانگی «شهرزاد 2»

محمدرضا گلزار و هومن سیدی بازیگران سریال «عاشقانه»

معاون سیما اظهار کرد: نمی‌خواهم رد کنم که سریال‌های نمایش خانگی بازخورد نداشته‌اند اما می‌خواهم بگویم این سریال‌ها یک قلم در عرض کالاهای دیگر محسوب می‌شوند؛ یعنی خانواده‌ها سایر برنامه‌های خود از جمله مستند، کارتون و خبرشان را می‌بینند و گوش می‌دهند و در کنار آن «عاشقانه»‌ و «شهرزاد» هم یکی از سریال‌هایی است که ممکن است آن را تماشا کنند. البته نه اینکه فقط آن دو سریال را ببینند و به سریال‌های تلویزیون اصلا توجهی نداشته باشند. اگر این گونه بود پس این ۴۰، ۵۰ درصد مخاطبانی که سریال‌های تلویزیون را می‌بینند چه کسانی هستند.

میرباقری در پایان اظهار کرد: بسیار خوب است که مردم پول می‌دهند و این سریال‌ها را می‌بینند؛ نمی‌خواهیم رد کنیم که بازخورد نداشته است اما در هر صورت سریال‌های تلویزیون‌ را مجانی می‌بینند.

سریال نمایش خانگی «عاشقانه» با بازی محمدرضا گلزار و مهناز افشار

ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی در قسمت سوم فصل دوم سریال نمایش خانگی «شهرزاد»

نظرهای منتشرشده


فیلم عاشقانه عالیییی بود
۴ ماه پیش
عالییییییییییی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ماه گل
۹ ماه پیش
سریال عاشقانه یکی از مزخرفترین سریالهایی بود که ساخته شد فقط خواستند چهره ارایه کنند داستان مسخره بی محتوی که نه در آن عشقی بود نه پیامی بود نه کاراکتری بود یک سری آدم پولدار بی درد جمع شده بودند که فقط از معروفیتی که بر مبنای پروپاگاندا به پا شده بود برای مخاطبین سریالهای ترکیه ای یک مشابه درست کنند به غایت مزخرف . اما سریال شهرزاد قسمت اولش بسیار قوی شروع شد دلیلش هم مشخص است به خاطر شروع واقعه تاریخی بیست وهشت مرداد که دخالت آمریکا د رایران سرنوشت ملتی را تغییر داد . در قسمت اول صحبتهای مهمی شد چهره انقلابیون نشان داده شد و البته بسیار زیاده روی شد در کشت و کشتار و تقلید از پدر خوانده اما کلا سریال در بخش اول بسیار جذاب بود اما آز انجاییکه سرمایه دار های معلوم الحال در این میان تا توانستند بردند و چاپیدند و باز حامیان سرشان بی کلاه ماند شاهد درگیریهای شدید بین فتحی و سرمایه داران بودیم . مردم ثابت کردند اگر کار خوب ارایه شود پشتیبانی خواهند کرد اما در نهایت باز سرشان کلاه رفت . قسمت دوم شهرزاد بسیار مزخرف است . حرفی برای گفتن ندارد شخصیتها گیج و گنگ هستند هرکسی دیگر سرجای خودش نیست که رشد کنه فرهاد مثلا انقلابی و شعر گو یکباره هفت تیر به دست میشه بابای فرهاد که در جنایات همراه بزرگ آقا بوده برای مثلا این « انقلابی » بت هست ! در صورتیکه در سریال ارزنده نفس شخصیت پردازی ها و واقعه تاریخی بسیار دقیق گفته شده « البته تا پایان بخش اول دیگر با این اوضاع آینده معلوم نیست چه شود » اما در شهرزاد از پدر فرهاد یک قاتل سعی میشود یک لوتی ساخته شود یا مثلا آقا بزرگ غیر از این بود که یک قاتل بود ؟ در کودتا نقش داشت ؟ متاسفانه بعضی از مخاطبین چنان اسیر احساسات هستند که فکر میکنند فقط نبود آقا بزرگ این که نقش یک جانی و کودتاگر را داشت باعث افت شهرزاد شد در صورتیکه اینطور نبود کاری که بوسیله سرمایه داران خصوصی که همگی آن فعالیتهای ضد ملی دارند متهم به دزدی و اختلاس هستند انجام بشه آخر و عاقبتش از این بهتر نمیشه .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سارا
یک سال پیش
بنده خدا حداقل سریال شهرزاد باز یک فیلمنامکی داره اما سریالهای سیما ۹۹ درصدش جز لودگی بدبختی دعوا لوس بازی و کشش نداشتن و بی محتوا و بی داستان بودن با بازیهای تکراری و کسل کننده بازیگران زیر متوسط چی داره بگن ما هم بدونیم? سینمای ایران شدید دچار افت هست در همه قسمتهاش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوا بانو نوری
یک سال پیش
اووووه راستی این نکته جا افتاد شما هیچوقت نمیتونید فیلمهایی مثل؛{ ابدویک روز و فروشنده} رو با [فیلم و سریالهای صداوسیما ] مقایسه کنید سینما کجا؟! صدا سیما کجا؟!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نوا بانو نوری
یک سال پیش
جناب معاون عزیز شاید باور نکنید ما از سال 90 به بعد تا مجبور نباشم تلویزیون ملی [صداوسیما ]رو نگاه نمیکنم سریال [کیمیا]مفت و مجانی رو هم حتی یه قسمتش نگاه نکردم اما در کناره شبکه های خوب........ رفتم پول دادم قسمت اول سریال {عاشقانه} رو اورجینال خریدم همینطور (شهرزاد) { دندون طلا} روهم بیشتر قسمتهاشو دیدم باعرض پوزش شما هرچقدر هم تلاش کنید نمیتونید بگید که [صدا وسیما] از سینما و نمایش خانگی طرفدار بیشتر داره... ماپارسال قبل تو قیف {50 کیلو آلبالو} رفتیم سینما خیییییلی با حال بود.. اونوقت دقت کردید برنامه های صداوسیما رو خیییلی وقت سعی میکنیم نبینیم البته فقط گاهی وقتا اونم به اجبار شاید بخاطر یه اخبار خاصی ببینیم.. برنامه های فوق العاده صداوسیما رونگهدارید برای خودتون..... البته باعرض پوزش از طرفداران [صداوسیما ]....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی:

logo-samandehi