ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سایت مشرق به بهانه پخش تایتانیک از شبکه نمایش: آیا شما حاضرید این فیلم را با پسر نوجوان و باقی اعضای خانواده ببینید؟

۸ سال پیش

 به گزارش سلام سینما، پخش فیلم‌ سینمایی تایتانیک موجب واکنش سایت مشرق شده است. بخشی از این واکنش در ادامه آمده است: پخش فیلم سینمایی تایتانیک از شبکه نمایش یک روز پس از آن اتفاق افتاد که رهبر معظم انقلاب گلایه ای عمیق را در مسأله فرهنگ مطرح نمودند و نسبت به رخنه‌های فرهنگی هشدار دادند. آنچه در کار شما از همه عجیب تر مینمود، تبلیغ این فیلم به عنوان یک اثر مناسب برای خانواده ایرانی بود. اکنون در اینجا از جناب آقای کرمی مدیر شبکه نمایش که همواره به عنوان مدیران دغدغه مند، اهل معرفت و متواضع شهره بوده‌ و هستند، این تقاضا وجود دارد که برای ناظران فرهنگی و عموم مخاطبانی که نهاد خانواده و ارزشهای اخلاقی دینی برایشان اهمیت دارد، به چند سوال پاسخ بفرمایند (تنها چند پرسش از پرسش‌های این سایت در ادامه آمده است):

-    آیا ترفند "برای اولین بار" به هر قیمتی برای جلب مخاطب و ایجاد هیجان در آنتن تحت مدیریت شما، شیوه مناسبی است؟ حتی اگر نافی ارزشهای سازمان مطبوع شما باشد؟ آیا شعف مدیران شما برای پخش "برای اولین بار" بسیاری از فیلمهای مملو از ارزشهای امریکایی تکنیک مناسبی برای مقابله با برنامه های تولیدی و جذاب شبکه‌های بیگانه در ایام نوروز است؟ آیا این پخش "برای اولین بار" نفی تمام ارزشهای سازمانی که تا به امروز مانع پخش این چنین فیلمهایی بوده است، نیست؟

-    آیا شما حاضرید این فیلم را، همین فیلم به قول آنونس خودتان "اصلاح شده" را، با پسر نوجوان و باقی اعضای خانواده خود ببینید؟ آیا شما حاضرید الگوی محمد شما در کنشهای اجتماعی، عاطفی و اخلاقی، شخصیت جک در همین فیلم اصلاح شده شما باشد؟ اگر آری پس دیگر حرفی نیست! و اگر نه پس چرا آن را برای دیگر خانواده¬ها توصیه میکنید؟

-    آیا گمان نمیکنید تیم و افرادی که به خدمت گرفته اید شاید به دنبال تغییر و ساختارستیزی ملاکهای ارزشمند و اخلاقی پخش در سازمان باشند؟ آیا دقت دارید این تیم همان کسانی هستند که سالها پیش با پخش فیلمهایی همچون ارباب حلقه ها ملاکهای سنتی سازمان را زیر پا گذاشتند؟ آیا دقت دارید این تیم همان کسانی هستند که با پخش تغییر یافته و سانسور شده یک اسطوره کلاسیک یونانی و کاملا شناخته شده در فیلم تراوا با وجهه و اعتبار رسانه ملی بازی کردند و همان زمان نیز از سوی مطبوعات مورد تمسخر قرار گرفتند که چه اصراری هست یک اسطوره شناخته شده یونانی را سانسور کنیم و داستانش را تغییر دهیم تا قابل پخش باشد؟


-    جناب آقای کرمی آیا شما شخصاً نسخه اصلاح شده را تماشا کردید؟ آیا دیدید که چگونه "عشق به سبک امریکایی" به مخاطب عرضه شد؟ آن هم از تریبون جمهوری اسلامی ایران؟ آیا اساساٌ میدانید تایتانیک اسطوره عشق امریکایی است و حالا این اسطوره مورد تأیید رسانه ملی جمهوری اسلامی قرار گرفته است؟ آیا میتوانیم این کار را در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی ارزیابی کنیم؟ آیا به نظر شما یقه زدن نرم افزاری یا سانسور سکانسهای برهنگی، ماهیت این اسطوره امریکایی را تغییر داده است؟ آیا شما فیلم را دیدید که بدانید چگونه عشق بی ریشه دخترک، مقدس و مصلحت اندیشی خانواده او، منفعت طلبانه ترسیم شده بود؟ آیا دیدید که چگونه تأیید کردیم عشق بی ریشه میتواند و باید ملاک تقابل با خانواده قرار گیرد؟ از به تصویر کشیدن عمل شنیع شرطبندی که تا پایان فیلم بر زیبایی آن تأکید میشود صرف نظر میکنم و تنها میپرسم آیا این سبک از عشق ورزی که ذاتاً امریکایی است و حتی غربی به معنای تاریخی آن هم نیست، مورد تأیید شماست؟

 

 

