ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

لطفا ما را جیگر فرض نکنید، پاسخ تهیه‌کننده کلاه قرمزی به مدیر شبکه ۲

یک سال پیش
پیرو توضیحات مدیر محترم شبکه دو آقای جعفری جلوه در موضوع مشکلات مجموعه کلاه قرمزی 96

حمید مدرسی پاسخی به اظهارات مدیر شبکه دو داده است. خلاصه‌ای از این پاسخ در ادامه آمده است

ذکر درآمد حداقل 15 تا 20 برابر بودجه مجموعه کلاه قرمزی را در هر دوره اعلام فرمایید.

* ذکر جنابعالی به زیاده خواهی تولید کنندگان مجموعه کلاه قرمزی در سال های گذشته توهین و تهمتی بود به ده ها کارشناس محترم سیما که اغلب این عزیزان همچنان در جای جای سیما فعالیت دارند

* جناب جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما پنج ماه از شروع پروژه کلاه قرمزی می گذرد و ساعت های زیاد و بحث و گفتگو های تکراری با جنابعالی و ارائه مستندات اینجانب مبنی بر بزرگ شدن ابعاد تولید و هزینه ها یک بار زحمت حضور در صحنه را کشیدید؟

*آیا کارشناسی بر خلاف سال های گذشته که چندین کارشناس جهت صحت و سوق هزینه های تولید ارائه شده توسط تهیه کننده اعزام نموده اید یا خیر؟
آیا اصلا از آدرس محل فیلم برداری مطلع می باشید یا خیر ؟

* بیش از نیمی از بودجه پروژه کلاه قرمزی 94 هنوز پس از دو سال تسویه نشده به جز پرداخت دو قسط که بیش از بیست روز از تاریخ آن نمی گذرد 

* همینک از قرارداد 93و94 طلب کار می باشیم.

* امسال نیز در ادامه قرار داد های بازرگانی تا این لحظه با خبر های موثق بالغ بر 25 میلیارد تومان عقد قرارداد باکس تبلیغاتی این مجموعه صورت پذیرفته

* در مورد منابع حاصل از اسپانسر بدون واریزی به خزانه ذکر کرده اید نام چند پروژه را بیاورم که نقض ادعای شما در سیما است . چندین پروژه به دلیل همین عدم اعتماد در تسویه با تهیه کنندگان شرط قرارداد مستقیم با اسپانسر را عقد نموده اند

 

متن کامل نوشته حمید مدرسی در ادامه آمده است:

