ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

عذرخواهی وزیر ارشاد بابت صحبت‌هایش درباره هنرمندان / اعتراض هنرمندان

یک سال پیش
وزیر ارشاد به دلیل مصاحبه طنزگونه روز جمعه با یکی از خبرنگاران درباره اصحاب هنر عذرخواهی کرد

به گزارش سلام‌سینما پس از آنکه صحبت‌های وزیر ارشاد درباره هنرمندان موجب ناراحتی بعضی از هنرمندان شد، وزیر ارشاد در پیامی تصویری، از اصحاب هنر عذرخواهی کرد.

 

ماجرا از چه قرار است:

سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد پای صندوق رأی حسینیه جماران در گفت‌وگویی با اشاره به گفتمان نامزد رقیب در لحنی کنایه‌آمیز به جناح رقیب گفت: «من به کاندیدای عزیز رقیب پیام میدم اگر نیاز به هنرمندان داشتی به من پیغام می‌دادی من برایت می‌فرستادم!».

 

اعتراض هنرمندان:

پس از انتشار این خبر چندی از هنرمندان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. 

 

رضا کیانیان​​​​

همین اول بِسْم الله، از وزیر ارشاد مى‌خواهم به‌خاطر توهین ناخواسته‌اى که دیروز به هنرمندان کرده‌اند با صداى بلند عذرخواهى کنند!

مى‌دانیم، اگر رئیس جمهور هست، به‌خاطر این است که مردم هستند! و به او رأى مى‌دهند! و اگر وزیر ارشادى هست، چون هنرمندان هستند! وزارت ارشاد بدون هنرمندان معنا ندارد! و اگر هنرمندان وارد عرصه انتخابات مى‌شوند به‌خاطر احساس مسئولیتى‌ست که براى آینده کشور دارند! نه براى خوش‌خدمتى! بدانید! هنرمندان، مطربان آماده به خدمت وزارت نیستند! که به اشاره‌اى خوش‌رقصى کنند! منتظر توضیح و عذرخواهى شما هستم!

 

مسعود جعفری جوزانی:

آقای صالحی امیری من آدم ترسو و آدم خودفروش و آدم‌فروش دیدم، اما در هیچ جای دنیا هنرمندی ندیدم که به‌دستور وزیر که هیچ به‌درخواست رئیس جمهور هم به کاری که عقیده ندارد تن در دهد. آقای وزیر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سربازخونه نیست، پوست خربزه هم زیاد است. یا علی.

 

 

سعید سهیلی:

رقبای آقای روحانی، سلام. چنانچه هر کدام از شما رئیس جمهور شد، لطفاً بفرمایید ما هنرمندان یک وزیر از نوع ارشاد براتون جور کرده بفرستیم. نام ایشان هنوز محفوظ است"

 

عذرخواهی وزیر:

پس از حواشی پیش آمده، وزیر ارشاد با صدور بیانیه‌ای نسبت به دلخوری‌های پیش آمده عذرخواهی کرد و در اینباره نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و اخلاص دارم خدمت اصحاب فرهنگ و هنرکه حماسه بزرگ خلق کردند. بی‌شک حضور شگفت‌انگیز مردم در سر صندوق‌ها یک حادثه و حماسه بسیار بزرگی بود که در خاطره ملت ماندگار شد.

نقش بی‌بدیل اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر  را نمی‌توانیم در خلق این اثر بزرگ در تاریخ این سرزمین فراموش کنیم.

اما دیروز من در یک مصاحبه ای طنزگونه نکته‌ای را عرض کردم که شنیدم باعث تکدر خاطر جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر شد. من تاکید می کنم که سرمایه های بزرگ ما، اصحاب فرهنگ و هنر بوده و هستند.

عملکرد ما، بیان ما و تصمیمات ما در همه این دوره ها در جهت تقویت جایگاه و کرامت و منزلت اصحاب فرهنگ و هنر بوده است.

اساسا دولت بدون حمایت و پشتیبانی این جامعه بزرگ نمی تواند به مقصد و مقصود برسد. در عین حال اگر این سخن طنز من باعث رنجش شد، صمیمانه از همه شما اصحاب فرهنگ و هنرعذرخواهی می کنم.

ما دولت تدبیر و امید به مردم گفتیم که برای عذرخواهی لکنت زبان نداریم. باور داشته و داریم که توسعه و تعالی این سرزمین بدون پشتوانه هنر و هنرمندان و اصحاب رسانه اعم از سینما، موسیقی، شعر و تئاتر و هنرهای تجسمی وهمه کسانی که دل در گرو فرهنگ و هنر این سرزمین نامی دارند، ناممکن است.

بار دیگر عرض سلام و ادب و اخلاص خود را به همه عرض می کنم و اگر باعث تکدر شما شدم صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

 

 

نظرهای منتشرشده


سحر
یک سال پیش
هه.فکر کردم از هنرمند مذکور عذرخواهی کرده نگو از بازیگرا عذرخواهی کرده!! ترکیدم از خنده.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شگرد
یک سال پیش
بازم دمش گرم که عذرخواهی کرد. تو این دوره زمونه کسی عذرخواهی هم نمی کنه آخه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ میباشد

درج مطالب با ذکر منبع مجاز می‌باشد

Copyright © 2017 All rights reserved

logo-samandehi