نظرهای منتشرشده

هما
۵ سال پیش
من به شخصه از آقای کرمی تشکر می کنم ! پخش این فیلم باعث شد زندگی من عوض بشه ! من از اون به بعد فهمیدم که مرگ به چه معناست تایتانیک فیلم بدی نیست بلکه معجزه سینمای آمریکا و جهانه ولی در ایران مورد استقبال بعضی مسئولین و برخی از مردم قرار نمیگیرد و مانعی نیست ! من نزدیک به۳۶بار این فیلم ۲ ساعته رو تماشا کردم !به نظر من این مفهوم خیلی چیزا رو می رسونه! بازیگران این فیلم بی نظیر و کارگردانش هم که عالی ! این فیلم نشانگر خیلی چیزهاست لازمه کمی دقت کنید اول فیلم می گه که مسافران درجه سه از این ور ! در پایان مادر رز میگه که: خدا کنه خیلی شلوغ نشه ! و رز می گه : مادر مثل اینکه نمی دونی اگه کل این قایق ها پر آدم بشه که نمیشه بیش از نصف مردم می میرند ! و هاکلی میگه : نصف بی ارزشش بی ارزش ها کی هستند ؟ درجه سه ها ؟! به هر حال همون یک باری که این اتفاق افتاد بسه و از مسئولین بسیار سپاس گذارم ! گرچه میدانم اگر تایتانیک در نمایش پخش نمیشد حتما من روزی با او رو به رو می شدم ! دلم می خواد تمام کسانی که توی اون حادثه مردن آمرزیده بشن! اگه از این فیلم خوشتون اومده و دلتون برای مردم بیچاره و بیگناهی که مردن ، می سوزه ! حد اقل به خاطر ۱۲۰۰ نفری که بیش از نصفشون درجه سه ای بودن، از این فیلم حمایت کنید!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رامین
۷ سال پیش
اخه فیلم به این قشنگی برای چی ایراد میگیرید.اخه ایران چه فیلم قشنگی ساخنه.همه موضوعاتشم خاله بازی یا [...] که من حوصله ام سرمیره.اگه راست میگین یه فیلم درباره ی تاربخ کشور عزیزمان بسازید تا مردم بجای تروی داستان های تاریخی باستان ایران را ببینند نه جومونگ و امثال اینها.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مکیال
۷ سال پیش
فیلم بسیار زیبایی است که با خذف قسمت کوچکی می تواند نمایش داده شود بارها هم از سینما پخش شده تعجب داره همه این فیلم رو دیدن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ز
۷ سال پیش
فیلم حوب داریم نمایش نمیدن قرمز رادیدید بعدازاین همه سال چقدرعالی بود درگیر کننده بود هیچکاکی بود چقدرفضا ومکان عالی درخدمت درام بود هدیه تهرانی وفروتن کوبنده بودند خدارحمت کند بابک بیات را عجب موسیقی ساخته بود چرافیلمهای ماالان اینقدرعقب رفته اینجابدون من هم عالی بود که نمایش پخش کرد متاسفم طبقه حساس خیلی ضعیف بود این دوربین روی دست سینماراخراب کرده مقایسه کنید با فیلم شیداومهرمادری یافیلم اول کمال تبریزی کجاداریم میریم خیلی اسان پسند شدیم که البته همه دنیاراگرفته
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا
۷ سال پیش
تایتانیک فیلم بدی بود... به نظر من هم شنیع! اما صدا و سیما کلا مخاطبشو از دست داده!ماهواره الان خیلی رونق داره...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
احمد
۷ سال پیش
اگه شما عرضه داشتید خودتون فیلم های خوب میساختید حالا که نساختید با این فیلم ها هم کاریتون نباشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پانیذ
۷ سال پیش
حسودی می کنید که کشور های دیگر یه فیلم درست حسابی ساختن این فیلم یک اثر بیادماندنی است واز مدیرت شبکه ی نمایش برای پخش ان تشکر می کنم لطفا ان را بار دیگر در ایام نوروز پخش کنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عليرضا
۸ سال پیش
حالا مثلا اين همه سال اين فيلم (ها) رو پخش نكرديد مردم نديدند؟ ان هم نسخه اصلاح نشده ان؟! بعد از اين همه محافظه كاري هاي تلويزيون و پخش فيلم هاي قرون وسطايي مردم بيشتر به ماهواره و امثال ان رو نياوردند؟ اين فيلم يك اثر بزرگ سينمايي بوده و اين مشكل امثال شماست كه به همه چيز با ديد سياسي و تهاجم فرهنگي نگاه ميكنيد شما خودتان براي رواج فرهنگ در اين كشور چه كاري كرده ايد ايا توانسته ايد فيلمي با اين قدرت براي مقابله با اين قبيل فيلم ها بسازيد؟ بهتر است مثل كبك سرتان را زير برف نكنيد و قدري در جامعه (به جز جامعه اي كه در كنار شماست)بگرديد و رفتار مردم جامعه را ببينيد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