موارد ذیل جهت اطلاع میلیون ها هوادار این مجموعه و مدیران محترم ارشد سیما تقدیم می گردد:
1- همانگونه که در پنج دوره نوروزی کلاه قرمزی میهمان خانه های مردم بود و تبدیل به یکی از پر بیننده ترین برنامه های سیما گردید و نام عروسک ملی و محبوب را به خود اختصاص داد با توجه به علاقه مندی شرکت ها و نهادها در موضوع جذب تیزر تبلیغاتی قبل و میان برنامه پرده از درامد های میلیاردی سیما بر می دارد که اینجانب هیچگونه طمعی به درآمد اداره کل بازرگانی نداشته وندارم ولی حالا که با ریز اطلاعات با مردم سخن می گویید ذکر درآمد حداقل 15 تا 20 برابر بودجه مجموعه کلاه قرمزی را در هر دوره اعلام فرمایید.
اگر نه لیست درآمد های بازرگانی حتی در سال های گذشته مرتبط با مجموعه کلاه قرمزی را عینا جهت اطلاع همگان منعکس نمایم.
امسال نیز در ادامه قرار داد های بازرگانی تا این لحظه با خبر های موثق بالغ بر 25 میلیارد تومان عقد قرارداد باکس تبلیغاتی این مجموعه صورت پذیرفته بنابراین قبل ار این که تولیدکنندگان محجوب و وفادار این مجموعه به دستمزد های خود فکر کنند عامل درآمد زایی بیشماری برای سیما مهیا  کرده اند و آبروی سیما را در ایام نوروز در طی این سال ها به قیمت ناچیزی فقط به عشق میلیون ها طرف دار و مشتاقان این برنامه تن به تولید داده اند.
کافیست نیم نگاهی به کارنامه گروه تولید کننده بیاندازید و کمی بیاندیشید که این گروه به جز محصولات کلاه قرمزی بالخصوص در حوزه سینما دارای فیلم هایی هستند که اکثر آن ها ضمن کسب موفقیت و ماندگاری از رکورد فروش در هر سال ثبت گردیده است.
2- طبق روال سیما جهت تولید برنامه ای حداکثر از یک سال پیش طی تشکیل جلسه ای به نام شورای ارز یابی متشکل از حداقل ده نفر از کارشناسان متخصص در حوزه های مختلف یک برنامه را ارزیابی و بودجه تقدیمی تهیه کننده را تجزیه و تحلیل و در نهایت مورد تصویب نهایی قرار می دهد  که هیچ گاه به یاد ندارم تهیه کننده ای و همکاران محترم من با حال خوب از جلسه ارزیابی بیرون آمده باشد؟
ذکر جنابعالی به زیاده خواهی تولید کنندگان مجموعه کلاه قرمزی در سال های گذشته توهین و تهمتی بود به ده ها کارشناس محترم سیما که اغلب این عزیزان همچنان در جای جای سیما فعالیت دارند که در این زمینه قطعا پاسخگو خواهید بود.
زیر پا گذاشتن امضا و تعهدات قبلی مدیران محترم سیما که خالصانه تر از شما خدمت کردند و در بدتر از این شرایط مالی که گریبانگیر سیما شده به بهترین شکل و فراخوان هنرمندان سینما و تلویزیون در تولیدات سیما و پر شدن آنتنی با محتوایات جذاب و جذب حداکثری بینندگان عمل نمودند و هنوز از یادها نرفته است.
فرار هنرمندان و اضافه کنیم به این لیست گوشه نشینی جمع کثیری از هنرمندان بنام از سیما مدیون همین نگاه تحجر آمیز جنابعالی به هنر و هنرمند می باشد.
امروزه کمتر تهیه کننده و کارگردانی است که با آرزوی پخش تیزر اثرش از شبکه بی محتوای جم فکر نکند این رویه را در محصولات صنعتی نیز شاهد هستیم بی تدبیری در حوزه مدیریت حداقل در تجربه اینجانب با جنابعالی چیزی به جز ایجاد بی اعتمادی و دور شدن از مردم و از سوی دیگر از طریق آنتن ملی سیما با مردم آدرس غلط و دروغ گفتن را صواب می دانید یا غیر صواب ؟
چهار بار اعلام رسمی از آنتن سیما و رسانه ها توسط جنابعالی و شبکه دو مبنی بر پخش جدید کلاه قرمزی 96 با ریز اطلاعات جدید  عروسک های جدید و غیره بدون هیچ گونه توافق و مکتوبی صواب می دانید یا غیر صواب ؟
