ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

سعید سهیلی: از بازیگر کم‌تجربه‌ای مثل خانم اوتادی خیلی انتظار نمی‌رود که اشتباه نکند

یک سال پیش
سعید سهیلی می‌گوید: من از خانم اوتادی گله ندارم اما از آدم‌هایی مانند آقای افخمی که ریش‌شان را در این عرصه سفید کرده‌اند و سنی از آنها گذشته، توقع می‌رود هر حرفی را نزنند و حرف‌هایشان سنجیده‌تر و دقیق‌تر باشد.

به گزارش سلام‌سینما سعید سهیلی کارگردان فیلم سینمایی گشت 2 که در گفت و گویی که با ایلنا داشته گفت و گویی را درباره صحبت‌های لیلا اوتادی و مافیا در سینمای ایران داشته است.

چندی پیش لیلا اوتادی با حضور در برنامه هفت درباره سینمای ایران به مجری برنامه بهروز افخمی به گفت و گو  نشست. و در آن صحبت‌ها گفته بود:

من شخصا به مافیای بازیگری در سینمای ایران به این صورت که کسی را در لیست سیاه قرار دهند یا بلاک می کنند اعتقاد ندارم. بلکه بیشتر راس هرم هایی وجود دارند که سعی می کنند عوامل را آنگونه که می خواهند بچینند. این اصولا درباره تهیه کنندگان نیست و دو سه نفر بازیگر مرد و اخیرا یک خانم کوچولو مافیای سینمای ایران شده اند!

برای من بسیار عجیب است که چطور یک خانم جوان در سن و سال من می تواند این چنین کست بچیند و عوامل جلو و پشت دوربین را تعیین کند!

 

سعید سهیلی در مصاحبه با ایلنا در اینباره می‌گوید.

 

در برنامه هفت به خبرنگاران توهین شد و آقای افخمی گفت خبرنگاران بی‌تربیت هستند. خانم اوتادی هم از مافیای بازیگری گفت. یک خانم کوچولو که مادرش کارگردان و پدرش تهیه‌کننده است. نظر شما درباره این گفته‌ها چیست؟

من از خانم اوتادی گله ندارم اما از آدم‌هایی که ریش‌شان را در این عرصه سفید کرده‌اند و سنی از آنها گذشته، توقع می‌رود هر حرفی را نزنند و حرفهایشان سنجیده‌تر و دقیق‌تر باشد. از بازیگر کم‌تجربه و نپخته‌ای مثل خانم اوتادی خیلی انتظار نمی‌رود که روی آنتن زنده اشتباه نکند. خیلی هم نباید روی این قضیه زوم کرد. شاید خانم اوتادی بعد از برنامه متوجه شده باشد که حرفش غلط است یا غلط بیان شده است. اما از آقای افخمی با تجربه‌ای که دارد انتظار می‌رفت که همه را با یک چوب نراند و کمی با دقت‌تر اظهاراتش را راجع به خبرنگاران بیان کند. فکر می‌کنم اگر خبرنگاران و منتقدان و مطبوعات نباشند واقعا سینما می‌لنگد. بخش زیادی از اطلاع‌رسانی؛ توان و قدرت جذب مخاطب سینما بستگی به رسانه داند و سینماگران به رسانه نیازمند هستند. این دو گروه مکمل هم هستند و باید نگاه خوبی به هم داشته باشند.

در بحث تهیه‌کنندگی خیلی از صحبت‌ها درست نیست یا درست بیان نمی‌شود یا خیلی از صحبت‌های حتی درست را نباید بیان کرد یا باید به موقع و با یک ادبیات درست‌تری آنها را بیان کرد. قرار نیست که اگر ایرادی می‌گیریم خیلی سریع و با کنایه باشد تا همه متوجه شوند که منظور ما کیست.

نظرهای منتشرشده


مدافع حرم اوتادی
یک سال پیش
درود بر خانم اوتادی عزیز. همیشه اقایان از افشا شدن حقایق ناراحت میشن چون به ضررشونه و ابروشون میره. شما به دل نگیرین. مورد داشتیم تو هشت سال اسامی اختلاسگرا تو جیبش بوده هی میگفته بگم بگم؟ اما نگفته. همه اینا دستشون تو یک کاسست. افرین به شما که این هزارفامیل بازیارو یکمیشو افشا کردی . شاید خجالت بکشن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حانيه
یک سال پیش
اوتادي گند زد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ میباشد

درج مطالب با ذکر منبع مجاز می‌باشد

Copyright © 2017 All rights reserved

logo-samandehi