جناب جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما پنج ماه از شروع پروژه کلاه قرمزی می گذرد و ساعت های زیاد و بحث و گفتگو های تکراری با جنابعالی و ارائه مستندات اینجانب مبنی بر بزرگ شدن ابعاد تولید و هزینه ها یک بار زحمت حضور در صحنه را کشیدید؟ 
آیا کارشناسی بر خلاف سال های گذشته که چندین کارشناس جهت صحت و سوق هزینه های تولید ارائه شده توسط تهیه کننده اعزام نموده اید یا خیر؟
آیا اصلا از آدرس محل فیلم برداری مطلع می باشید یا خیر ؟
پس این همه تلاشی که از طرف شما اعلام شد چه بوده است؟
حداقل در مورد قرارداد دو سال پیش این مجموعه 1394  که کمیته محترم ارز یابی شبکه دو سیما با امضا جنابعالی عقد گردید به کدام بند از قردادتان عمل کرده اید؟ که حالا زیاده خواهی تولیدکنندگان را طرح می نمایید.بیش از نیمی از بودجه پروژه کلاه قرمزی 94 هنوز پس از دو سال تسویه نشده به جز پرداخت دو قسط که بیش از بیست روز از تاریخ آن نمی گذرد 
همینک از قرارداد 93و94 طلب کار می باشیم.لطفا سوال نکنید بی اعتمادی از کجاست.
یعنی تهیه کنندها هزینه کنند و تعهد تامین کل بودجه را به عهده بگیرند و سه سال بدوند به دنبال بودجه و دستمزد های مجموعه ای که تولید پخش و توسط سیما بهره برداری شده و در این میان شاهد له شده عزت و کرامتشان باشند .
جناب آقای جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما ما خودمان شخصیت محبوب این مجموعه جیگر را درست کرده ایم لطفا ما را جیگر فرض نکنید.
در مورد منابع حاصل از اسپانسر بدون واریزی به خزانه ذکر کرده اید نام چند پروژه را بیاورم که نقض ادعای شما در سیما است . چندین پروژه به دلیل همین عدم اعتماد در تسویه با تهیه کنندگان شرط قرارداد مستقیم با اسپانسر را عقد نموده اند.قول و قرارهای خلاف و دور از واقعیت قائم مقام شبکه جناب آقای دیبایی که متاسفانه سرنوشت این شبکه در دستان ایشان است تا جنابعالی و تاسف از اطمینان و اعتماد اینجانب به ایشان بی هیچ مکتوبی راهی مذاکره و عقد قرارداد مستقیم با اسپانسرها نمودند مجوزی که در اختیار شبکه دو نبود.
همانگونه که قبلا اعلام نمودم حل و فصل مجموعه کلاه قرمزی حتی با تفویض ریاست محترم سیما و معاونت محترم سیما از طریق جنابعالی به دلیل نگاه های دور از واقعیت و حداقل یک اقیانوس فاصله از اطلاعات روز جنابعالی در موضوع هزینه ها و دستمزدهای هنرمندان به هیچ نتیجه ای نرسید
جناب جعفری جلوه پروژه مجموعه کلاه قرمزی پروژه بسیار گرانی است به دلیل بهره بردن از هنرمندان به نام و منحصر به فرد و افزایش بی رویه هزینه ها وبزرگ شدن پروژه در همه ابعاد.
در انتها مجموعه کلاه قرمزی 96 دیگر از رویه ارزیابی گذر کرده و توسط تولید کنندگان آن هزینه و به اتمام رسیده است .
درخواست مکتوب اینجانب از ریاست محترم سیما تنها راه حل و فصل کوتاه مشکلات این مجموعه با توجه به از دست رفتن زمان مفید می باشد که عینا به صورت مکتوب به دفتر ریاست سازمان ارسال و گویا عدم اهمیت این مجموعه جهت پخش از آنتن سیما توسط ریاست سازمان نیز در دستور کار قرار ندارد.
جواب عهد کذبتان را با مخاطبین شبکه دو مستند بدهید و دست از فرا فکنی و تخریب و عزت مدیران محترم قبلی سیما بر دارید که گل به خودی است.

حمید مدرسی
تهیه کننده

28/12/1395
Telegram: @kolahghermezzie
Instagram: Kolah.ghermezzi

نظرهای منتشرشده


نیما هوشمند
یک سال پیش
به جای ساخت سریال سخیفی همچون معمای شاه و هزاران نمونه دیگر ، برنامه ای اینچنین مردمی و جذاب به دلیل فقر فرهنگی مسولین صدا و سیما و دشمنی های صنفی متوقف می شود ، پس اینهمه بودجه کجاها خرج می شود؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی:

logo-samandehi